• 9640
  burnuma kötü kokuların geldiği galatasaray eski teknik direktörü.

  yanlış hatırlamıyorsam önce gazetelerde, yardımcı antrenör olarak göreve geleceğine dair haberler çıktı.

  daha sonra da farklı yerlerde röportajları yayınlandı.

  son olarak ise, telles, muslera ve sneijder’in kaynaksız, nerede söylendiği belli olmayan ve muhtemelen yalan açıklamaları sosyal medyada yayılmaya başladı;

  --- alıntı ---

  fatih terim'den sonra çalıştığın en iyi teknik direktör kimdi?”

  fernando muslera: “kesinlike hamza hamzaoğlu inanılmaz taktiksel bir hocaydı.”

  “en kötü kimdi?”

  fernando muslera: “prandelli.”

  ''galatasaray'da çalıştığın en kötü teknik direktör?''

  wesley sneijder: ''igor tudor''

  ''peki en iyi?''

  wesley sneijder: ''2 tane var ancak taktiksel olarak hamza hamzaoğlu.''

  galatasaray'da çalıştığın en iyi teknik direktör?

  alex telles; kısa dönemde 3 teknik adam gördüm en iyisi hamza hamzaoğlu'du.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...442921321877504?s=21

  https://twitter.com/...651653645885443?s=21

  https://twitter.com/...997761089769472?s=21

  bu hikaye nerede biter, bilmiyorum. ama umarım terim sonrası için böylesine saçma bir hazırlık yapılmıyordur.

  edit: demek istediğim anlaşılamamış. bu açıklamaların hepsi uydurma. twitter hesapları bilmediğim bir sebepten dolayı hamzaoğlu’nu gazlıyor. eş zamanlı olarak hamzaoğlu sağa sola röportaj veriyor. bunu dile getirmeye çalıştım.
 • 9641
  sneijder’den oyun anlamında en iyi verim alan galatasaray teknik direktörüydü desek çok da yanılmış olmayız diye düşündüğüm eski teknik direktörümüz. mesela mancini dönemi drogba topu sneijder’e indirir savunmayı geri yaslar sneijder gol arardı şutlarıyla. trabzon maçıydı yanılmıyorsam bu şekilde kaleye 8-10 şut rahat göndermişti. hamza hamzaoğlu geldiğinde sneijder mancini dönemine göre bir tık daha az skor yapsa da oyun anlamında en iyi petformansını vermişti.

  eldeki kadrodan maksimum verimi almak konusunda bir sıkıntısı yoktu zaten. hamza hamzaoğlu’nun sıkıntısı transfer yapmayı bilmemek. transfer dönemlerinde vasata sevdalanması kariyerini zora sokan şey oldu.
 • 9643
  --- alıntı ---

  fatih terim'den sonra çalıştığın en iyi teknik direktör kimdi?”

  fernando muslera: “kesinlike hamza hamzaoğlu inanılmaz taktiksel bir hocaydı.”
  wesley sneijder: ''2 tane var ancak taktiksel olarak hamza hamzaoğlu.''
  alex telles: kısa dönemde 3 teknik adam gördüm en iyisi hamza hamzaoğlu'ydu.

  --- alıntı ---

  yukarıdaki röportajda muslera, sneijder ve telles kafa bulmuyorsa eğer ümit davala'nın, hasan şaş'ın, levent şahin'in kenarda oturup hamza hamzaoğlu'nun boşta olduğu her dakika bizim zararımıza yazar. bunun ayıbı, vefası yok. bize gerçekten iyi bir taktisyen lazım. zamanında da zaten fatih hocayla beraber çalışmış. belki hamza hoca'nın kaderinde de galatasaray'ın zeljko buvac'ı olmak vardır.
 • 9644
  telles'in, sneijder'ın ve muslera'nın kendisi hakkında nerede konuştuğunu merak ettiğim vizyonsuz eski hocamız. facebook ve twitter'da bir yazı yazıp altına -muslera yazınca bir anda herkes muslera böyle bir şey söyledi zannediyor. nerde söyledi abi, ben niye hiç görmedim. koskoca sneijder'ın çalıştığı en iyi hoca hamza yani. gerçekten bu kadar pr yapılabilir. geçiniz.

  bizden ayrıldıktan sonra hiçbir kulüpte başarılı olamamış teknik direktör. aynı dönemde fenerbahçe'ye de yeşil ışık yakmış, teklif gelirse giderim tarzı açıklamalar yapmıştır. adamı galatasarayla özdeşleşmiş bir isimmiş gibi görmeyi bırakın. muslera, sneijder ve yasin'in ekstra performansları olmasaydı şu an ne hamza konuşulurdu ne de aldığı kupalar. son haftalarda nerdeyse bütün puanları muslera tek başına aldı. ne çabuk unutuluyor bazı şeyler.

  "burak küser, iyi bir forvet almamalıyız" diye açıklama yaptı ya bu adam. inanılır gibi değil. hala takımın başında görmek isteyenler var, allah akıl fikir versin.
 • 9645
  fenerbahçeli olduğunu bildiğimiz, hatta kendisinin de bunu çekinmeden söylediği eski teknik direktörümüz.

  bir dönem sözlükte arda turan seviciliği hortlardı ya da tam tersi. işler yolunda gitmezse ya da konuşacak konu bulamazsak arda turana sarardık. zaten en çok yazılan başıklara baktığınızda bunu net bir şekilde görebilirsiniz. hamza hamzaoğlu konusunun da buraya doğru evrildiğini düşünüyorum. canımız sıkılınca saracağımız yeni bir konumuz oldu çok şükür. yahu takımının başında hocası var. sen hamza hamzaoğlu diyorsun. bilmem kaç tane takım çalıştırmış adam hatta senin takımının teknik direktörlüğünü yapmış şampiyonluk kazanmış adam sence gelip senin takımında yardımcı antrenör olur mu? eğer olursa benden de federasyon başkanı olur.

  millet canının istediği haberi yaptırıyor, satılmış kalemler medyada ya da sosyal medyada servis ediyor, siz de hemen gündem yapıyorsunuz. yapmayın, ekmeklere yağ sürmeyin.
 • 9648
  biz de dahil olmak üzere bizden gittiği takımların kadrolarını "yerlilere" peşkeş çekmek adına öyle paramparça etti ki ne bursa, ne erzurum direnemedi küme düştü. biz? melo, podolski gibi adamları gönderip umut, bilal, jem gibi adamlar aldık.

  vizyonu 0 olan adamdır.

  edit: podolski kendisi zamanında gelmiş. sabri ile de sanıyorum kendisi sırasında sözleşme uzattık. aynı dönemde umut'u podolski'ye tercih etmişti; benim transferi yanlış hatırlamam vizyonsuz olduğu gerçeğini değiştirmez.
 • 9649
  kendisinin teknik direktörlüğünü ben de beğenmem, fakat galatasaray ile çok güzel bir şampiyonluk kazanıp, kupalar kaldırmış bir hocaya hataları da olsa saygı sınırları içinde eleştiri yapılmasını gerektiğini düşünüyorum.
  ilave olarak doğru veriler ile eleştirilmesi gerekir. ne umut'u transfer eden ne de podolski'yi gonderen kendisi değildir.
 • 9650
  bizden ayrıldıktan sonra gittiği takımlarda yaptıkları, oyun şablonları, oyuncu seçimleri ve yerli seviciliği sonucunda, bir futbol teknik direktörü olarak kim olduğu, ne yapabildiği, çapı ve bakış açısı kuşkuya yer olmaksızın açıkça görülebilecek şahsiyettir.
  hala bu kemik seviciyi savunan veya takımda görmek isteyenler ciddi derecede futboldan uzaktır, futbol takip etmek yerine binicilik izleyebilirler, iyi gelir.
 • 9651
  http://www.hurriyet.com.tr/...-olay-cevap-40019500

  sneijder'in hakkında "o varken iyi antrenman yapmadık belli bir taktiğimiz yoktu" demişliği var.
  hamza hocanın da buna cevabı var...

  tabi sonra bu açıklamalar olay olunca sneijder'in "yanlış tercüme kurbanı" olduğu kıvırması var ama o başka bir konu.

