resim
Halil İbrahim Dervişoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:22
Boy:1.83
Uyruk:Türkiye
 • 1927
  çok net artıları ve eksileri olan forvet oyuncusu. muhtemelen takımımızla 20 mayıs 2022 antalyaspor galatasaray maçıyla son maçına çıktı. bütün sezon bu adamı ne fatih hoca ne torrent hiç kanatlarda kullanmadı. kendisi gibi çalım atma yeteneği olan ve topla dönebilen bir futbolcuyu kanat forvete devşirmeye çalışmamaları bana ilginç geliyor. defansa yeterince yardım ettiği ve 2. forvet gibi ceza sahasını desteklemeyi öğrendiği bir dünyada kendisi muhteşem bir kanat oyuncusu olabilirdi. hiç denemedik içimde uktedir.
 • 1928
  yaşı bir forvet oyuncusuna göre bayağı genç olan, ciddi potansiyel barındıran, aşırı yetenekli futbolcu. altını kalın çizerek belirtmek lazım ki bu genç yetenek bir türk ve gelecek yabancı sınırında hangi türk takımı alırsa o takımı uzun vadede rekabette ön tarafa atabilecek kadar önemli bir hamle olacak.

  genç futbolcu için yanıp tutuşan (!) taraftarımız, 2021-2022 sezonunun başından beri defalarca anlamsız şekilde bu çocuğun üstüne gittikçe gitti. neredeyse oynamadığı maçların hıncını bile bu çocuktan çıkardı desek yalan olmaz. oyuna etkisi bariz belli olsa da, sürekli oynamadan üst seviye olmasını beklemek zaten saçmalık olurdu. tabi taraftar hemen içinden benzema çıksın istediği için en ufak hatasında her genç futbolcuya yaptığı gibi gömme yolunu seçti.

  nihayetinde kiralık sözleşmemiz an itibari ile sona erdi. türkiye’de yaz transfer dönemine damga vuracağı kesin, ben olsam parayı bastırır alırdım. tabi bizim takıma gelirsek, her zamanki gibi muhtemelen bu yaz transfer döneminde elimizden kaçırıp, yine kendimizi teselli etmekle yetineceğiz.
 • 1929
  kaybedersek ahlar vahlar edilecek bir oyuncu değil ancak kazanırsak da takıma net şekilde katkı sağlayabilecek oyuncu. türk olması 2-3 adet artı yazdırıyor tek başına. gol atamıyor ancak hazırlayabilir. 442 dizilişinde öndeki ikiliden biri, 433 dizilişinde sol yada sağ ön, 4231 dizilişinde forvet arkası pozisyonlarında bu arkadaş oynayabilir. doğru sistemde ve oyunda bize katkı sağlayabilir kendisi.
 • 1930
  yine başlamış hazırlık maçı kıvamındaki bir maçta gösterdiği bir tık iyi performans ile aslında iyi futbolcu, kullansak şöyle iyi olur böyle olur tarzı yorumlar. inşallah yeni gelecek yönetim böyle bir fikre sahip olmaz da sözleşme falan yenilenmez. adamın her tavrı burada olduğuna bin pişman. böyle futbolcudan hayır gelmez. salın gitsin.
  sürekli yanlış kararlar veriyor. çok çabuk demoralize oluyor ve oyundan düşüyor. gol vuruşu çok ama çok eksik. takımı sahiplenme desen 1 bile değil 0. bu adamdan ne gibi bir beklenti içerisine gireceğiz de bu beklentimizi karşılayacak. bir tane artısı var o da kendi elinde olduğundan değil. türk olması.
 • 1933
  bütün maç eli belinde topun kendisine gelmesini bekleyen "genç" forvet. yalandan pres yapıyormuş gibi yapıyor. topsuz oyunda hiç yok. bitiricilik vasat. yani galatasaray gibi bir takımda akan oyunda kendisine fazla bile tolerans gösterildi. evet top ayağındayken bir şeyler yapacak hissi veriyor ama o özelliğini bile geliştirmesi gerek. iyi bir hoca ile sistem içerisinde eksikleri tolere edilebilir mi? bizim takım için zor.
 • 1934
  modern futbolda yer edinebilmesi için mevkiisini netleştirmesi gerekiyor. zira çift forvet oynayan takım sayısı çok az. ya santrafor ya da kanat forvete evrilmesi gerekiyor. düşük ihtimal olarak da serbest 8 / mezzela mevkiisine de evrilebilir. bunun için iyi antrenörlerle çalışmaya ihtiyacı var. eğer biz bunu başaracağımıza inanıyorsak bonservisini almalıyız, kendisinin potansiyeli oldukça yüksek.
 • 1935
  benim bakış açımdan kadronun tamamının yanlış oynatılmasından nasibini fazlasıyla almış potansiyel yetenek. çabuk tüketmeye aç ve alışık galatasaray taraftarı için kolay yem. oynamadığı maçlarda bile eleştirildiğini bu platformda okumuşluğum var. bu sezonun çoğunluğunda kerem dışında kim vardı ki halil ibrahim eleştiri hedefi olsun? galatasaray taraftarı bu sezonu çok doğru okumalı.
 • 1938
  ogretilebilecek yeteneklerde eksiklikleri, dogustan gelen ve ogretilemeyecek hususlarda ise eksikligi bulunmayan yetenekli topcu.

