• 6
  2000'li yılların başlarına dair hafızalarda kalan pek çok unutulmaz sekanstan biri.

  kumandan hagi'nin orta sahada bir türlü kullanılmayan serbest vuruş sonrası aniden ufak bir yarım daire çizerek dönüp topu havalandırması, hasan şaş'ın uyuyan futbolcuların arasından bir anda fırlaması, havada nazlı nazlı süzülen topun her tezahüratta fener'e monte ettiğimiz o mübarek kel kafaya çarpıp abbiati'nin üzerinden milan kalesine doğru girişi, güntekin onay'ın telefon aracılığıyla evlerimize gelen o buğulu anlatımı ve tabi ki hasan şaş'ın parmağını kafasına vura vura goldekinden daha hızlı bir deparla bizim kulübeye koşması...

  (bkz: tarihte bugün)

  o günleri hatırlayıp da efkarlanmamak elde değil gerçekten, bir zamanlar maziye bak ne kadar da şendik...
 • 7
  golün %90'ı hagi'nindir. sahayı, oyunu okuması zaten golün %40'ı falan, o pası o kadar nokta atışı atabilmesi de %40, etti mi sana %80. e %10'u da hasan şaş'ı o pozisyona sokan inançtır ki o inancın adı da yine hagi'dir. sahada hagi gibi bir oyuncu olunca 60 70 metreden kafana top atılabileceğini biliyorsun. kalan %10 da hasan'ın güzel kafa vuruşunadır.

  edit: goldeki bir güzel detay da milan sağ bekinin sağ kolunu havaya kaldırmak suretiyle, hemen önünden geçip giden(top o sırada havada süzülüyor yalnız) hasan şaş'ın ofsayt olduğunu iddia etmesidir.

  edit 2: sözlükte paylaşılan videolar aslında golün güzelliğini tam yansıtmıyor ve insanları da yanıltıyor. şöyle ki buradaki videoları izleyince ya milan nasıl bu kadar uyur falan diyorsunuz haklı olarak ama pozisyonun başında duran topu kullanmak için bütün hazırlığı yapan oyuncu popescu(bülenmt de olabilir ama popescu diye aklımda) hagi'nin vuruşu kullanmak gibi bir düşüncesi, eylemi yok. hagi oradan geçip giderken bir anda kullanmaya karar veriyor. bulursam videoyu ekleyeceğim.

  edit 3: evet arkadaşlar lütfen 12.20'den itibaren iyi izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=m-Q60WGn95c