• 57
    beşiktaş'ın tff'nin belirlediği harcama limitlerine riayet edip, transferinden vazgeçtiği futbolcu.

    aslına bakarsanız ne futbolcunun kalitesi, ne de beşiktaş'ın bu transferle gösterebileceği gelişim umrumda değil çünkü ben şampiyonluk mücadelesinde beşiktaş'ın sonuna kadar var olabileceğini düşünmüyorum. burada önemli bir nokta var.

    hepimizin bildiği gibi fenerbahçe'nin şu an harcama limitleriyle ilgili futbol federasyonuyla olan 'görüşmeleri' devam ediyor. bunu halledebileceğini düşünerek falette transferini tamamladı, sol bek transferinin de bitirildiği söyleniyor ama karar bekleniyor bunun için. bununla beraber başka transfer planlarından da bahsediliyor. eğer ki beşiktaş transferlerini rafa kaldırıp, biz kurallara uyacağız diyerek bu seneyi riske atar buna rağmen transfer sezonunun sonlarına doğru fenerbahçe'ye bir imtiyaz yaratılırsa bu sefer çok daha büyük gündem olacaktır.

    geçen her gün türkiye futbol federasyonu'nun ve fenerbahçe'nin aleyhine işliyor süre. bu süre ilerledikçe ikisinin birden zarar görmesi kaçınılmaz. federasyon ya fenerbahçe tarafından eleştirilecek süreç içerisinde ya da kalan kulüpler tarafından. bununla beraber fenerbahçe ya eksik kadrosuyla lige devam etmek ve falette'in lisansını çıkaramamak gibi bir sorunla yüzleşecek ya da türk futbolunun kayrılan takımı olduğu tekrar gün yüzüne çıkacak ve bir sürü eleştiriye cevap vermek zorunda kalacak. tabii ki yalnızca eleştiri olarak görmemek lazım bunu, kulüplerin itirazlarıyla tahkim başvurularıyla vs uğraşacaklar. her halükarda iki taraf da zarar görecektir. bu yüzden ben beşikaş'ın ahmet nur çebi özelinde nasıl duracağının burada kritik rol oynayacağını düşünüyorum. bu transferden vazgeçilmesi de tff ve fenerbahçe'yi biraz daha zor durumda bırakacaktır.