• 3625
  248 insanın katledildiği kanlı bir darbe girişimini gerçekleştiren fethullahçı terör örgütüne mensup eski futbolcu. darbeye kalkışan ve kendi halkına kurşun sıkan alçakların fethullahçılar olduğu aşikar olmasına rağmen kendisi darbeden sonra da fethullah gülene ve örgütüne olan bağlılığını sürdürmektedir. bir daha değil galatasaray kulübü, türkiye topraklarına adım atmamasını temenni ediyorum, ömrünün geri kalanını çok sevdiği hocasının dizinin dibinde amerika'da sürdürebilir.
 • 3626
  haindir. ancak mert bir hain. sebebine gelince, 90'lı yıllarda hakan şükür'ün, kemalist/ulusalcı kesim tarafından oruç tuttuğu, futbolcuları namaza götürdüğü dönem muhafazakarlar sahip çıkıyordu. ancak devir değişti muhafazakarlar hain demeye başladı. devire göre belli kesimin haini oldu bu adam. o örgüte terörist denmediği dönemlerden bahsediyorum. 30 yıldır bu örgüte hizmet ediyor hakan şükür. ve x takımın 39 yaşındaki yıldız transferi gibi, yada projespor'un x başkanı gibi dönmedi. bu örgütün yıllardır üyesiydi ve bizim için bu örgüt her zaman teröristti. şimdi bazılarının hakan şükür'e hain demeye hakkı yok kimse kusura bakmasın. rüzgara göre yön değiştirenlerin, hakan şükür üzerinden galatasaray'a zarar vermelerini asla izin vermememiz gerekiyor.

  bazıları gibi cemaat evlerinden çıkmayıp, devir değişince rabia yaparak başkasının kucağına oturma çabası olanlardan da daha delikanlıdır benim gözümde. en azından düşmanımda olsa ne olduğunu biliyorum. bu memlekete en çok zarar verecek olanlar hakan şükür gibiler değil, bizden gibi görünüp bunlara hizmet edenler.
 • 3629
  kendisinin ne bok olduğu adnan polat döneminde kontrat yenilenmediğinde ortaya çıkmıştı. sonra o program senin bu program benim her fırsatta galatasaray'a zarar vermek için konuştu. o zamanlar bunu ifade ettiğimde ağır eleştirilere maruz kalmıştım. ama ben ihaneti asla affetmem. ve görüyorsunuz... galatasaray'a ihanet eden adam vatanına da ihanet eder. iyi futbolcuymuş, galatasaray'a büyük başarılar yaşatmış. geçin bunları. bunlar ihanet edene kadar önemli. ihaneti ettiği anda geri dönüşü olmamak üzere fişini çekeceksiniz. galatasaray'ın en sevmediğim yanı bu. fazla affedici. bu adam terör bağı ortaya çıkmasa, yol ayrımında fetö'ye değil hükümete yanlasa hala baş tacıydı. bu bizim camianın zayıflığıdır.
 • 3630
  darbe komisyonu kurulup araştırılmasını kim reddetti? örgütün siyasi bacağının araştırılmasını kim reddetti?

  sen önce bağımsız bir komisyon ve adil bir yargılama ile araştır bakalım örgütü, o geceyi, siyasi bacağını.

  kendisinin içinde bulunduğu örgüt senelerdir biliniyordu. bu örgütün ülkenin geleceği için tehdit oluşturduğunu, birileri örgütle koyun koyuna iken söylediğimizde "onlardan zarar gelmez" diye yargıyı, emniyeti, kozmik odaları, tsk'yı bunlara teslim edenler şimdi çıkmış ağlıyor.

  bu adamlar 17-25 aralıkta veya 15 temmuz'da terör örgütü olmadı, zaten o potansiyelde bir oluşumdu ve bile isteye devletin tüm organlarına yerleştirdiniz bunları.

  çıkarlarınız çatışınca da "örgüt" diyip onları boklayıp kendinizi temize çıkarmaya çalışıyorsunuz

  248 evladımızın kanı ne kadar onların ellerindeyse, bir o kadar da bunları ülkeye musallat edenlerin ellerindedir.

  varsa yüreğiniz onlara da "terörist" diyin de görelim kaç kg !

  unutmadan, 15 senedir "ergenekoncu" diyip çürüttüğünüz, öldürdüğünüz insanları geçen "pardon ya yokmuş öyle bişey" diye beraat ettirdiniz.

  yarın yine "onlar ana sütü kadar temizmiş" derseniz şaşırmayız, alıştık dönmelere.

