• 367
  yapmak zorunda olmadığımız fakat yıllardır yapmadığımızda eleştirildiğimiz eylem.

  tamam, bütün suçu hakemlere atmayalım, kendi yaptığımız hataları görmezden gelmeyelim fakat hakemi de yenmek gibi bir zorunluluğumuz olmadığını bilelim. çünkü bunu sürekli yapmak imkansızdır. ve bu sürekli yapılmadığında istemediğimiz sonuçlar oluşabilir.

  örneğin, 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı'nı, aynı oyuncular, aynı şekilde fakat üzerinde fenerbahçe forması ile oynasaydı olacakları çok net şekilde söyleyeyim.

  bence penaltı olmayan maçın başında ki rashica pozisyonu, fenerbahçe lehine penaltı verilecek ve ahmet oğuz tartışmasız şekilde atılacaktı. 80 dakika rakibinden 1 kişi fazla oynayan fenerbahçe 5-0 kazanacak ve herkes takımın ne kadar iyi olduğunu söyleyecekti.

  bu maçtan daha 1 hafta önce ayağı kayan oyuncunun tabanı gedson'un kavalına gelmiş ve kırmızı görmüştü rakip. bu maçta ahmet oğuz bile isteye aynı bölgeye müdahale etti ve sarı kart gördü. aynı oyuncunun 2- 3 net sarı kartının da atlandığını söylemek gerek.

  yıllardır söylemeye çalıştığım bir şey var. biz kötü olabiliriz ki, 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı'nda kabul ediyorum kötüydük. fakat hakem bizim rakibimiz olmamalı. biz hakeme karşı mücadele etmemeliyiz. edip kazandığımızda bunu bir galibiyet olarak görmemeli ve üzerine gitmeliyiz. yoksa gollerimizi iptal edip biz kendimize bakalım denildiğinde domino etkisiyle takımın da psikolojisi ve oyun ritmi değişiyor. hocaların, oynatmak istediği oyunda farklılık oluyor.

  hakemlerle mücadele etmemek için ilk iş olarak zorbay'dan ve koç çalışanı lale orta'dan kurtulmalıyız.
 • 368
  galatasaray’ın hep yapmak zorunda olduğu rakiplerinin ise yapmak zorunda olmadığı durum. geçenlerde fenerbahçe’nin konya maçında penaltısı verildi mi? evet. konya’ya kırmızı verildimi? evet. ve bunlar maçın başında oldu. galatasaray’a verildi mi? hayır. sezonun özeti gibi. galatasaray kötü oynayabilir, gününde olmayabilir. 14 maç sonunda bir kaza yapabilir. ama hakemler hakkını vermek zorunda. buna çok sessiz kalmak genelde galatasaray’ın başına daha çok hakem hataları ile birlikte dönmüştür. maçtan önce maç esnasında dün yaşananlar olmamış gibi davranıp kötü oynadık deyip oyuncuların hepsini eleştirmek çok doğru deği gibi. hakem dün o kırmızıyı verse maç değişecek. hakem geçen hafta donk'a kırmızıyı verse belki farklı bitecek maç. hakemlerin bu kadar organize şekilde mhk başkanları ile birlikte ligin gidişatını değiştirmesi 1-2 maça bakar. o yüzden erdem bey daha önce söylediği ve havada kalan sözlerini gerçekleştirsin. yabancı bir hakemle anlaştık, yakında maçlarda yapılan hataları yayınlayacağız dedi. aradan kaç ay geçti.
 • 369
  yapmak zorunda olduğumuz eylem. 2001, 2003, 2005, 2021 yıllarında yapamadığımız için verdik şampiyonluğu. saha dışında en zayıf takım biziz. 2019 şamyonluğunda da, 2006'da da 96-00 arasında da hep hakemleri yendik. biz bu yüzden ya şampiyonuz ya da 8. biz kolay kolay 2. olamıyoruz. özellikle kadın basketbol takımının kaç şampiyonluğu çalındı bu şekilde. özlem yalman, keseratar, biricik, ankaralı..vs. hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. 2014 yılında basketbol takımımızdan şampiyonluk çalındı ve biz o dönem yapılabilecek en büyük tepkiyi gösterdik ama sadece genel kurulda yönetim linç yedi taraftar ise yeterice ses çıkarmadı. haliyle bizim rehavete kapılma hakkımız yok. kapıldığımız an canımıza okuyorlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın