• 2376
  2002 dünya kupası performansından sonra avrupa' dan gelen teklifleri geri çevirerek sözleşmesini uzatan, 3. yıldızı aldığımız şampiyonlukta büyük payı olan bizden biri, öz cimbomlu yardımcı antrenörümüz. çocukluk aşkımsın diyerek satıp gidenleri de gördü bu gözler. yanındayız hasan şaş.
 • 2377
  2002 ballon d'or'da 11. olmuş bir adamdır. rakiplerine vikipedi'den bakabilirsiniz. eğer arsenal'a transfer olsaydı, dikine adam eksiltme, hırs, dayanıklılık, ortalama üzeri gol vuruşu (çizgide oynayan kanat oyuncusuna göre fena sayılmaz aslında bu özelliği) gibi özelliklerine baktığımda freddie ljungberg, robert pires, sylvain wiltord rotasyonuna süre alabilirmiydi bilemiyorum ama gitseydi, tugay kerimoğlu gibi bir daha gelmezdi.
 • 2378
  2005-06 sezonunda ligde 26 maçta 20 asist yapan eski futbolcu. transfermarkt bazen asist sayılarında yanlışlık yapıyor bu yüzden açıp asist yaptığı maçlara baktım herhangi bir yanlışlık yokmuş. aynı sezonda alex 23 asist yapmış ve asist kralı olmuş. bu ikiliden sonra asist sayısında 20 ve üzerine ulaşabilen bir oyuncu yok, batalla 17 asist ile ikiliye en çok yaklaşan futbolcu olmuş.
 • 2379
  kendisine "kötü futbolcuydu", "galatasaraylı değildi" diyenin olmadığı yardımcı antrenörümüz. dönem dönem eleştiriler gelse de, bunların tamamı antrenör olarak yetersizliği üzerine olmuştur. haliyle bu eleştirilerin de futbolcuğu veya galatasaraylılığı ile cevaplanması bana hep ilginç gelmiştir.
 • 2381
  teknik kadroda antrenörlük yaptığı 4 sezonda 4 şampiyonluk kazanmış, şampiyonlar ligi çeyrek finali görmüş, 5. sezonunda şampiyonluğun en büyük adayı olan efsane. hangi bakımdan yetersiz bulunduğunu merak ediyorum doğrusu?!

  futbolculuk döneminde kazandığı başarıları tarih kitaplarından okuyabilirsiniz o konuya girmeyeceğim lakin özellikle 2005-06 sezonunda hakan şükür ile beraber takıma yaptıkları abiliği, yeri geldiğinde bazı oyuncuların maaşlarını kendi ceplerinden ödemeleri, o meşhur 16 dakikadaki hallerinin hiçbiri vizyonla, elit olmakla, taktik-teknik anlayışla açıklanamaz. ayrıca milletin tribünden taraftar tartaklamaya atlayan başkanının vizyon ve elitlik sattığı yerde kendisi elitliğin kitabını yazar. galatasaray için göz yaşı döken insanları, serveti milyarlar edip ciğeri beş para etmez insanlara yedirmeyin.