resim
Halil İbrahim Dervişoğlu
Takım:Burnley
Mevki:Santrfor
Yaş:23
Boy:1.83
Uyruk:Türkiye
 • 2064
  genç yerli futbolcu. bizim takımda mertensin yerini bakın görevini demiyorum yerini yedekleyebilecek 5 futbolcu falan var. yani bay’ı atarsın pres yapan forvet gibi kullanırsın, mata’yıı atarsın bağlantı oyuncusu olarak kullanırsın, yunus’u atarsın adam geçme top taşıma özelliklerinden faydalanırsın, sergio’yu ,yusuf’u falan derken bir kaç oyuncu var. halil bu oyunculardan kaçının önünde? yerli olması dışında ben pek bi avantajını görmüyorum. zaten sol beki, sol kanadı ve stoperi yedekleriyle birlikte yerli yapmışız. bu saatten sonra yerli kuralına ekstra önlem almaya gerek yok. ha mesela tecrübeli, yedek kalmayı sorun etmeyecek adem büyük, necati gibi bir isim olsa bi şekilde verim alırız deyip deneyelim derdim. ancak şu şartlarda halil’in transferini gereksiz görüyorum. hatta yatırım yaptığımız çok büyük potansiyel barındıran yusufu iyice arka plana atar böyle bir hamle.
 • 2065
  hiçbir zaman ne yaptığını anlayamadığım ama bir şekilde sözlükte savunanı çıkan vasat futbolcu. bi aralar bu arkadaşı eleştirmenin teklifi dahi yapılamıyordu. üzerine çok konuşmaya gerek yok, kendisi vasat bir futbolcudur. farkettiyseniz gelmesini isteyenlerin genel dayanağı yerli oluşudur. sırf bu yüzden bile yerli kuralına karşıyım. yine bu vasat futbolcular sırf yerli diye ligimizde ronaldo muamelesi görecek.

  halil'in sözleşme bitiş tarihi 2024 gözüküyor. yüksek ihtimal burnley sözleşme yenilemez ve kasımpaşa ayarında bir takıma gelir.
 • 2066
  hakkında yazılanları okuyan biri halı sahada akşam 10-11 maçına çağırılan, ben ileride kalenin önünde beklerim diyen, her topa pat küt vurup maçın zevkinin içine eden, uzun boylu, tıknaz berkcan'ın torpille futbolcu olduğunu düşünür. dün messi' ye neler yazıldığını görünce halil'e yazılanlara şaşırmıyorum doğrusu. hayır bu yaşta gayet teknik ve topla ilişkisi iyi olan birinin sırf atak sonlandırmada sıkıntı yaşıyor diye cenaze namazını kılmak bana mantıklı gelmiyor. aynı şeyler kerem'e de çoğu genç futbolcuya da yapıldı, yapılacak. çünkü artık bu bazılarında saplantı haline dönmüş gibi. maalesef biz halil'in gol atmış, doğru tercih yapan halini alamayız, onu bir kere geçelim. ayrıca yarın yabancı sınırı artarsa ciddi dezavantaj yaşayabiliriz bu da cepte kalsın. ya şimdi alır kendin sabreder geliştirirsin ya da hazıra dağ dayanmaz böyle böyle. sonra 40lık gomis'in insafına kalır ya da kalması imkansız olan icardi'nin kiralık sözleşmesini uzatmak için her gün başlık açarsın. daha beteri de yerli kontenjanında diye gurbetten gelip anadolu takımlarında o sezon 8 penaltı golü atmış, en verimli yaşını geçmek üzere olan kaba sakallı santraforu rotasyona almak için 4 büyükler arasındaki transfer savaşlarının öznesi olursun. bu taraftarın ne istediğini artık ben anlamıyorum. inanılmaz bir tüketim çılgınlığı almış başını gidiyor. dikkat çekmek mi başka bir şey mi amaç bilmiyorum ama bu durum cidden can sıkmaya başladı. bu iş böyle gitmez.
 • 2067
  nispeten genc, yerli, potansiyelli ancak tembel ve beceriksiz oyuncu. kendisinin istenmeme sebebi transfer oburlugundan ote, bu profilde bir oyuncu icin harcanacak para, verilevek sure ve emege degip degmeyecegidir. hele ki takimizda bulunan cok daha yetenekli, cok daha genc futbolcularin sure alamadigi ortamda, kendisi gibi herhangi bir maca gozun kapali (hatta acik) guvenemeyecegin bir oyuncuya para bayilmak, medet ummak bana mantikli gelmiyor acikcasi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın