• 215
  tekrar tekrar söylemekte yarar var. galatasaray'ın yapmak zorunda olmadığı şeydir. hakemler bir maçta taraf değildir. adil olmalı ve ona göre kararlar vermelilerdir. maç içinde hatalar yapılabilir, hakem görmez, farklı değerlendirir, o anlık tepkiden olayı farklı yorumlar fakat 2021-2022 sezonunun ilk 20 haftasında aleyhimize yapılan hatalar bunları kapsamamaktadır. hakemler bile isteye, tabiri caizse göstere göstere hakkımızı yiyorlar. bunu en son 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı'nda gördük.

  umarım bunlara bir dur demeliyiz. dur demenin yolunu daha önce hocasını satarak bulan yönetim umarım bu sefer farklı bir yol bulur.
 • 216
  bayern munih ya da city mevcut kadrosuyla lige gelse hakemi bir yener iki yener gel de bunu galatasaray taraftarına anlat.

  terim'in en sevmediğim sözü taraftara seyirci demesiydi ama kısmen haklılık payı var maalesef. bizde karabatak gibi sadece başarıda ortaya çıkan bir topluluk var maalesef. kağıt üzerinde sayısı üçte birimiz olan bjk taraftarı bile son yıllarda sosyal medyada bizden daha güçlü.

  bize 2005-06 yılındaki gibi 15.000 kişilik kemik taraftar grubu lazım. o sezon ekran başında da olsa her maçı takip eden biri olarak şunu diyebilirim ki son 3 iç saha maçına kadar maalesef ali sami yen bile dolmamıştı. helal olsun o en baştan beri gelen taraftarlara.

  o ruh geri gelse inanın önümüzde kimse duramaz.
 • 217
  16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı için:

  - kerem'e yapılan hareket penaltılık bir hareket. kerem yere düşse o penaltı verilirdi.
  - kazandığımız penaltıda hakem tereddüt dahi etmeden o penaltıyı verdi.
  - aleyhimize çalınan penaltı çok ucuz ama mademki verdin, alpaslan'ın kırmızı kart görmesi gerekiyordu.
  - hataylı kamara'nın kırmızı kart görmesi gerekiyordu.
  - yediğimiz ikinci golde, ilk pozisyonda ofsayt var.
  - yediğimiz üçüncü golde faul var.

  bütün bunlara rağmen bir penaltı kaçırdık. o penaltı gol olsa o maç orada biterdi, hatta farka da giderdi. 2-2'den önce de sonra da birçok kolay pozisyonu harcadık.

  hakem ne kadar kötü yönetmiş olursa olsun bu maçı yine kazanırdık. beceriksizlik ve kötü savunma kaynaklı bir mağlubiyet oldu. yine de bu sezon tosladığımız en kötü hakem yönetimi de buydu sanırım.

  mustafa ve nelsson geldiğinde işler farklı olacaktır. hatta keşke luyindama'yı da kazanabilsek ama neyse. o başka mesele.