resim
Hamit Altıntop
Görev:Spor Yönetimi
Takım:Türkiye
Yaş:39
Uyruk:Türkiye
 • 5788
  futbol hakkında doğru fikirleri olan mevcut federasyon yönetim kurulu üyesi.

  an itibariyle a spor'da canlı yayında aa muhabiri sorularını cevaplıyor.

  satır aralarında pek çok güzel yorum mevcut. örneğin;

  "göçmenlerden faydalanmayan avrupa ülkesi mi var? almanya, fransa, ispanya, italya hatta ingiltere. herkes göçmenlere kapılarını açıyor. sırf etnik yapısı türk diye milli takımda oynamak istemeyenleri ikna turları için peşinde koşmaktansa bende oynayabilirim diyenleri sahiplenmek gerek. öz kaynaklarımız derken bu kitlede bizim coğrafyamızda futbolumuza katkı sunuyor."

  müthiş bir yorum akıl baliğ kim itiraz edebilir bu söyleme? ama şöyle bir sorun var hamit altıntop'un içerisinde yer aldığı mevcut federasyon garabet yerli kuralını geri getiren. "bir oyum var ne yapabilirim ki?" demek yerine bozuk düzenin çarkı olmaktan çıkılabilir.
 • 5789
  futbol federasyonunda göreve geldiğinden beri heerrr lafının sov olduğunu düşündüğüm eski futbolcumuz.

  bu ülkede hicbir sektör ya da alanın birbirinden farkı yok aslında. insanlara duymak istediklerini söyleyenler kral oluyor. esas söylemini futbolun core alanı olan saha dışında kuran; vizyon, iletişim, dijital gelir diye sayıklayan ali koç'un, burak elmas'ın hali ortada. bugün hamit biraz pasif-agresif tavırla eski futbol büyüklerini neden azarlıyor? avrupa doğumlu, alman altyapılı olmasıni neden her mevzuya katıyor? çünkü bizim orta sınıfımız hep bunları talep eder. ekonomide özgür demirtaş'ı sever, iki floodunu okuyup 'yapısal reform lazım abi yaa' der. futbolda 'alman modeli lazım aga getireceksin derwall gibi devrimçi genç alman o zaman gör' der. söylem tüketir ama ülkenin gerçeklerinden bihaber konuşur. 1 atm başınçta 24.5 oda sicaklığında yaratılan deney kabı gibi bir ülkeye aforizmayı, liyakat gerekliliğini, bilimum her mevzudan bir kaşık beyaz yaka mastürbasyonu maddesini basar da basar. sonuç; istisnasız her zaman yanılır.

  hamit'in bugün yaptığı da farklı değil. bu topraklarda futbol devrimini de başkasına bakanlar değil; özkan sümerler, serpi hamdi tüzünler, fatih terimler yaptı.

  hamit yabancı sınırına karşıydı. federasyonu, bunu full desteklemesine rağmen bu konuda duruş bile koyamamısken herkese ders veriyor her medyaya çıkışında. mesut'a, ferdiye, denizli'ye, terim'e, antreman sistemine... önce görüsünde tutarlı ol. ha, bence federasyonun yaptığı yegane dogru şey yabancı sınırıdır. onu da kötü emellerle doğru yapıyorlar. hocamın da son yıllardaki yegane yanlışı yabancıyı serbest bırakmaktır.

  neyse buna hiç girmeyelim bu da aksi düşunenin asla alkış alamayacağı bir başka fikren üstünde düşünülmemiş bir başka çelişki yumağından fazlası değil.