• 19
  ekşi sözlükte der meister adlı yazarın hoş bir entry yazdığı takım.

  --- alıntı ---

  kız arkadaşımın başta tabii ki babası olmak üzere ailesi sıkı dinamo zagreb taraftarıdır. kaderin cilvesine bakın ki çocukluğundan beri futbol hastası olan, bu işi kültür olarak gören ve bu sebeple elinden geldiğince çok sayıda "takım" ve "hikaye" öğrenmeye çalışan birisi olan şahsımın hırvatistan'da en sevdiği takım hajduk olmuştur. bunu kız arkadaşıma ilk söylediğimde dalga geçtiğimi düşünmüş ve hatta inanamayıp üzülmüştü. "biz kızılyıldızlıyız desek sen de partizanlıyım derdin, nefret ettiğimizi bildiğin için inadına yapıyorsun" demişti. ta ergen zamanlarımda yaptığım facebook paylaşımlarımı, torcida split'i takip ettiğimi görünce bayağı bozulmuştu. alıştı sonra.

  diyeceğim o ki hajduk split elimden geldiği kadar yakından takip ettiğim, sevdiğim bir takımdır. galatasaray'ın normal şartlarda çekineceği hiçbir şey yok. 10 numara çakmaktaş reyizi iyi marke etsinler, gerisi hikaye. savunma çok zayıf. kaleci posavec geçen sezon elinin altından kaçırdığı toplarla 10-15 puan kaybettirmiştir tek başına, hala hajduk kalesinde olması bence inanılmaz. sezon başından bu yana gördüğümüz galatasaray bu takımı duman eder.

  ayrıca yukarıda birisi kendi kendine gaza gelmiş çocuk gibi. diamantakos cidden öyle bir şey demiş mi diye baktım, alâkası bile yok. çarpıtmaya bak.

  adam klasik futbolcu demeci vermiş. kompakt oynamalıyız, defansta organize olmalıyız, tek maç olduğu için bir gol atarsak bizim için çok iyi olur ki atabileceğimize inanıyorum demiş. falcao veya arda'nın formasını isteyip istemediği sorulunca da "rakibimize saygım var ama şu an koronavirüs nedeniyle kimseden formasını isteme taraftarı değilim ancak benden istenirse seve seve veririm" demiş. kaldı ki bu çocuk hajduk formasıyla daha 3-4 maça anca çıkmıştır, niye 100 yıllık dalmaçyalı gibi öyle atıp tutsun?

  bunu adam sanki galatasaray'ı küçümsemiş gibi lanse etmek de tam bizim fanatik, sağa sola sataşmaya yer arayan, kompleksli, güce tapan "taraftar"larımıza yakışır bir hareket.

  --- alıntı ---