  bugünlerde hamza hamzaoğlu'nun gündemde tutulmasının bir nedeni vardır elbet.. belki fatih terim ile yönetim arasındaki krizin sonunda hocanın yedeği olarak düşünülüyordur... ne olursa olsun terim varken böyle haberlerin yapılması konuşulması hiç bir şeyden ders alınmadığının göstergesi.
 • 9652
  muhabir: '' galatasaray' da çalıştığın en yetersiz, en vasıfsız hoca kimdi? ''
  chedjou: " isim vermek biraz ayıp olur ama atletico madrid deplasmanında orta sahanın merkezine jem paul - bilal kısa ikilisini koyan bir hocamız vardı. sanırım o"
  melo: " kolay bir soru. 6 aylık bel fıtığı sakatligini 4 ayda atlattigim hâlde benim gitmeme onay verip, yerime benim ayarimda oyuncu almayan hoca.''
  muslera, telles ve sneijder' in röportajlarini referans alıp konuşan arkadaşlara yukarıda ki röportajlara bakmalarını öneririm. ben yaptım bu röportajlari.
  ve benim röportajlarim daha gerçekçi duruyor.
  edit: türk spor basınınına yakışacak rezillikte bir roportaja imza atmışım. * ve* uyardı. atletico deplasmanına hamza hamzaoğlu' nun istifasından sonra çıkmıştık.
 • 9653
  bizden sonra yönettiği her takım dibi boylamış hatta küme düşmüştür. 3 kupali sezonda gören gözler için hakikatler bellidir. kimlerin sayesinde şampiyonlukların geldiği ortadadır. sami yen'deki ibb maçında neredeyse 2-0 dan maç veriyordu. son günlerde anlamsız bir şekilde pr'ı yapılan vasat sevici vasat teknik direktör.
 • 9654
  takımımızın başına geçmiş olması yanlış olan eski teknik direktörümüz. şahıs olarak düzgün ve ahlaklı bir insan duruşu var o konuda kötü hiçbir şey söylemem fakat yerli takıntısı sebebiyle asla galatasaray düzeyinde bir teknik direktör değildi.takım hamza hocalı ilk sezonda neredeyse her maç kötü oynayarak bireysel ekstra çabalarla (yasin'in son maçlarda çılgın atması gibi)hatta abartıyorum hamza hocaya rağmen 3 şampiyonluğa ulaştı. ben o zaman da söylerken üzülsem de 3 kupaya rağmen gönderilmesi gerektiğini düşünüyordum. ikinci sezonu başladığında dursun'da hamza hoca'ya daha fazla dayanamayıp sezonun başlarında kendisini göndermişti. tam dursun bu sefer akıllandı doğru iş yaptı derken mustafa denizli'yi getirip tüyü dikmişti. galatasaray tarihinde ki en kara sezonlardan biriydi 2015-2016 sezonu.
 • 9655
  bu takıma birinin oğlu gelecekse üç tercihim var ve hiçbiri hamzaoğlu değil.
  bir, justin kluivert, iki, ianis hagi, üç, giovanni simeone. üçüncüyü de gelirken babasını da getirir mi diye düşünerek ekliyorum.

  kendisi bizi şampiyon yapmıştır fakat iyi ya da kötü bir hoca olduğunu onu öven ya da yeren futbolcular belirleyemez. fatih terim ve pirlo ilişkisindeki tavrınızı gözden geçirirseniz daha doğru yorumlarsınız.
  bana kalırsa bir şenol güneş olmasa da, mustafa denizli, okan buruk ya da abdullah avcı'dan iyi bir teknik adamdır.
  genel olarak taraftarın da söylediği gibi hocalığı konusunda iyi fakat oyuncu seçme konusunda sıkıntılı. transferlerine bakınca net anlaşılıyor. tabii kendisi yaptırdıysa.

  gelsin ister miyim ? hayır. tff çıkıp da, yabancı hoca sınırlaması getirirse ilk tercihim bülent kaptan.*
 • 9658
  tudor'dan daha çok sevmediğim bir teknik direktör varsa kendisidir. mesela prandelli ve tudor kapışır ikincilik için. ama hamza sağolsun açık ara liderdir. çünkü diğerleri yetersizdi ve beceriksizdi. hamza ise içten pazarlıklıydı. adamcıydı. bugün bu takımı verin kendisine, kadroya ilk yazacağı futbolcu selçuk olur. bırakın allah aşkına. vasat sevicilik bile değil bu. galatasaray'dan sonra gittiği hiçbir kulüpte dikiş tutturamamış birinden bahsediyoruz. akhisarspor'un bir dönem yakaladığı havanın ekmeğini yiyerek ve eski galatasaray futbolcusu olduğu için gelebilmişti bu takımın başına. o kadar.
 • 9660
  hep derim, kendisi dursun özbek kurbanıdır. yerli sevici olduğunu da sanmıyorum. kendisi de melo'nun sonrasında yerine iyi bir orta saha. sağ bekte maxi pereiera isterdi. olmayınca da malını kötülemek yerine övdü. fatih hocadan sonra ille yerli hoca gelecekse(ben alman hoca isterim) kendisini, ilerde fatih terim'in üst yönetici olması şartıyla takıma hoca olarak görmek isterim. yerli teknik adamları ele alırsak ersun yanal'dan da, abdullah avcı'dan da, tamer tuna'dan da daha iyi hocadır. bize bir saygısızlığı da olmamıştır. bu kadar tepki görmesini anlamıyorum.
 • 9663
  kendisini beğenmem ama hala daha sneijder muslera sayesinde diyenler var anasını satayım vallahi şaka gibi, ya arkadaş prandelli varken nerede idi sneijder muslera??? gelen geçen 4 tane yerleştirirken neredeler di?

  2014-2015 sezonunun başarılı 2015-2016 sezonunun katili olan hoca. bu kadar net hakkında tanım yapmak.