• 2232
  görevine devam etmelidir.

  bu adam kurban verilirse sıra terim'e gelir.

  ve inanamıyorum bizim taraftar içersinde şu olayı destekleyenler var ya. şaka mısınız abi?

  taraftarımızın bir kısmının neden gücü anca galatasaray efsanelerine yetiyor yahu? bu tartışılmaya değer bir konu bana kalırsa.

  bein selçuk dereli ile yapılan sözleşmeyi tepkiler nedeniyle iptal etmiş ama feridun hala bir trt spor çalışanı.

  hasan'a gösterdiğiniz tepkinin yarısını galatasaray düşmanlarına gösterseniz bugün zaten bu durumda olmazdık.

  biz bu haldeyken tff de o bahsettiğimiz ahlaksız lobi de ne yapsa hakediyoruz sonuna kadar. acı ama gerçek bu.
 • 2234
  galatasaraylılığı'na diyecek bir şey yok ama hem futbol bilgisi, hem profesyonelliği ile yardımcılılık görevine yakıştığını düşünmüyorum. bu şekilde ayrılışına üzüldüm ama orta vadede yerine daha iyi bir isim konursa - terim bunu ne kadar yapar ya da yapmak ister bilemiyorum - takım için daha karlı bir tablo ortaya çıkacaktır.
 • 2236
  bu kritik dönemde ikna edilip görevine döndürülmesi gereken efsane futbolcumuz.

  evet arkadaşlar bu adam bu kulüp için önemlidir. bizlerin idrak edemeyeceği kadar önemlidir. bunu sosyal medyadaki rakip taraftarların tepkisinden anlayabilirsiniz.

  hasan şaş'ı veren şampiyonluğu verir. karşımızdaki organize kötülük bizi bölmek için her şeyi yapacak. izin vermeyelim lütfen.
 • 2237
  hasan şaşı futbolculuk döneminden hatırlatım ve çok severim. çok büyük galatasaraylıdır.

  fakat bir anlık sinirle görevinden istifa etmesini hiç doğru ve mantıklı bulmadım.

  eğer, profesyonel olarak futbolun içinde antrenörlük veya teknik direktörlük gibi bir amacınız varsa, duygusal hareket edemezssiniz. fevri hareket edemezssiniz. etmemelisiniz. sonuçta bu profesyonel bir iş ve kendine göre kuralları var: “ sevdiğime daha fazla zarar vermek istemiyorum” gibi, son derece amatör yaklaşımları maalesef kabul etmez. sevdiğinizi amatör sevebilirsiniz. ama bunu dile getirip, profesyonel işten istifa gerekçesi olarak kullanmazssınız.

  hasan şaşın yaptığını ben mesleki hayatımda yapsam, kimse beni iplemez. git kendi duygusallığını şu köşede yaşa kardeş derler. çok muhtemel de istikrarsız ve fevri diye fişleyip her iş arayışımda önüme getirirler.

  hepimizin iş hayatımızın her döneminde çok zor zamanları olmuştur. fatih hocayı düşünün mesela. kaç kere istifanın eşiğine gelmiştir. kaç kere haklıyken derdini anlatamadığı ve bir çıkış yolu aradığı olmuştur. belki hasan şaşın yaşadığı gün kadar. fatih hoca sevinçlerini ve üzüntülerini açıktan yaşayan bir adam olmasına rağmen hiçbir zaman hasan şaşın yaptığı gibi yapmadı. o hamlığı göstermedi. bir şekilde profesyonel sınırlar içinde kaldı. işte biraz da o yüzden fatih terim oldu.

  hasan şaş şu yaptığı istifa hareketi ile, çok muhtemel antrenörlük kariyerini bitirdi. bu işe duygusallıktan arınıp profesyonel çerçevede bakamayan hiçkimse oyunun içinde kalamaz. bir şekilde sistem dışarı atıyor. inşallah hasan şaş yaptığı hatanın farkına varır ve kendi kariyeri için bundan sonra daha doğru kararlar verir.
 • 2238
  galatasaray'ı çok sevdiğinden şüphe duymadığım eski futbolcumuz ve eski antrenörümüz.

