• 2057
  yemediği bok kalmayanların efendilik peşinde koşması iyice adet oldu memlekette. aylarca tokat atıp kaçan jailson güzellemesi yapan yıkıklar bile kraliyet mensubu kesilmiş adab-ı muaşeret değerlendirmesi yapıyor.

  galatasaray taraftarı belli çizgileri aşmadan simge isimlerinden birini eleştirebilir, en doğal hakkıdır. lakin başka da hiçbir camia kendisine dil uzatamaz, o dili koparırlar. hele ki şu sıralar 40 yaşına gelmiş fetö toplantılarının unutulmaz ev sahibini transfer edebilmek için seferber olmuş camialar hiç uzatamaz. her maçta dudak okuyarak küfür arayana kadar herkes önce kapısının önünü temizlesin.
 • 2059
  sen amigo değilsin sen stadın güvenlik amiri değilsin o yüzden hareketleri konusunda yönetim ve fatih hoca tarafından acilen uyarılması gerekiyor aksi halde ben sahada ümit özat görüyorum. takımımız içinde terim sonrası hiç bir ışık vermediğini söyleyebilirim. hele o adama yaptığı hareket kabul edilemez adam korkudan ne yapacağını bilmiyor belki senin babanda sen ankaragücüne gelmeden benze bir meslek yapıyordu
 • 2060
  sen amigo değilsin sen stadın güvenlik amiri değilsin o yüzden hareketlerine dikkat etmek zorundasın etmiyorsan yönetim ve fatih hoca tarafından acilen uyarılırsın aksi halde ben sahada ümit özat görüyorum. takımımız içinde terim sonrası hiç bir ışık vermediğini söyleyebilirim. hele o adama yaptığı hareket kabul edilemez adam korkudan ne yapacağını bilmiyor belki senin babanda sen ankaragücüne gelmeden böyle bir işte çalışıyordu, insan olmak bu kadar zor olmamalı.
 • 2061
  videoda hasan sas'in verdiği kötü bir görüntü var, yanlış mı yanlış. sebebi konusunda haklı da olabilir. böyle bir olaya karışmaması daha hoş olabilirdi ama bu ortalığı birbirine katacak hasan şaş gitsin diyecek bir olay değil. bu ülke de yaptıklarını çekinmeden gosterenden korkmayacaksin bu insanlar dürüsttür. eminim hasan şaş daha sonra kişi ile konuşup özür de dilemiştir. asıl sorun efendi ayağına sinsi sinsi hareket edenlerdir. o gün o maçta yaşananların iki tane sorumlusu vardır, birisi emre denen bücür, diğeri abdullah avcı. ne hikmetse herkes onları bırakmış hasan şaş ve fatih terim konuşuyor. saha içinde yaşanan saha içinde kalır.
 • 2062
  galatasaray sevgisinden asla şüphe duymadığım efsane futbolcumuz, yardımcı antrenörümüz. kendisini severim de. ama şu yaptığı hareketler hiç yakışmıyor. ne galatasaraya ne de kendisine.
  fatih hoca güvendiği insanlarla çalışmayı seviyor anlıyorum ama hasan şaş' ın ilerideki görevi, misyonu ne olacak. fatih hoca gitse hasan şaş hoca olur devam edebilir diyemiyoruz. aynısı ümit davala için de geçerli. kendilerin de bülent korkmaz kadar cesaret yok ben onu anlıyorum.
 • 2063
  "ama ...." şeklindeki cümlelerle kendini sağda solda savundurma zorunluluğu doğurmasından bıktığım antrenör.

  savunulacak yanı yok yaptıklarının. nefret ettiğimiz volkan demirel'den, emre belözoğlu'ndan veya mahmut uslu'dan farkı yok. kendisinin gerçekten sahada oynanan futbol için ne katkısı olduğunu çözemiyorum. sanki magandalık, amigoluk için bir adam lazım da o yüzden kulübede tutuluyormuş gibi.

