• 3680
  geçim için uber kullanıyor sanırım.
  son kahve molası videosunda bunu ima etti.

  bir de biri alpay özalan'la olan anılarınızı anlatır mısınız diye soru sordu. gülerek "dur konuşmayayım sonra alpay'ı içeri almasınlar" dedi.
  sergen de evinde kalmış ama kirayı ödememiş. evi dağıtmış, gitmiş.
  her şeyini kaybetmiş biri olarak acaba bir noktadan sonra daha detaylı "hikaye"ler anlatır mı, merak ediyorum.
 • 3681
  hayat görüşü ve politik duruşu olarak taban tabana zıt olduğum kişidir.

  ancak idealist bir kişi olarak hayat görüşünü maddi çıkarları üzerinde tutmuştur, kendisi de istese emre belözoğlu ve daha sayısız başka ibiş gibi dönüp tükürdüğünü yalayabilir, kandırıldım ayağına hepimiz ile dalga geçer, mis gibi yolunu da bulurdu. o bunu tercih etmedi, bu saygı duyulması gereken bir kişilik yapısı.

  bu yüzden her şeyini kaybettiği düşüncesine katılmıyorum. hakan gibi insanlar etraflarında kendi gibi düşünen kişiler, ailesi, sağlığı olduğu sürece ayakta dururlar.

  über kullanacağına antrenörlük kariyerine atılsa, geçmiş referans ve tecrübeleri ile amerikan futbol camiasında ufak da olsa kendine bir yer edinse daha iyi olmaz mı diye de sordum kendime.
 • 3682
  iki birbirine zıt ama habercilik konusunda usta gazetecinin bu söylemlerini doğrulayan eski futbolcumuz. hem cüneyt özdemir hem de ünsal ünlü "abd'ye kaçan fetöcüler takai şoförlüğü gibi mesleklere geçimlerini sağladıklarını ifade ederek acındırna politikası yürütüyorlar" demişti. hayır sanki 90lar'dayız. yahu daha 1 sene önce hakan şükür'ün, abd'de lüks evinin önünde, lüks aracına eşya yüklerken fotoları çıkmadı mı? neymiş, geçimini über'le sağlıyormuş. oldu.

  hep böyleydi ama hakan şükür. hep mağdur ama mağrur(!). halbuki biz fetö, metö bilmesek de, hakan'ın hep takım içinde hizipçi, grupçu, adamcı olduğunu bilirdik.

  türkiye futbol tarihinin en iyi santraforuydu, evet. ne metin oktay ve tanju çolak gibi golcüydü, ne de lefter gibi estetik. ama kümülatif olarak ondan daha iyi bşr santrafor gelmedi. kendisinden sonra gelenleri ise hakan'ın değil yanına, yakınına bile yazmam.

  ama hakan hep bi "şey" di işte. onun döneminde galatasaray'da oynamak için ya yabancı olacaktınız ya da hakan'a yancı. fatih terim'in ikinci dönemini sonlandıran baş aktörlerdendi mesela. ama terim bile onu kadro dışı bırakamamıştı. bülent, hakan ünsal, arif gibi isimler kadro dışı kalmışken, hakan şükür takımın içindeydi. hatta her maç sonunda, elbette kameraları da alarak, kadro dışı kalan arkadaşlarını ziyaret ederdi. onların emeklerinden, çalışkanlıklarından dem vurur, yaşadıkları mağduriyeti anlatırdı. üyesi olduğu örgütün taktikleriymiş bunlar demek. şimdi anlıyoruz.

  ekleme:

  adamın 1 lexus, 1 de mercedes suv'si ve 1 tane de cabrio volkswagen'i var. gerisini, ilersini bilemem de bu adamlar için "abd'de aç ve evsiz kaldılar" demek komik. bu ülkede sadece daha düşük faiz var diye bank asya'dan kredi çeken insanların ve ailelerinin hayatı karardı.
 • 3683
  futboldaki fetöye bulaşmış diğer futbolcularla karşılaştırılmasına bir türlü anlam veremediğim eski futbolcu. yok idealistmiş, yok r yapmamış falan geçin bunları ya. ben ne emre belözoğlu ne de diğer futbolcuların ağzından 1 kere bile fethullah gülen hocamı çok seviyorum vs diye açıklama görmedim. menfaat için cemaate yaslandılar, işin kötü yerlere gittiğini görünce direkt bir kenara çekildiler.

