• 4524
  galatasaray formasıyla 14 farklı teknik direktör görmüş eski futbolcumuz. 2007-2008 sezonunda galatasaray'a transfer olup, futbolu bırakana kadar karl heinz feldkamp, cevat güler, michael skibbe, bülent korkmaz, frank rijkaard, gheorghe hagi, bülent ünder, fatih terim, roberto mancini, cesare prandelli, hamza hamzaoğlu, mustafa denizli, jan olde riekerink ve igor tudor'la çalışma fırsatı buldu. tudor hariç hiçbiri hakan'ı kesmedi, yedek veya as olarak bir şekilde rotasyonun içine dahil etti, farklı mevkilerde kendisine rol verdi.

  karl heinz feldkamp
  sol bek / sol açık

  galatasaray'daki ilk hocası olan feldkamp, hakan'ı genel olarak sol bek olarak görevlendirmiş olsa da bazı maçlarda volkan yaman'ın önünde sol açıkta da şans vermişti. bu maçlar arasında bir beşiktaş, bir de fenerbahçe derbisi var. hatta beşiktaş maçında bir de gol atmıştı.

  michael skibbe
  sol bek / sol açık / ön libero / sağ açık

  feldkamp gitti, başka bir alman skibbe geldi. sami yen'de oynanan bir bellinzona maçında hakan balta'yı önce sol açık, sonra sağ açık ve ön libero olarak oynattı. bunun haricinde, hakan balta'yı hep sol bek olarak görevlendirdi.

  bülent korkmaz
  sol bek / stoper

  skibbe'nin yerine gelen bülent korkmaz; meşhur hamburg maçında savunma hattını serkan kurtuluş, hakan balta, harry kewell ve volkan yaman'yla kurdu. hakan balta, bu kabus gibi hat içerisinde sağ stoper olarak maçı tamamladı. bülent korkmaz döneminde de genellikle sol bek olmak üzere, zaman zaman stoperde de forma giydi.

  frank rijkaard
  stoper / sol bek

  kendi evladımız bülent korkmaz'ın yerine bir futbol efsanesi olarak gösterilen rijkaard geldi. o da hakan balta'dan vazgeçmedi ve hakan'ı genelde sol stoper ve bazen de sol bek olarak oynattı.

  gheorghe hagi
  sol bek / ön libero / merkez orta saha

  rijkaard sonrası; deli gibi sevdiğimiz, canımız ciğerimiz hagi göreve geldi. hakan'ı aldı zaman zaman ön liberoya, zaman zaman hucuma yönelik orta saha mevkisine koydu. hatta hakan; bir konyaspor maçında, bir daha nerdedir, ne yapıyordur asla duymadığım ve duymayacağım anıl dilaver isimli futbolcumuzun golünde enfes bir pas çıkarmıştı.

  fatih terim
  sol bek

  hagi'nin galatasaray'daki ikinci teknik direktörlük macerası gibi, hakan balta'nın orta saha macerası da uzun sürmedi. fatih terim göreve geldi ve hakan balta'yı sol beke tekrar çekti.

  roberto mancini
  stoper / sol bek

  yaşanan kriz sonrası fatih terim'le yollar ayrılınca yerine mancini getirildi. italyan teknik direktör, hakan'a "sen benim stoperimsin" dedi. o dakikadan sonra hakan balta uzunca bir süre sol stoper olarak devam etti. birkaç kez sol bek, hatta 3-5-2'deki beşli orta sahanın en solunda, kanatta oynadığını da ekleyelim.

  cesare prandelli
  stoper

  görev aldığı dönemde hakan balta'yı hep stoperde oynattı.

  hamza hamzaoğlu
  stoper / ön libero

  alex telles ve olcan adın olunca hakan balta'ya sol bekte iş düşmedi. stoper olarak başarılı maçlar çıkardı, lakin güzeli çirkin yapmakta üstüne olmayan hamza hoca, tuttu en önemli şampiyonlar ligi maçında, atletico madrid karşısına ön liberoda hakan'la çıktı. olmadı tabi...

  mustafa denizli
  sol bek / stoper

  hamza hamzaoğlu'nun yerine gelen mustafa denizli fazla maceraya girmedi. genelde sol bek ve sol stoper olarak oynattı. kendisi genel anlamda hakan balta'yı en beğenen spor adamlarındandır, buraya ekleyelim.

  jan olde riekerink
  stoper / sol bek

  riekerink bey de kendisini stoper ağırlıklı olmak üzere oynatmaya devam etti. zaman zaman sol bek de oynadı.

  igor tudor
  tribün

  "sana ihtiyacım yok" deyip tribüne gönderdi. hemen hemen hiç oynatmadı.

  fatih terim
  kulübe

  artık, futbol hayatının sonuna gelmiş hakan balta'yı bir iki maç sol bek ve stoper olarak oynattı.