  galatasaray efsanesidir, inanılmaz hatıraları vardır ve dahasını da yaşatmaya fatih hoca'nın ekibinin bir parçası olarak devam etmektedir fakat ben inanılmaz rahatsızım. hak böyle aranmaz, hak böyle hiç bulunmaz. kendisinin taşıdığı ağırlığın farkına varması ve öfke kontrolünü öğrenmesi acilen gerekli. galatasaray'a bu haliyle yakışmıyor maalesef.
 • 2064
  galatasaray'da ki futbol geçmişini sevdiğimiz, yardımcı antrenörlüğün de ise sürekli cezalar alan galatasaraylı , dünyaca ünlü eski oyuncumuz / yardımcı teknik direktörümüz...
  sadece futbolun teknik yanının ağır bastığı, düzgün bir federasyon, medya ve futbol ortamının olduğu bir durumda
  hasan şaş muhtemelen ya yorumcu kalır, ya da altyapı çalıştırırdı.

  fakat bu kaotik ortamda, sürekli rakiplerin ve düzenin adil olmayan yollardan önünü kesmeye çalıştığı bu ülkede
  kendisinin de işlevi vardır, fatih terim'in de vardır, abdurrahim albayrak'ın da vardır.
  bunlar bu çarpık düzeni bertaraf edecek ''bug'ı'' bulmuşlardır.
  yoksa sahada da ezilirsin, saha dışında da, takımın birliğini ve mücadelesini de sağlayamazsın.
  hele bizim gibi camiası daha seviyeli ve oturaklı bir kulüp isen, hiç şansın kalmaz.
  keşke gerek olmasaydı onlara, biz daha çok tekniğe ve modern futbola odaklanabilseydik..

  hadi hasan agresif, deliriyor. mizacı öyle..
  elin iskoç antrenörü souness niye durup dururken bayrağı dikti?
  niye efendi kewell '' futbol, türkiye'de galatasaray'a karşı oynanan bir oyundur? '' dedi?
  niye hagi , hakem erol ersoy'a delirdi?

  ayrıca oynamış olduğu ve parladığı dünya kupası dolayısıyla hasan şaş , dünyada tanınan bir isim
  ve şu an futbol takımımızın çoğunu oluşturan yabancı futbolcular nezdinde yedek kulübesinde bir saygı uyandırıyor.

  ekleme: maç öncesi avcı ile kamuoyu oluşturup, orhan akla ve diğer başakşehirlilerle kışkırtarak, bu iş için ayarlanmış polis ve diğer kameralarla kurularak devam ettirilen ve konuya ilgisini göremediğim yeni fb medya sitesine servis edilmek suretiyle tamamlanan bir tuzak ile amaçlanan linç operasyonuna kendisini yedirmeyeceğiz. bir yanlışı varsa, bu kulübün uygulamaları ve gelenekleri içerisinde ceza verilir ama ite köpeğe yem edilmez.. hasan şaş melo'dur, hasan şaş souness'dır, hasan şaş sarı öküz'dür.
 • 2066
  kendine biraz çeki düzen vermesi gerekiyor, işi iyice abarttı ama huylu huyundan vazgeçmez, vazgeçmesi isteniyor mu ondan da emin değilim çünkü takımda ve hocanın* yanında olmasının sebebi biraz da bu, kısaca ateşli olması. o yüzden maçlarda yanına iki tane izbandut dikmek lazım; biri kollarından tutacak diğeri de ağzını kapatacak. maalasef hasan şaş'ın aklıselim davranmasını beklemekten daha gerçekçi bir hamle olur.
 • 2067
  sadece fatih hocam kendisini yanında istediği için bile onlarca yıl antrenör olarak takımımızda kalması gereken efsane oyuncumuz.
  videonun başını sonunu bilmem hak edene hak ettiği ölçüde küfür etmiştir ki o kaydı yapan kişi başlı başına suç işlemiştir. biri suçlanacaksa o da o ses kaydını yapan kişidir.
  bütün bunlardan bağımsız vay çok küfür etmiş galatasaray’a yakışmıyor gibi laflar bence çok saçma, küfürsüz bir futbol camiasının olması mümkün değildir ki burda ettikleri küfürleri maç içerisinde birbirlerine de etmektedirler. bu durum hoş değil elbette ama bunu kabullenmeyen de gitsin tenis seyretsin.
 • 2068
  karşı yakalarda ite kopuğa yem edilmeyecek kadar kutsaldır hasan şaş. o 2006'da akıttığı göz yaşlarını akıtmamış bebelerin kendine laf söylemeye de hakkı yoktur. eleştiri yapılır, teknik kapasitesi beğenilmez, yardımcı hocalığını eleştirilir falan filan. gel gör ki her yaptıkları orospuluğu örten bir camianın allayıp pulladığı bir videoyla gaza gelip gömmeyeceğimiz kadar büyük bir efsanedir hasan şaş, yemeye çalışanın da dişini kırar.
 • 2071
  fenerbahçe taraftar platformu adı verilen bir hesap müsveddesinden çıkan bir paylaşım için galatasaray taraftarlarınca lince uğrayan yardımcı hocamız.