  peki ya hakan? hakan diğerlerinden farklıydı işte. menfaat için, maddiyat için değil. fethullah gülen'i çok sevdiğini, kendisine çok büyük bir saygı duyduğunu söylüyordu her fırsatta. herşeyi geçtim nikah şahitliğini bile fethullah gülen yaptı. yani hakan'ın r yapmamasının sebebi kendisine yedirememesi, yada idealist kişiliği değil. hocasına duyduğu sevgi ve saygı. abi bu adam fethullah gülen'i ülkesinden de galatasaray'dan da çok sevmiş işte. bunu kabullenin artık. hainliğine kılıf aramayın daha fazla.

  ben de üzülüyorum, içim yanıyor bunları yazarken ama gerçek bu yani. bu adam fethullah gülen'e olan sevgisini hiç bir zaman inkar etmedi, her zaman üzerine basa basa söyledi ben buyum diye. diğerleri böyle değildi ya. onların çoğu ekmeğinin peşindeydi.
 • 3684
  siyasetten bağımsız şekilde söylemek gerekirse türkiye'de yetişmiş en kariyerli futbolcular listesinde kafaya oynayacak futbolcudur.

  futbolun futbol olduğu zamanlarda bu adam türk milli takımını ve galatasaray'ı sırtında taşıdı.

  yok fetöcüymüş, bilmemneymiş. bırakalım bu işleri. düşene vurmak kolaydır. zamanında kimler o gemiye bindi, fetönün kaymağını az insan yemedi . hangi isimler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. daha da derine girmek istemiyorum, kış geldi; silivri soğuktur.

  edit: fetöden nefret eden , müslüman olmayan bir bireyim.
 • 3685
  şu güzelim oyun içine politika karistiran, benimsedigi politikayla yüzlerce sporcunun hakkinin yenmesine sebep olan oyuncu. ilerleyen yillarda yasanan darbe girisiminde bir vahsete sebep olan bu bağnaz bakis acisi, yüzlerce askerimizin, bilim adamimizin da evvelki yillarda öldürülmesinde, harcanmasinda baş rolde olan bir örgüt. yaşananlara ses çıkartmaması, bunlari desteklemesi bile ne kadar sığ ve rezil, sinik bir yobaz oldugunun göstergesidir. kendusini ve onu var eden sözde hocasini her seyden ve herkesten çok sevmiş belli. yok geri vites yapmamis da bilmem ne... geciniz.
  haketmedigi şekilde abd'de yasamaktadir. sağ kolu olan küçük pislik versiyonu ise 40 yasinda olmasina rağmen hala ortamlarda fink atmaktadir.
 • 3686
  dünyanın en temiz insanı olmayı sadece 1 kelime ile kaçırmış olan isim.

  aslında sözlükte içerik sınırlaması olduğu ve aktif spor/spor adamlığı/spor yorumculuğu kariyeri tamamen askıya alındığı(!) için başlığının kapalı olması gerekmektedir.

  ancak gönül rahatlığı ve ağız birliğiyle sövebildiğimiz, hatta sövmeyenlere de kimseye hesap vermeden sövebildiğimiz yegane isimlerden olduğu için kimse de itiraz etmemektedir bu duruma.

  maksat ego tatmini olsun başka birşey değil...

  (bkz: entry başlığın sözlükteki hali ile ilgili)
 • 3688
  floryada vakit gecirmis orada kendini ispatlamis ve kisacasi oranin temsiliyetine burunmus her isim, buna uygun davranabilmelidir. hakan sukur futbolculuk hayatinin fonunda boyle yasayabilmis biri degildir. cok severim, futbolu onu izleyerek ogrendim. galatasarayi onunla da sevdim ancak maalesef bir kisiye biat etmek uzerine kurdugu yasamiyla iyi bir ornek degildir.

  istatistikleri ve hatiralarina hicbir sey dokunamaz. ama reel yasami ve bu yondeki kisiligi, futbolcugunun onune gecmis olmasi en ana sebeptir benim icin. yasaminda bol sans diliyorum.

  bir zamanlar galatasarayin en onemli basarilarinda rol oynayan efsane forvet.
 • 3690
  kendisine kötü yorumlar yazan yazarlara ego tatmini yasiyorlar yazılmış. sanki bu ortamda öyle bir ihtiyaç var gibi. kulübümüz tüm görsel içeriğinden, kazanilan basarilardaki fotoğraflardan kendisini çıkartmış, adamin varligi ve geçmişi alenen reddediliyor galatasaray tarafindan. biz burada yazsak ne olur? kendisini, ülkesini, var oldugu kulübünu bir ne yaptigi belli olmayan şahsin arkasina koyan kişiye uber vs fazla benim fikrim. sen o milyon dolarlarinii hoca dedigin kisiye ver sonra gel ağla! oldu... burada ego yapan da biz olalim?