  ihtiyaci olan seyse var olan onemli yetenegini dogru kanalize etmesini saglayacak bir teknik ekip, otta pislikte kendisine cop yakistirmasi yapmayacak bir taraftar grubudur.

  ekleme: dogustan gelen ogretilemeyecek hususlar = allah vergisi diye genel olarak tabir edebilecegimiz yuksek seviye futbol yetenegi.
 • 1939
  fatih terim döneminde set hücumlarının var olabilmesi için anahtar oyuncuydu, torrent’in nuh’un kızıl denizi ayırdığı gibi hücumcuları ve savunmacıları ayırdığı 5+0+5 area system’inde yer bulamadı. zaten o sistemden prime messi de yer bulamazdı da neyse. en yetenekli forvet oyuncumuz olmasını bıraktım takımdaki en yetenekli oyuncu dahi olabilir. daha önce de yazmıştım, kendisinin futbol dilini konuşan bir hoca ile çılgın atacak ve biz bu oyuncular bizdeyken neden gelişim göstermiyor diye dövünmeye devam edeceğiz.

  takımda mutlaka bulunması gereken yetenekli ancak henüz olgunlaşmamış oyuncu. 5 milyon €’ya brendfort kendisini bırakıyorsa bu bedava sayılır, bırakacağını hiç sanmıyorum orası ayrı. vasat bir teknik adamın anlamsız ve plansız kadro dışı kararı yüzünden bir daha bize kiralamak isteyeceklerini de düşünmüyorum.
 • 1942
  benim için tam bir futbol turnusolu olan futbolcu. yeteneksiz, çöp vs. diyen kimseyle oturup futbol konuşmam. kerem dahil takımın en yetenekli futbolcusu olabilir. sadece işlenmemiş bir yetenek. tek sorun onu işleyebilecek bir hoca. terim ile torrent ile olacak iş değil yani. şu anki durumda bizdeki futbol ortamı ve sistemle işi çok zor. umarım en kısa sürede kendini geliştirebileceği bir yerlere gider ve önü açılır.
 • 1943
  yabancı sınırlamasını hesaba katıp satın alma opsiyonunu kullanmazsak rakiplerin tebelleş olacağı ve kadroya katacağı potansiyelli ve a milli futbolcu. eğer hamle yapmazdak seneye fenerbahçe, beşiktaş veya trabzonspor’da izlememiz oldukça yüksek bir olasılık.

  brentford’dan bonservisinichristian eriksen ile birlikte almamız harika olur. 10 numarayı christian’a 11’i de halil’e verip keyfini süreriz.