  sanki soyunma odasında veya antrenmanlara katılmış gibi taktik, teknik bilgisinin eleştirilmesinin neye dayandığını çok merak ediyorum.

  tahmin edersem dış görünüşü. avrupai bir görünümü olmuş olsa, boynuna bir atkı dolasaydı taktisyen diye anılacaktı. ama tipik bir anadolu insanı gibi göründüğünden bazı kesimler tarafından vasıfsız diye anılıyor.

  bir başka konu da öfke problemi meselesi. 16 ağustos 2019 denizlispor-galatasaray maçında yaşanan olaylarda aile değerlerine küfür edilmiş. tartışıyor da sanki mevlana ile tartışıyor gibi davranılıyor. efendi bir karaktere sahip olmak, aile değerlerine küfreden bir insana çiçek atmak mıdır? öfke problemi olan bir insan olmak, sana küfreden insana karşılık vermek midir?

  benim düşüncem, kulübün vizyonunu ve misyonunu benimsemiş birisi olarak antrenörlüğe devam etmesi.

  fatih terim teknik direktör olunca şampiyon oluyoruz. abdurrahim albayrak yönetici olunca şampiyon oluyoruz. herkesin hakkı teslim ediliyor da hasan şaş'ın hakkı neden teslim edilmiyor?

  edit: fatih hoca tarafından istifası kabul edilmemiş, görevinin başına geri dönmüştür. o zaman; konsantrasyonumuzu bozmaya çalışan, organize ama amatör kötülüğün mimarlarına cevap fatih hocadan gelsin.

  hepinize geçmiş olsun.
 • 2239
  yine bir takım elitler tarafından galatasaray'a yakıştirilmayan bir diğer değerimiz.

  şiven düzgün olacak bir kere, öyle anadolu şivesiyle konuşamazsın. banane kardeşim adanalıysan, istanbullu olacaksın, değilsen bile öyle davranacaksın. geçmişte yaşattıklarının bi önemi yok, sosyal medya çocuğuyuz biz, siler atarız hemen ilk hatanda. ne demek hata yapmak? galatasaraylısın sen, yakıştırmam seni buraya, benim gibi olacaksın, bak! ben nasıl da yakışıyorum.

  fötr şapkanı tak, puronu da yak öyle gel hasan, adanalı hasan!!
 • 2241
  kendisi kesinlikle takımda kalmalı. çünkü onu vermek sarı öküzü vermek gibidir, sırayı hocaya getirmek amacındalar. ayrıca bu selçuk dereli
  olayını da yeni öğrendim. bugün feridun niğdelioglu denen galatasaray düşmanı herif hala hepimizin vergileriyle ayakta duran trt'de çalışmaya devam ediyor ama selçuk dereli fenerbahçe’ye hiçbir zararı dokunmamasına rağmen kendileri denizli’yi yenip şampiyon olamadı diye adamın kellesini aldılar. bu selçuk dereli olayı ile beraber bein diyor ki ben fenerbahçe’nin emrindeyim. evime beinsports almadığım için o kadar mutluyum ki, alanlara da mutluluklar dilerim. artık selçuk dereli’nin yerine gelen azılı fenerli eski hakem kim olursa onun holigan yorumlarını güzel güzel dinlersiniz.