  kaydın başı yok sonu yok, iyice kesilip biçilmiş, fetöcü, penguenci, algı teröristleri tarafından uygulanan yöntemler uygulanmış.

  evet; reis dediğiniz adamın "kurdum, destekliyorum" dediği takımı evire çevire yenip; arena'da haysiyetiyle oynadıktan "haddini bil" diyerek aldığımız kupanın sancısı bunlar. evet kampanyasını desteklemeyen fatih terim'in, ülkenin en büyük camiasında, reisinize rağmen başarıdan başarıya koşmasını sindirememenizin sonuçları bunlar.

  ama sindireceksiniz, kafanıza vura vura, üstünüze basa basa, size bunu sindirteceğiz. haddinizi bilin.
 • 2072
  gönülden galatasaray taraftarı ve futbolculuğu döneminde de takımın bayrak adamlarından olmasına rağmen, teknik öngörüsü ve analizi " izlanda elle topu kaleye götürse 3 defa götürür " olacak kadar sığ olan birisi fatih terim'e maç zora girdiğinde teknik ve taktik konularda nasıl yardımcı olabilir ya da fikir sunabilir? son çıkan görüntülerden bağımsız olarak hasan şaş'ı hiçbir zaman kulübeye yakıştırmadım. fatih terim yaşı elverdiğince kulüpte görevine devam edecektir ancak grande de maalesef yaşlanıyor ve halef yetiştirmek zorunda. şu anda da açıkçası yardımcı ekipten beni tek mutlu eden isim necati ateş. siyahi futbolcularımıza kafasına siyah poşet geçirip muz sallayacak kadar onursuz saldırıda bulunanları üst düzey yönetici bazında düzenledikleri basın toplantısında savunarak nefret suçu işleyenlere ve kulübe motivasyon sağlaması için muhtemelen kaptanlığı da verecekleri ve tüm zamanların en sabıkalı oyuncusu emre belözoğlu'nu yeniden transfer edenlere hasan şaş'ı yedirecek değiliz. üstelik görüntüler de muhtemelen emniyetten servis edilmiş. aslında görüntülerin ele geçirilmesi ve sosyal medyada paylaşılması da başka bir skandal.

  volkan demirel, emre belözoğlu, raul meireles gibi isimleri efsaneleştirenlerin hasan şaş konusunda gündem yaratma çabası da komik. taraftar olarak sosyal medyada oluşan lincin karşısında durmamız gerekiyor. hasan şaş'ın kulüpteki posizyonunu kulüp yönetimi ve taraftarlar tartışıp değerlendirebilir ancak bizim dışımızda da hasan şaş'ın galatasaraydaki görevi konusunda kimseye söz hakkı düşmez. bugün hasan şaş konusunda başarılı olduklarını gördükleri vakit başkandan yöneticilere hatta imparator'a uzanan yıprat, pasifize et, galatasaraydan uzaklaştır politikası rutinleri haline gelir.
 • 2074
  saha icine girip kavga etmesine laf etmedik, ama sen ne diye guvenlik gorevlisine vuruyorsun ? bazilari da videonun basi sonu yok demis. o guvenlik gorevlisi pislik yapacak biri olsa o kadar aciz durmaz orada. itilirken bile olayi aciklamaya calisiyor. videonun basi sonu belli iste. kafasi azicik calisan insan hasan sas’in hatali oldugunu gorur.
 • 2076
  fenerbahçe taraftar platformu isimli her halinden organize ama amatörce bir oluşum olduğu belli olan bir hesap tarafından hedef gösterilmişse arkasında dururum. yaptığı şey tasvip edilecek bir şey olmayabilir. ama sarı öküzü verdik mi, daha da ileri gidecek bunlar.