  (bkz: torinolu şaban)
 • 3631
  türk futbol tarihinin en beyinsiz satraforudur.
  ilkokul mezunu sümüklü bir meczupun rüyalarına göre ömrünü şekillendiren birinde vücudun herhangi bir uzvuna sürülecek kadar zeka yoktur.
  tercih ettiği hayatı yaşıyor, kendisi için üzülmeye hiç gerek yok.
  zaten ben bu yüzden oldum olası ısınamamıştım, 2002 dünya kupasında kimseye etmediğim küfürleri kendisine etmişimdir, hele o senagal maçı aman aman..
  her neyse, yalnız aramızda bir terörist veya terörist yandaşına sırf ilkeli?! bir şekilde teröristliğe devam ediyor diye saygı duyanları, bu ülkeye yıllardır düşmanlık eden şeriatçı ve amerikancı bir yapılanmanın hala var olup olmadığından şüphe duyanları görmek üzüntü ve kaygı verici.
 • 3632
  mevcut iktidara muhalif diye savunulan kişi. biz de biliyoruz ne istediler de vermedik dediler, pensilvanya'ya kucak dolusu sevgiler dediler... yine de tüm bunlar hakan şükür'ü haklı çıkarmaz. iktidar ile kankiyken çok da güzel vurgunlar yaptı. vekilken yasaya aykırı şekilde erdoğan'ın özel izniyle trt'den bölüm başına 20 bin lirayı indirdi güzelce. gezi parkı sürecinde dedikleri de ortada. kısacası boklu hocasının gündemine göre hareket eden biridir.

  yahu bu adam daha uefa zaferinin ertesi günü jip de jip diye tutturup fatih hocaya küsmüş bir adam. yine inter'e kulüpler anlaşmadan kaçarcasına gitmiş ve fifa'lık olduğumuz inter'e karşı elimizi güçsüzleştirmişti.
 • 3633
  selahattin demirtaş ne kadar hain ise hakan da o kadar haindi. her ikisi de terör örgütlerine bağlılardı. her ikisi de hükümete istediklerini verselerdi bu gun hain değil kahraman olacaklardı. hakan sürgünde selo da içerde olmayacaktı.

  ne oldu peki? selo kendi liderinin "seçimde tarafsız kalın" çağrısına "adaletten, haktan, hukuktan yanayız" diyerek uymadı. hakan ise liderinin eteği dibinde kaldı, belkide bunca yıl güvendiği adama teröristliği yakıştıramadı. "adaletin, özgürlüğün, hakkın yanındayım" diyemedi.

  hepimiz çok seviyoruz hakanı. olmasaydı keşke sonumuz böyle ancak benim için selo hakandan daha mert bir adamdır. hakan dönüşü mümkün bir yolda dönmemeyi tercih etmiştir. futbolcu olarak efsanem, insan olarak terör destekçisidir. yolu açık olsun.
 • 3634
  pek yaptığım iş değildir ama tam yeridir; en ofsayt girilerimden ikisine konu fetöcü.

  (bkz: #1526743)
  (bkz: #1993350)

  fetö, bizim için 25 yıl önce de fetöydü. fettoştu. bunların peşinden gidenler eskiden sadece aptal ve zavallıydı bizim için. bunlarla iş tutanlarla bizim gibi her zaman karşılarında durmuş insanları karşılaştırmaya kalkmadan bence yirmi defa düşünmek lazım.

  ben yazdıklarımın, hem futbol alanında hem de siyasi anlamında arkasındayım. 20 yıl önce de aynı şeyleri düşünüyordum; 50 yıl sonra da aynı şeyleri düşüneceğim. çünkü somut gerçekleri baz almak gibi bir alışkanlığım var. tavsiye ederim. ne kadar az duygusal yaklaşırsanız konulara, o kadar gerçekçi sonuçlara ulaşırsınız.

  siyasi anlamda yukarıda yazdıklarımı ilk yazdığımda “yüzlerine tükür” gibi müthiş argümanlarla savunulmuştu. bir tanesi “yurt dışında tanınıyor” ile savunmuştu. sonradan o savunanın da ne bok olduğu çıktı ortaya.

  şu anda ben geçmişte söylediklerimi bir seviye ileri taşıyayım; üzerimize yerleşmiş “fetöcü takım” yaftasının en önemli müsebbibi olarak, verdiği katkıların çok üzerinde zarar vermiştir.

  bir sümüklü ajan müsveddesinin peşinden gidecek kadar akılsız ve kendisine bulunduğu yeri sağlayan bu cumhuriyetin değerlerine böylesine düşman olabilecek kadar kansız olması sebebiyle, galatasaray’ın üzerine, en ufak zerre kadar bile haketmediği o sıfatlar ne yazık ki yapışmıştır.

  bu vesileyle, oynadığı topun da, attığı gollerin de, “müzede bir çorabım bile yok”unun da, apar topar defolup gittiği inter’inin de, ağlak ağlak geri dönüşünün de allah binbir türlü belasını versin.

  ha bir de gezi zamanında ingiltere’de polis olaylara müdahele ederken birilerinin başı mı ne kanamıştı da hani şey demişti bu; “ya işte her yerde oluyor böyle şeyler ehehehe” falan demişti. umarım bu ülkede, haklarını yedikleri ve hayatlarını çaldıkları koskoca nesillerin yaşadıklarını yaşamadan ölmezler.

