• 913
  benim de anlamadığım bir oyuncu. bu kadar para nasıl ettiğine dair. hep çok iyi oyuncuymuş gibi lanse ediliyor ama izlediğim süreçte hiç kendisini beğenmedim. kendisini beğenmeyen de çok insan var gerçekten de. beğenen varsa bana açıklayabilir mi. bu giri belli bir süre sonra silinecektir.
 • 915
  hakan çok yönlü bir futbolcu. hamburg'ta sol kanat oynadı, leverkusen'de ofansif orta saha, sol kanat ve zaman zaman 4-4-2'de javier hernandez'in yanında yardımcı santrafor olarak da yer aldı. milan'da gattuso onu genellikle sol tarafta (ki sol tarafın her yeri) kullansa da zaman zaman merkez orta saha ve ofansif orta saha olarak görevlendirdi. topa vuruş tekniğinin harika olmasının yanı sıra oyunu aklıyla oynuyor. milan'da çok kötü performans sergilemiyor açıkçası şaşırıyorum transfer haberine.

  seneye ben 4-4-2 oynayacağımızı düşünüyordum ancak basında çıkan onyekuru, bruma tarzı haberler sebebiyle 4-3-3 oynayacağımıza emin oldum. hakan bu sistemde ya sol forvet oynar ya da arkasında iki adet güçlü orta saha oyuncusu (belhanda ve badou değil) ile 4-2-1-3'ün orta sahadaki ana hücumcusu olur. deep lying playmaker ihtimali de var ancak ütopik bir hayal...

  bu kadar anlattım ama kendisinin takıma katılması çok zor. elini sallasa premier lig kulüpleri kapısına dizilir...

  takımımıza katılma ihtimali neredeyse olmayan futbolcu.
 • 917
  pek çoğumuz kendisinin oyununu bir kalıba sığdıramıyoruz ama milan'ın 2 yıldır en istikrarlı oyuncularından biri. bu yıl çok sayıda milan maçı seyretmiş biri olarak bize transferini çok isterim. hakan, gattuso geldikten sonra yavaş yavaş daha iyi bir takım oyuncusuna dönüştü ve ben bu dönüşümü gözlemleme fırsatı buldum. bayer leverkusen'de seyrettiğim, sadece uzaktan şutlar ve duran toplarla bir şeyler yapmaya çalışan hakan'dan; pas oyununu iyi oynayan, oyunu daha iyi okuyan ve daha çok mücadele eden bir hakan'a evrildi milan'da.

  kendisinin 2 yıllık milan serüveninde serie a ve avrupa ligi istatistikleri şu şekilde:

  17/18 sezonu

  serie a: 6 gol, 8 asist
  avrupa ligi: 2 gol, 4 asist

  18/19 sezonu

  serie a: 3 gol, 6 asist
  avrupa ligi: 1 gol, 6 asist