  dertleri ülke futbolundan şiddeti kaldırmak değil, kendi zorbalıklarına baş eğecek bir galatasaray oluşturmak. ö. canaydın dönemini hatırlayanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.
 • 2077
  kimin gücü kime yeterse ona havalaniyor ya, yazik. hasan sasi severim 2012 senesinde avusturya kampina geldiklerinde tanisma firsatimiz da olmustu gayet sicak samimi bir izlenim verdi bana da ama bu görüntüler yakismadi. hirsini seviyoruz kazanma askini kaybetmeyi sevmemesini seviyoruz onu yillarin hasan sas'i yapan da bu zaten ama üzerine çullandigi o görevli adamin da bir ailesi, gururu var ekmek parasi için çalisana yapmayin gidin karsidan denginiz kimse onlarla tartisin kafa kafaya gelin gerekirse ama bu görüntüler beni sahsim adina çok üzdü.
 • 2078
  koskoca galatasaray'ın yardımcı antrenörünün yaptığı şu hareketleri izledikten sonra gerçekten aklınıza ilk düşen şey görüntüleri kimin çekip kimin yayınladığı mıdır?

  başakşehir'in şu maça kavga çıkarmak için geleceğini aylar önceden bilmeyeniniz var mıydı? bunu koskoca galatasaray'ın kenar yönetimi bilmiyor muydu? e o zaman bu tehdite böyle mi karşılık veriyoruz gerçekten?

  bizim bir yardımcı antrenörden beklentimiz bu mudur cidden ya? kenarda parmak sallasın, rakibe sövsün, rakibin üzerine yürüsün, sonra kenardaki güvenlik görevlisine saldırsın, sahadan atılınca tribünden küfürlere devam etsin.. bu mudur yani bizim beklentimiz?

  hasan'ın galatasaraylılığını tartışan yok burda - kendisinin kafasına yediği yumurtaları da hatırlarız, ağrıları hissetmesin diye yediği iğneler yüzünden şişen vücudu sebebiyle kendisiyle dalga geçen taraftarı da. bu şekilde tepkiler verecekse çıkar locasına, ister ağız dolusu söver, ister sahaya şişe atar, onu yine stattaki güvenlik görevlisi düşünsün. ancak kenarda galatasaray futbol takımı yardımcı antrenörü titri ile arz-ı endam ederken böyle saçmalıklar yapamaz. siz üstleri olarak adamın her türlü saçmalığına sessiz kalırsanız, o da böyle kafasına göre takılır..
 • 2081
  milletin yaptığı algı başarıya ulaşmış tebrikler. arkadaşlar kimse kimseyi keyfe keder vurmaz.

  bu görüntülerin hepsi karalama kampanyası ve biz bile böyle yapıyorsak vay halimize. hasan şaş'ın yaptığı hareketleri onaylamıyorum ama maçın başından beri o kadar şey yaptılar ki e hasan dediğimiz kişi "deli" damarına da basınca bunlar çıkıyor. orda sadece hasan şaş değil fatih hoca da sonuçta yumruk sallıyor e bu kötüyse kakaysa fatih hocaya niye kimse birşey demiyor ? fatih hoca yumruğu savurdu diye alkış tutanlar bu başlıkta niye günah keçisi hasan diyor ? tek tasvip etmediğim güvenlik görevlisine olan yaptığı hareket onun gerçekten savunulacak yanı yok. sinirle mi yaptı bilmiyorum ama adamın ne günahı var yazık.
  https://www.youtube.com/watch?v=KsMjyQGFJ0Y

  galatasaray'ın bir yardımcı antrenörün böyle davranmaması lazım fakat etkiye tepki olayı var. bu maç 1 maç değil 34 maçlık bir sezonun kapalı kapılar arkasında oynanan oyunun dışa vurumu. hasan şaş ve ümit davala antrenörlük olarak faydaları oluyorsa takımda kalmalılar onun dışında galatasaraylı diye kalmaları yalnış tabiki lakin diğer maçlarda anlarım fakat şu maç üzerinden hasan şaş'a laf söz etmek bence yakışmıyor. (bkz: 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı)

  o sosyal medyaya düşen videonun birde gözükmeyen yerleri var kimse yoğurdum ekşi demiyor sizde maşallah en önde koşuyorsunuz sayın sözlük.