• 71
  cümle içerisinde frenk kökenli kelime kullanmazsa ölecek hastalığına yakalanmış birinin yönettiği youtube kanalı. doğma büyüme bir gurbetçi olarak, bu durum beni aşırı derecede rahatsız ediyor. pardon yoksa irite ediyor mu demeliydim? oktay sinanoğlu'nun ''bye bye türkçe'' isimli kitabını okumasını tavsiye ederim ayrıca. türkiye'de ingilizceyi çat pat konuşan insanların kendi dillerini katletmeye neden bu kadar hevesli olduklarını inanın anlayamıyorum. nedir bu eziklik arkadaş? event*, kompetan* ne alaka mübarek? ben bile bunları yazdığım esnada dizüstü bilgisayarımın klayvesi türkçe değil, hatırlatırım kendisine. her şeye rağmen anadiline sadık sözüm ona bir almancıyım, belki sizlerden daha çok türküm bu konuda. anadilimi çok seviyorum, cünkü türkçe giderse türkiye gider!
 • 72
  ilk hazırladığı videolarla büyük bir çıkış yapan ancak sonrasında serbest düşüşe geçmiş olan youtube kanalı. bir süre takip ettim ancak galatasaray fenerbahçe derbisi için nefret derbisi olmanın dışında hiçbir anlamı yok dedikten sonra takibi bıraktım.

  galatasaray ve fenerbahçenin ilk kurulan iki türk futbol takımı olduklarını, birinin avrupada birinin asyada kurulduğunu ve ilk kez iki türk takımı arasında yapılan futbol müsabakası nedeniyle bu derbinin anlam kazandığını nasıl bilmez diyeceğim ama bilmediğini düşünmüyorum. artık popüler olmak için mi yaptı, yoksa gerçekten böyle mi düşünüyor bilmiyorum ama dünyaya pazarlamak için harika bir öyküsü olan kıtalararası derbi müsabakasına sahibiz. ancak ilk bizim insanımız bu derbiyi aşağılıyor. benim kabul edebildiğim bir durum değil!
 • 75
  politik doğruculuk ve "aman herkese yaranayım, kimseyi kırmayayım" yapmaktan artık kalitesini bozmuş kanaldır.

  zaten maç yorumları vs. işin içine girince iyicd sırafan bir hale gelmişti. bence kulüplerin tarihi, futbolcuların ve teknik direktörlerin hayatları gibi konularda oldukça başarılıydılar. ama iş ne zaman süper lig maçlarını yorumlamaya geldi, orada bozdular.

  hak veriyorum. zira bu sayede muhtemelen takipçi ve izlenme sayılarını katlamışlardır kısa vadede. ancak bu yöntemde ısrarcı olurlarsa nitelikli takipçilerini kaybetmeye başlayacaklardır. daha sonra niteliksiz takipçiler de sıkılıp, yeni şeyler aramaya başlayınca kapanan ya da artık 6 ayda bir belki içerik girilen bir kanal olarak kalacaktır. youtube çöplüğü maalesef bu yoldan giden kanallarla dolu.