  sıkıyorsa gelsin de hadi yüzümüze tükürsün.
  biz burdayız. başımıza neler neler geldi ama ne varlığımızı borçlu olduğumuz bu cumhuriyetin değerlerine ne de o değerlerden fışkırmış, o değerlerin sembolü olmuş sevdamız olan bu renklere ve kültürüne ihanet edip bok parçalarının peşinden gittik.

  temennilerim hem kendisi hem de “hizmetkarı” olduğu saçma sapan kültürün bu ülkede darbe yapmasına bir şekilde ön ayak olmuş tüm hainler içindir.
 • 3637
  şuan " hain " gibi gözükendir. hatırlatayım birkaç sene önce ergenekon ve balyoz davalarında bu ülkenin genelkurmay başkanı " terör örgütü kurmak " suçundan dört sene hapis yattı şimdi ise beraat etti. yani denildi ki kusura bakma seni zindana attık dört sene çürüttük ama bir suçun yokmuş. daha nice paşalar zindanda sağlığını kaybetti hatta hayatını kaybedenler var. birkaç sene önce sümüklü hocaya terör örgütü kurucusu desen kıçından cımbızla kıl çekip yedirtirlerdi şimdi ise bu örgütün yanından geçenlerin kıçından cımbızla kıl çekip yedirtiyorlar.
 • 3642
  gözlemlediğim kadarıyla ortada kalmış eski futbolcu.

  twitter'dan sürekli allah bu darbe girişimini yapanların allah bin belasını versin, ben ülkemi seviyorum diyor. böyle bir twit atıp da siyasal islam teröristine yaranmak çok zor olur.

  türkiye'ye gelmesi ise zaten imkansız. sıfır hatası bile olsa adil yargılanmayacak, yüzlerce defa müebbet yiyecek. ki sıfır hatada olmasına imkan yok.

  kendine sadece şunu diyordur;
  "ne salak adammışım"
 • 3643
  hakan şükür galatasaray tarihinde metin oktay ile beraber gelmiş geçmiş en iyi forvettir.
  kendisi galatasaray tarihinin rakipsiz olarak da en başarılı oyuncusudur.
  15 temmuz darbe girişimi adı altında yaşanan ve sadece 3. dünya ülkelerinden birinde yaşanabilecek çirkin olaylar sonucu hain olarak görülmektedir.
  (bkz: #2704198)
  dediğim gibi gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. inanıyorum ki gün gelecek birileri itirafçı olacak, gerçekler ortaya çıkacak. bu gerçekler sonucu fetöyü terör örgütü olarak görmeye devam edeceğiz tabi ki de. ülkenin en kilit noktalarına cemaat adı altında adam yerleştiren ve liyakat kavramını yok eden, hak yemeyi başarı sanan şerefsizlerden bir kere kurtulmuşuz, bir daha musallat etmeyiz.
  gerçekler ortaya çıktığında hakan şükür ne yapar bilinmez ama kellesi istenecek kişi çoktan toprak altında olacaktır. zaten o toprak altına girmeden asla gerçeği öğrenemeyeceğiz.
  üzüldüğüm şey hakan şükür'e yazık olması. güzelim galatasaray ve milli takım kariyeri ağlak zırlak bir palyaço peşine takıldığı için yok oldu.
  belki bir gün hakan şükür bildiklerini çekinmeden söyler. kendisini dizginleyen ne var bilmiyorum ama bunu gerçekten çok istiyorum.
 • 3644
  ısrarla aynı şekilde ad hominemle savunulan kişi. hakan'ı eleştiriyorsanız onu oraya getireni de eleştirin.

  oğlum bu adamın sizi sevdiğini falan mı düşünüyorsunuz gerçekten? stat açılışında kimse kendisine düşüncesini sormamışken erdoğan'dan yana tavır takınıp galatasaray taraftarını satmadı mı? midesiz misiniz? akp'den milletvekiliyken eşinin başını örtüp abd'de açtıran takiyyecinin tekidir ayrıca.

  bir de yüzüne tükürcü tayfa var. yüzüne tükürülmeyi hak eden bir güruh varsa o da sizsiniz dsotum.
 • 3645
  - hakan şükür fetöcü bir haindir!
  + o hainse onu vekil yapan, fetö’ye her istediğini verenler de haindir.
  - evet katılıyorum, öyledir.
  + ??!!(“cevab veremedi”)

  kendisini savunduğunu sananlar aslında savunamıyor, bunun yerine eleştirenin kimliğine vurmaya kalkıyor, e o kimlik de muhalif bir kimlik olunca bu fetöcü savunucusu kardeşimiz mal gibi ortada kalıyor, yapmayın bunu kendinize gerek yok.