• 663
  (bkz: #3072630)

  kendisi ilk kiralandığı gün opsiyonu olmadığı için fenerbahçe'nin salça olacağını yazmıştım ve maalesef haklı çıktım. o kadar iş bilmez bir yönetim ki göstermelik de olsa bir opsiyon koydurmadı. brendford'un opsiyonu beklenenden yukarıda tutmasını anlayabiliyorum, halil kaç yaşındayken 3 milyon euro yatırım yapmışlar bonservisine. ancak kiralarken tutarı yukarıda da olsa bir opsiyon koyulmalıydı.

  ali koç'un göreve geldiğinden beri en büyük başarısı olan galatasaray tranferlerinde fiyat yükseltme şovunu izleyeceğiz bir kez daha. hayırlı olsun.
 • 666
  sana forvet lazım, transferin son günü halil'i kiralamak istiyorsun ve şöyle bir diyalog yaşanıyor düşün;

  - halil'i kiralık istiyoruz.4
  + olur verelim
  - satın alma opsiyonu da koyalım.
  + olmaz. geleceğe yatırım olarak gördüğümüz bir oyuncu.
  - o zaman bu iş yatar.
  + ay ne olur kiralayın ya, lütfeeeenn!!

  sanki bir oyuncuya opsiyon koydurmak tek taraflı bir işmiş gibi buradan yönetim eleştiriliyor. ya kiralamazsın ya da sahibi olan kulübün şartlarını kabul ederek kiralarsın, bu kadar basit bu mevzu.
 • 667
  transferi sürecinde salim manav gibi bazı duyumcular galatasaray’ın satınalma opsiyonu için epey bastırdığını ancak kulübünün razı olmadığını söylemişlerdi. brentford kulübü zaten genç oyuncu transfer ederek bunların olası satışlarından yüksek gelir elde eden bir kulüp. halil’e de 3 milyon euro vermişler ve beklentileri yüksek. bu yüzden 3-4 milyon gibi paralara biteceğini ben düşünmüyorum. basındaki haberlere de güvenmiyorum.
 • 669
  olası transferine brentford tarafından bakmak lazım.

  brentford bu sene playoff oynayacak. tahminlere göre playoff finalde, herhangi bir sürpriz yaşanmazsa bournemouth ile karşılaşacaklar. burada iki opsiyon devreye giriyor;

  1-) premier lige çıkamazlar;

  bu sene ligin içinden geçip 30 gol 10 asist yapan ivan toney takımdan kesinlikle ayrılır ve yerine yeni bir ivan toney bulamayacakları için halil ibrahim dervişoğlu'nun ayrılmasına göz yummazlar.

  2-) premier lige çıkarlar;

  a-) ivan toney kesinlike kalır çünkü premier lig'te oynayacaktır. yanına bir de baba santrfor transferi yaparlar ve seneye can yakarlar. tabii halil ibrahim dervişoğlu'ndan da 3-5 bir şey gelsin isterler bu dönemde ama işler burada karışır ve halil dervişoğlu premier ligte kalıp forma mücadelesine girmek ister haklı olarak.

  b-) halil ibrahim dervişoğlu oynamak ister ve gitmek istediğini belirtir. brentford ise maliyeti düşük olan bu oyuncuyu kiralamanın daha iyi olacağını düşünür ve yine bir yerlere kiralar çünkü gelecek sene düşme ihtimalleri yüksektir.

  aklıma yatan hiçbir senaryoda halil ibrahim dervişoğlu bize bonservisli bir şekilde gelmiyor, gelemiyor. ancak "3 yaşımdan beri bileklerimi kesseniz sarı kırmızı akar" diyerek gelmek opsiyonu var ki bunun pek de mümkün olacağını düşünümüyorum.
 • 670
  yani olaya profesyonel olarak bakacaksak gelecek sezon oynayacak as forvetimizin bile bonservisi bizde değil. (bkz: mostafa mohamed) üstelik henüz elimizde diagne, falcao ve babel gibi oyuncular var. gelecek sezon için 3 orta saha, 1 sol bek. 1 stoper, 1 kanat ve onyekuru lazım. halil için şartları zorlamamız çok mantıksız. tabiki de uygun bir ücret olursa takıma katmalıyız ama 4 santraforun ve 2 orta sahan varken gidip bir santrafor daha almak çok mantıksız. bu duygusallık zaten bizi bu hallere getirdi.
 • 673
  alınabileceğine ihtimal vermediğim yerli, genç ve yetenekli bir futbolcu.

  daha henüz böyle forma şansı bulmadan bile şenol güneş'in fatih terim'den halil ile ilgili bilgi aldığı ve eğer düzenli oynasaydı onu kadroya alabileceğine dair haberler çıkmıştı. buraya da yazmıştım zaten ama kendi entry'mize referans gösterince entry'miz silindiğinden ekleyemiyoruz. neyse. cenk tosun'un sakatlığı ve halil'in de artık muhtemelen sezon sonuna kadar düzenli oynayacak olması sebebiyle euro 2021 kadrosuna çağırılması kesin gibi bir şey. burak-enes-halil'li bir santrafor rotasyonu olacak. halil orada azıcık kıpırdansa zaten bonservisine 2-3 milyon euro eklenecektir.

  brentford da 3 milyon verdiği topçuyu, bir de forma girdiyse eğer satacaksa bile en az 5+ bi miktara satmak isteyecektir. bizim bu parayı vermemiz de pek mümkün değil. muhammed mustafa'yı da alacağız çünkü. şampiyon olup şampiyonlar ligi yapsaydın böyle derdin olmayacaktı işte. geldiğinde burada isyan ettik opsiyonsuz adam kiralamayın diye. yemin ederim bugünleri gördük geldiği gün. entry'lerim duruyor. ayrıca halil istediği kadar "kanım sarı kırmızı akıyor" desin, babası istediği kadar "galatasaray bizim yuvamız" desin. önüne balya balya para yığınca babalarını bile satar bu topçu milleti. hala romantik romantik yazanlar var. tek transfer stratejisi galatasaray'ın transferler listesini kopyalamak olan fenerbahçe de bu çocuğun peşine düşecek ve bizden çok daha fazla maaş + bonservis verecek.

  o yüzden çok da yükselmemek lazım. ne zaman gelir tapulu futbolcumuz olur o zaman romatikleşebiliriz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!