  bilmeyenler için sarı öküzün hikayesini de buraya bırakıyorum: http://gss.gs/F9d
 • 2242
  acun'un halısaha organizasyonunda bile sağa sola saldıran eski galatasaraylı futbolcu. yani nesi savunuluyor anlamakta güçlük çekiyorum. sürekli kavga ediyor bu adam, sürekli birilerine bağırıyor sürekli bir yerlere bir şeylere saldırıyor. ben bir galatasaraylı olarak hasan şaş'ı bu hallerinden utanıyorum artık, yakışmıyor galatasaray'a. emre belözoğlu, arda turan, volkan demirel neyse hasan şaş odur benim gözümde. ben keyifle futbol izlemek istiyorum kavga eden, sağa sola bağıran, saldıran insanları futbolun içinde görmek istemiyorum.
 • 2244
  bazı yazıları şaşkınlıkla okuyorum. antrenör kalite ölçer falan mı var elinizde? fmden falan mı bakıyorsunuz? hmm hücum antrenörlüğünü 12 taktik 10 falan yok yok galatasaraya yakışmaz. hasan şaş galatasaray efsanesidir ve kuşların saldırısı altındadır. gelip bu duruma çanak tutuyorsanız galatasaraylılığınızı sorgulayın bence.

  diğer bir konuya gelirsem ilerde galatasarayın hocası olacak potansiyeli yok o yüzden gitsin diyenler. ulan ferguson 30 yıl çalıştı manuya hoca mı yetiştirdi. aynı şekilde wenger 20 sene çalıştı arsenale hoca mı yetiştirdi. heynckess 4 kere bayernde çalıştı hoca mı yetiştirdi. ya da günümüzden guardiola, klopp , pochettino yanında hoca mı yetiştiriyor hayret bir şey ya. bazıları teknik direktördür. bazıları ise antrenördür. herkes teknik direktör olacak diye bir durum yok. herkeste 1. adam olacak meziyetler olmaz.

  son olarak umarım fatih hocamız araya girer ve istifa kararından döndürür. biz fenerbahçe değiliz. efsaneleri kolay kolay harcayalım...
 • 2245
  istafasının ardından sözlükte sevinenlerin olduğunu görünce çok üzüldüğüm galatasaraylı.

  bu adam size netti neden bu kadar nefret ettiniz? takımla siz mi 7/24 berabersiniz ki adamın takıma hiç bir katkısı olmadığını düşünüyorsunuz?

  insanları eleştirmek sevmemek ayrı bir olay ancak tüm hayatını galatasaraydan kazanmış ve kendisi de tüm hayatını galatasaraya adamış insanların bu kadar kolay harcanmasını kabul edemiyorum.

  şahsım adına, futbolculuğu zamanlarında bize yaşattıkları için kendisine minnettarım. evet formsuz geçen çok sezonları oldu ama o hep bizim hasanımızdı ve elinden geleni yaptığına şüphe etmezdik.

  antrenör olarak da, parasını alsa bile, kendisini işine adamış olması dolayısıyla kendisine yine şahsım adına teşekkür ederim. yolu açık olsun.
 • 2247
  tahminimce 2 3 dubleden sonra efkarın da verdiği cesaretle istifasını sosyal medyadan duyurmuş antrenördür.

  şahsen kendisinin hoca olarak çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. bunu söylerken, bire bir tanımadığım için kendi döneminden futbolcularla kıyaslama yapıyorum ve geçmiş dönemde tv yorumculuğu yaparken ortaya koyduğu performansı baz alıyorum. hoca olmak gibi bir niyeti ya da motivasyonu olduğunu da sanmıyorum. zaten olsa şimdiye çok başka noktalarda olurdu.

  ama bu, onun teknik ekip ve takım içinde çok önemli bir noktada olduğu gerçeğini değiştirmez. belki taktik anlamda değil ama çok başka alanlarda değerli işler yapıyor ki hoca hiç düşünmeden alıyor ekibine. yol arkadaşlığı başka bir şeydir. dava arkadaşlığı, takım arkadaşlığı önemli olgulardır. takımdaki oyunculara bu motivasyonları bire bir hissederek vermek de kolay değildir.

  hasan şaş müthiş bir taktisyen değildir belki ama antrenmanda çift kale maçta giyer yeleği sahaya çıkar, sanki hiç futbolu bırakmamış gibi o yaşında hırsla koşar, basar, isyan eder. öyle ki yeri gelir oyuncusu bile o hırstan etkilenir hocam mocam demez çift dalar yapıştırır yere:) (bkz: ryan donk).

  sözün özü hasan şaş ruhtur. hırstır. mücadeledir isyandır. hocanın tercihine katılırsınız katılmazsınız pek tabi hakkınızdır. ama yanındaki her insanı, ekibini kendi planları doğrultusunda, kendi çalışma prensiplerine göre seçmiştir. mutlaka bu istifanın arkasında birikmiş bir şeyler vardır. umarım kısa sürede çözülür. zira amatör kötülük iş başında. buradaki bir entryde de arkadaşımız çok güzel örneklemiş; “sarı öküzü” vermeyelim.
 • 2248
  hasan şaş’ım hasan şaş’ım fenere girsin başın

  bugün hasan şaş’ın istifasını kabul eden yarın ümit davala’nın sonra da fatih terim’in istifasını da kabul etmiş demektir. arkadaşlar ya hep ya hiç. her ne kadar hal ve hareketlerini onaylamasak bile galatasaray efsanesidir ve yardımcı antrenörüdür. ben şahsen fatih terim’in yanında hasan şaşı görmezsem bi eksik hissederim yalan yok.
 • 2249
  çok şükür ki sözlükteki perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğunun bilincindeki yazarlar baya baya çoğunlukta. olay hasan şaş değildir, tıpkı satrançtaki gibi bugün filini,kaleni alırlar yarın vezirini ister sonunda da şahı çekerler mat ederler. sende oturduğun yerden terim istifa veya yönetim istifa diye kendini tatmin edersin. bizim tatlı su taraftarları da tıpkı zamanında yetmez ama evet diyen, ergenekon kumpasıyla birlikte tsk'yı parçalama operasyonuna bilinçli yada bilinçsiz alet olan güruhdan farksızdır. he babam benim hasan şaş gidecek dertler bitecek.

  son olarak tabi ki;
  (bkz: hasan şaşım fenere girsin başım)
 • 2253
  acil yerinden destek açıklaması yapmamız gereken istifa etmiş yardımcı hocamız. 2019-2020 futbol sezonunda üzerimize çok gelecekler demeyi biliyoruz ama biz dimdik durmazsak ki galatasaray her zaman dik durduğu için kazanmıştır bizi böle böle parçalarlar.
  kimse demiyor hasan hoca sütten çıkmış ak kaşık, tamam adam sinirli bazen öfke kontrolü yapamıyor ama kodumun liginde kim tertemiz. fatih hocam iki öğütler o da sakinleşir ve geri döner inşallah yoksa bugün hasan hocanın başına gelenler yarın ümit davalanın başına gelecek ertesi gün fatih hocama yapacaklar. kenetlenin arkadaşlar lütfen kenetlenin. son olarak hasan şaşım hasan şaşım fenere girsin başı.
 • 2254
  turk futbolunda herkes her sey temiz, herkes hatasiz, herkes sakin ve inanilmaz huzurlu bir ortamimiz var, kalkmis hasan sas’a laf ediyoruz. bunu yapan galatasaray’li arkadaslarin ya yasi yetmiyordur, ya da turkiye gerceklerini gormezden gelerek pembe bir dunya da yasiyorlardir. bu ulkede cok temel bir seyler degismedikce futbol ortami da duzelmez. o yuzden uzgunum ama hasan’i elestiren yorumlariniz tamamen anlamsiz geliyor bana.
  galatasaray’in en basarili doneminin en etkili iki uc oyuncusundan biri.
 • 2255
  yine bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmuş kendisi hakkında.

  bakın herkes edepsizce yapılan saldırıyı görüp yapanı kınıyor ve hasanın masum olduğunu söylüyor. burada bize düşen tek şey sonuna kadar arkasında durmak hasanın. bugün hasan yarın hoca sonra albayrak en son başkan. ondan sonra dağılmasak 4-5 yıl üstüste şampiyon olurduk diye hayıflanmalar.

  biz değerlerimize sahip çıkmazsak koç gibi akbabalar ormanlarda saklanıp onları harcar. hepimiz uyanık olmalıyız.