• 570
  28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasıyla göksel gümüşdağ, fiko ve koç'un himayesine giren; ancak 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçındaki var fiyaskosuyla adaletin herkese lazım olacağını ispatlayan hakem. keser döner sap döner göksel efendi. hala çıkıp "hakemler de insan, hata yapabilirler" diyebiliyorlar mı acaba?
  sahada koşarken göremeyen hakem hata yapabilir de monitörün başında 10 kamera ile bakan adam hata yapmıyor, görevini ifa ediyor. "komplo teorisi" üretmeden 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçında yaşananları açıklamak mümkün değil.
 • 571
  (bkz: 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçı) var hakemi halis özkahya artık hakemliği bırakmalı. suat arslanboğa, ali palabıyık ve mete kalkavan da süper lig’de artık maç yönetmemeli. sezon sonunda da hepsi bülent yıldırım ve serkan çınar’ın yanına gönderilmeli.

  unutmadan bir de arda kardeşler denilen bir utanmaz vardı. hani malatyasporlu futbolcuya kırmızı kart vermesi gerekirken galatasaray aleyhine faul veren, (ömer bayram’a yapılan hareket) andone’ye yapılan penaltıyı sırf düşmedi diye vermeyen hakem.

  bunların hepsini allah’a havale ediyorum. allah’ın adaleti şaşmaz. gri bir pozisyonda vermediği bir penaltı kararından dolayı bir yıldır cezalandırılan türkiye’nin en iyi hakemlerinden biri olan ümit öztürk’ün ahı tuttu, bülent yıldırım’ın ahı tuttu, serkan çınar’ın ahı tuttu.

  yine galatasaray aleyhine korsan bildiri yayınlayan göksel gümüşdağ ve fikret orman’ı bütün türkiye’ye rezil eden, o bildirileri ve imzaları yalatan allah’a hamdolsun.
 • 572
  kendisi iyi hakemdir, hatta süper lig'de görev alan 43 adet üst klasman hakemin çoğu iyidir ama bu hakemler, her an mesleğini kaybetme korkusu içerisinde yaşıyorlar ve sahada sapıtmış gibi dolaşıyorlar. masa başındakiler* de bu korkunun etkisiyle "organize ve profesyonel kötülüğün" her istediğini yapmak zorunda kalıyorlar. he bu zorundalık bazıları için zevk olabilir, ki öylelerinin* de olduğunu düşünüyorum lakin geneli, kokuşmuş bir sistemin içerisinde, mesleklerini kaybetme korkusu ile yanlış kararları alma mecburiyetinde bırakılıyorlar. velhasıl türk futbolunun gelişmesinin önündeki en büyük bariyer* olan hakemler mevzusunda odaklanmamız ve çözmemiz gereken yer kişiler değil sistemdir. bu sistem değişmediği müddetçe; halis'leri, suat'ları, ali'leri, mete'leri biz daha çook konuşuruz ve hepsi bizi strese sokan konuşmalar olmaktan öte gitmez...
 • 574
  23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçında hüseyin göçek ile beraber galatasaray'ın 2 puanını çalan sözde hakem. bu olaydan sonra mhk'nın kendilerini dinlendirme kararı alması üzerine, erman toroğlu tarafından defalarca dile getirildiği üzere, "izmir'de yeni ev aldım, çoluğum çocuğum var" diye hüngür hüngür koridorlarda ağlamış. imdadına da fiko-koç-göksel şer üçlüsü yetişerek, hakemliğe devamını sağlamış.

  aslında hakemliğe devam etmeye başladığı gün ile gerçekten hakemliğe veda ettiği gün aynı gün. çünkü şu an bu adamın dünyasından baktığınızda galatasaray onun için hem kendi hem ailesinin geleceği için en büyük tehdit. bu dünyadaki en büyük düşmanı. diğer tarafa gelirsek de fenerbahçe, beşiktaş ve başakşehir de bu hakemin ve ailesinin hayata tutunmasındaki en büyük kurtarıcı. o gün artık yeni işvereni tff, mhk değil bu üç kulüp oldu. hakemlikle ilgili bir bağı kalmadı olay tamamen patron ve sadık işçi ilişkisine geçti.

  o görmüyor mu 16 eylül 2019 alanyaspor fenerbahçe maçındaki net penaltıyı? "bana ekmek verenlere, ev almamı sağlayanlara, geleceğimi kurtaranlara ihanet edemem" diye burum burum burulduğunu görmediğimizi mi sanıyor? yine 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçında var ekranı başında kafasında bin tilki döndüğünü biz bilmiyor muyuz? herkes beşiktaş lehine yoruyor hataları ama eğer başakşehir'in başına gelse yine kırmızı verdirtmeyecekti. çünkü 3 patronundan 2sinin maçı var. tek dileği onları üzmemek. o kadar gözü kara ki tüm dünyanın gözü önünde herkesi karşısına almaya cesaret edecek şekilde kırmızıyı görmezden gelebiliyor. skorun beraberliğe bağlandığı an herhalde sevinçten stres boşalması falan yaşamıştır.

  uzun süredir kendisinin hakemlikle herhangi bir ilgisi kalmamıştır. oyun kuralları, mhk, ifab bilmem ne bunların hepsi kendisi için artık sikimsonik işler. sahada veya var ekranı başında bulunmasının tek sebebi 3 patronunun takımları lehine karar vermek. kendisinin ve ailesinin geleceği sadece buna bağlı. elinden gelse taca giden topu gol bile sayar. bu sebeple galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş ve başakşehir maçlarına verilmesi de tamamen şaibelidir. yok eğer samimi olsalar gidersin ptt 1.lig veya diğer süper lig maçlarına verirsin. her hafta ya fenerbahçe ya da beşiktaş maçlarına vermezsin. 3 patron muhakkak bizim maçlarda ya hüseyin göçek ya da halis özkahya bir yerlerde olsun istiyor sanırım. haklılar tabi bu hakemlerin cv'sinde referans bölümünde bold italic puntolar ile fiko-koç-göksel yazıyor.
 • 575
  kendisinin ne olduğunu raul meireles hem sözlü hem de milyonların anlayacağı şekilde işaret diliyle tüm kamuoyuna ilan etmiştir;
  (bkz: 16 aralık 2012 galatasaray fenerbahçe maçı)
  ve bu ilanına karşılık mhk denen kurul kendi hakeminin raporunu ittir edip meireless'in beyanını esas alarak cezayı kuşa çevirmiştir. (konuşurken ağzından saçılan partiküller), ne güzel ülke değil mi!
  normal şartlarda omurga, şeref ve haysiyet sahibi bir insanın böyle bir durumda istifa etmesi beklenirken, kendisi bu vasıflara sahip olmadığından, o günden beri belli kulüplerin yıkama, yağlama, yalama kadrosunda hayatını idame ettirmeye devam etmektedir.
  kendisi son olarak itinayla var'ın içine ederken görülmüştür...
  ...ve etmeye de devam edecektir...