• 17
  asla nickalti girmek gibi bir huyum yoktur, ama artik galatasarayli olmadigindan %100 eminim.

  bu entry'de* kurdugu son cümle tamamen sacmaliktir. hic bir galatasarayli sampiyonluktan vazgecmez.

  --- alıntı ---

  şu maçı alalım şampiyon olmayalım ben razıyım*. yeter ki şu yenememe serisi bitsin. sonra bi 10 sene daha yenemeyelim umrumda olmaz. bu kadar net.

  --- alıntı ---

  (bkz: #2867070)
 • 18
  galatasaray taraftarları arasında azımsanmayacak sayıda olan insanlardan sadece bir tanesidir. şampiyonluk ve getirileri oldukça yüksek olsa da kadıköy galibiyeti görmeyen insanlar için feda edilebilecek bir durum oluyor. yaşım yetse de tam olarak hatirlamadigim bir galibiyet. pazar gunu yenersek nasıl sevinmem gerektiğini bile bilmiyorum. tabi ki şampiyonluk gitsin istemem ama şu anda önümüzde ki maç fenerbahce maçı ve ben kadıköy'de galibiyet görmek istiyorum, her sene şampiyon olunmuyor bazen kaçacak, bir sezon kacacaksa feneri yenelim ve bu sezon olsun. o nedenle insanların galatsarayli olup olmaması kadıköy galibiyetine endekslenmez. feneri yenersek sezon başından bu yana üstümde birikmiş olan bütün stres biter, ondan sonrası daha rahat geçer.
 • 20
  kabullenmek istenmese de mantıklı şeyler yazmış yazar.

  "kadıköy'de kazanalım gerekirse şampiyon olmayalım" fikrinin teması kadıköy galibiyetinin şampiyonluktan önemli tutulması değil bence, şampiyonluğa olan alışkanlık, getirdiği tatminsizlik.

  galatasaray taraftarı o kadar alıştı ki şampiyonluğa, son 1-2 senedir şehir merkezlerinde bile eskisi gibi kalabalıklar flan olmuyor, kutlamalar sönük.

  unutmayalım ki her insan yeni hazlar peşindedir.

  şuan sokakta bir araştırma yapılsa, haftaya galip gelme isteği, sezon sonu şampiyon olma isteğini geçecektir.

  bunun nedeni de vizyonsuzluk flan değil, alışkanlık ve tatminsizlik.
 • 21
  23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında galibiyet istemesini hatta şampiyonluğa tercih etmesini banker bilo filmindeki mahmut'un* kendini yalandan tokatlayarak patlattığı "yerin dibine batası maho aşık olamaz mı" repliği tonlamasıyla savunmak istediğim yazar.

  elbet bir gün biz de kazanacağız, bu sene olmasa da...

  ayrıca volkan demirel'e tribünden küfredip sesini duyurmaya çalışan da* galatasaraylıdır, taşaklarını tutup gösterdi diye kapalı üst'ten aşağıya uçmaya çalışan da galatasaraylıdır, bakıp bakıp vay gerizekalı diyen de galatasaraylıdır. kafasına rakı şişesi atan da galatasaraylıdır, olayı görüp volkan'ın haline üzülen de galatasaraylıdır, şişeyi alıp hakeme isyan edince provokatör diyen de galatasaraylıdır...

  şüphesiz ki herkes herkesten daha galatasaraylıdır ama herkesin galatasaraylılığı neticede galatasaraylılıktır...
 • 22
  galatasaray sevdalısı yazar.

  içindeki galatasaray sevgisinin yazıya dökülmüş hali olan onlarca entry sözlükte duruyorken; hasan şaş'ı galatasaray'a yakıştırmadığı için, arda turan'ın galatasaray'a gelmesi konusuna iyi tarafından bakabildiği için ve 20 senelik serinin bozulmasını (dikkatinizi çekiyorum herhangi bir kadıköy galibiyetini değil 20 senelik seriyi sona erdirecek olanı) şampiyonluğa tercih ettiği için kimsenin galatasaraylılığı sorgulanamaz.

  çoğunluğun düşündüğü gibi düşünmek zorunda mıyım? ben de burada daha çok muhalif olduğum konularda yazmayı seviyorum. daha yararlı olduğunu düşünüyorum. galatasaraylı olduğum için hep şükrederim ve takımımla her zaman gurur duyarım bununla beraber ben futbolu seviyorum, aşırı fanatizme karşıyım, vicdanımı, adalet duygumu, etik değerleri her zaman taraftarlığımın önüne koyarım ve öyle olması gerektiğini düşünürüm. yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar misali ben de burada herkesin hoşuna gidecek şeyler yazıp kendimi tatmin edebilirim. ama elimde değil ben de böyleyim işte.
 • 24
  ortalama bir galatasaray taraftarı ile neredeyse her konuda zıt düşen fikirleri olan sözümona muhalif yazar.

