• 17
  barcelona'dan malcom ve ajax'tan david neres'le ilgilendikleri iddia edilen çin süper ligi kulübü.

  neres için 30 milyon euro teklif edilmiş, ajax teklifi düşük bulmuş. sportif direktör marc overmars, "neres sezon sonuna kadar bizimle" demiş. çinliler tutuşursa parayı basıp alabilirler ama neres o paralara öyle çok sükse getirecek bir topçu değil henüz, zorlamazlar gibi duruyor.

  malcom kısmında, barça son anda roma'nın kucağından almıştı ama çocuk kendini futbola hiç veremedi. yedekteki yerini bile kaybetti ki boateng'i kiralamak zorunda kaldılar. 23 ocak 2018 sevilla barcelona maçı'nda da 11 başladı ama 63 dakika yokları oynadı. sosyal medya'da "çin'e yollayın gitsin" denilmiş sıkça.

  öte yandan teknik direktörleri fabio cannavaro hem yaş ortalamasını ve maaş yükünü azaltmak, hem de takımın dinamizmini artırmak istiyor. takımın en yüksek maaşlılarından ricardo goulart'ı palmeiras'a yolladılar. 42 milyon saydıkları jackson martinez'i yaşadığı sakatlığın ardından bir türlü toparlamaması nedeniyle portimonense'ye kiraladılar.

  jackson martinez 2016/2017 sezonunda yaşadığı sakatlığın ardından ameliyat olmuş ancak bir türlü eski haline dönememiş. 20 gün önce yayımlanan röportajında, aralıksız her gece ayağındaki ağrılar yüzünden sabaha karşı uyanıp sonra geri yattığını, antrenmanlara bile çıkarken çok zorlandığını, iki gün üst üste idman yapamadığını belirtmiş. doktorlar "futbolu sal, oynaman artık imkansız" demiş. martinez'i de salacaklar yani.

  1 hafta içerisinde bu denklemde bir domino etkisi oluşsun ki alan transferini gerçekleştirebilelim. profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri işte...

  işin özeti:

  (bkz: 1 şubat 2019 eren derdiyok'un affedilmesi)