  semih'in transferini ister, arda'nın gelmesine karşı çıkmaz, hasan şaş'ı galatasaray'a yakıştırmaz, yabancı sınırlamasını makul bulur, fenerbahçe galibiyetini şampiyonluğa tercih eder vs vs.

  hadi bunlar çok önemli değil ama amedspor için yazdığı şu entryden sonra tahammülüm kalmadı.
  (bkz: amedspor/@hagiyi ozleyen adam)

  kulüple kişileri ayrı tutun demiş, bak hele bak.
  amedspor'un logosu baştan falso. renklerini yeşil-sarı-kırmızı şeklinde seçmişlerdi ki buna tff izin vermedi, sarı yerine beyaza geçtiler.

  içindeki militan futbolcular cabası.
  2016 yılında sur olayları yaşandığı zaman maçtan önce kulübün twitter hesabı şu tagı açmışlardı.
  #halkıniçinsaldıramedspor

  geçin bu demokratizm ayaklarını.

  şu sözlükte kimseyi engellemedim ya da hatırlamıyorsam en fazla bir kişi vardır.
  bu arkadaşı engelliyorum, yazdıklarını okuyup sinirlerim bozulsun istemiyorum.
 • 25
  amedspor'u da savunur, hasan şaş'ı da sevmez, arda turan'ı da yakıştırır. bize ne? mehmet ağar da galatasaraylı, abdullah öcalan da. ne yapacaksınız beğenmediğinizi galatasaraylı olmamakla mı suçlayacaksınız? biryerlerinizde galatasaraymatik mi taşıyorsunuz?

  bu sözlük sanal bir sözlüktür. belki ben de fenerbahçeliyim? var mı galatasaraylı olmadığımı kanıtlayacağınız bir şey?

  kişileri tartışmak yerine fikirleri tartışmalıyız. arda turan'ı yakıştırması eleştirilebilir fakat bunun üzerinden "fenerbahçeli" yaftası yapıştıramazsın. bu sözlük ne zaman ki fikirleri değil yazarları tartışır hale geliyor, hakikaten çekilmez bir yer oluyor. kimse dünyaya bir diğerinin baktığı gibi bakmak zorunda değildir. saygı göstermesek bile saygısızlık yapmamalı, kimseyi etiketlememeliyiz.

  (bkz: galatasaraylı olduğunu beyan etmek zorunda kalan yazar)
  (bkz: faşizm söyleme mecburiyetidir)
 • 26
  yazdıklarının çoğunu ben de sevmiyorum ama adamın nick altında linç girişiminde bulunmak da aynı derecede çirkin tınlıyor. fikirlerine katılmadığımız, hayata benzer pencereden bakmadığımız ve yazılarını beğenmediğimiz her yazarın nick altına geçirmece yazılar mı yazalım yani? burada kripto fb veya bjk taraftarlığı yapıyorsa da zaten çok büyük zavallılıktır yaptığı, gülün geçin. şüphesi olan varsa şikayet etsin moderasyona. ona göre eğer şüpheler gerçekse bu ortamdan ihraç edilsin.
  ama bu sözlükte etiketlemek, şahıs yaftalamak en sevmediğim özellik maalesef. bas engeli geç o kadar rahatsızsan.
 • 29
  hayretler içinde olan yazar.

  çok yazıldığı için söylüyorum, arda turan-hasan şaş çelişkisi hakkındaki eleştirileri haklı görebilirim. arda turan'ı bir zamanlar çok severdim. belki de bu sebeple geri dönmesine biraz duygusal yaklaşmışım. zaten düzgün eleştirilere saygı duyuyorum.

  ancak can sıkıcı başka yorumlar var. yani konu nereden nereye gelmiş. fikirlerime katılmayabilirsin bu gayet doğal, ancak en ofsayt entrylerimi didikleyip nick altımda bana saldırılman en hafif tabirle cahilliktir.
  farklı düşüncelere olan bu tahammülsüzlük aslında ülkenin genel bir rahatsızlığı. okumamaktan, düzgün tartışamamaktan kaynaklanıyor.

  inanin nick altıma bu kadar saldırıya sebep olacak ne yazmışım anlamış değilim, şaşırmamın sebebi de bu zaten. yani ne var bunda, bazı konularda çoğunluk gibi düşünmemişim ve bunları gayet basit bir şekilde, kimseyi kırmadan ifade etmişim. bundan daha doğal ne olabilir ki. daha önce de dediğim gibi ben daha çok çoğunluktan farklı düşündüğümde yazmayı seviyorum bu kadar basit.

  laflarım gidecekleri yerleri bukacaktır. değerli gs sözlük yazarlarını tenzih ederim.