• 8
  nurettin kanterelli'nin bir dönemi haricinde her zaman yetersiz performans gösteren kişilerin bulunduğu makam. pek çok faktör bir araya geldiğinde başarılı olmak mümkün olabiliyor. ancak, kulüp iştiraki bir mağaza zinciri için durum bence nispeten daha kolay işletilebilir konumda oluyor. hiçbir şey yapılmasa da milyonlarca kişi potansiyel müşteri olarak bekliyor. çoğu zaman insanlar ürünleri beğendikleri için değil, kulübe bir katkım olsun diyerek alıyor.

  en çok ürün satılacak günlerde storlar boșsa o zaman insanlar ister istemez yöneticileri sorgular. nike ile ilgili d. a. ö (70) döneminden kalma sorunlar olduğunu da bizzat başkan mustafa cengiz belirtti. bu sorunların çözümünde esra hoşcan'ın ne kadar rol aldığını bilmiyorum ama nike bahsi haricinde de durum pek parlak görünmüyor. hemen her zaman olduğu gibi.

  bütün bunlar bir tarafa, seçim söylentilerinin ısıtıldığı bir günde, hemen peşi sıra esra hanımın bjk'de çalıştığı dönemden kalma fotoğrafın paylaşılmasını manidar buluyorum. esra hanım bugün mü göreve başladı? niye böyle bir zamanlama seçildi? takdiri yazarlara bırakıyorum.
 • 9
  kendisi eskiden beşiktaş'ın storeu kartal yuvası'nın genel müdürüymüş;

  http://www.duydukmu.com/...ik-verdi_h11775.html

  "türkiye’nin en büyük kartal yuvası mağazası olan bjk arena kartal yuvası mağazası’nda geçtiğimiz ay yapılan sayımda, yaklaşık 350 bin tl değerinde ürünün açık çıktığı öğrenildi.

  genel sayımdan yaklaşık 1.5 ay sonra yetkililerin şüphelenip tekrar sayım yapmalarının ardından, yaklaşık 350 bin tl değerine ürünün olmadığı tespit edildiği ve bjk arena kartal yuvası mağaza müdürü ufuk karabulut’un görevine son verildiği öğrenildi.

  kartal yuvası genel müdürü esra hoşcan’ın yakın arkadaşı olarak bilinen ufuk karabulut hakkında hukuki işlem başlatılıp, başlatılmadığı ise henüz bilinmiyor."

  neler dönüyor anlayamıyorum.
 • 11
  beyler ve bayanlar, kimse kusura bakmasın ama profesyonellik ayağına koca galatasaray kulübünün mağazasının genel müdürünü de sırf işini iyi yapıyor diye beşiktaş taraftarı olmasını kabullenemem.
  iş hayatında profesyonellik olur ama ticari işletme değil burası. milyonların gönül verdiği, yeri geliyor o milyonların yön verdiği koca bir çınar burası. yeryüzünde bu mağazanın genel müdürlüğünü yapacak tek bir kul kalmadı mı? geçiniz efendim, profesyonellik burada işlemez. galatasaray kulübüne hizmet edecek kişiden, sarı kırmızıyı görünce heyecanlanmasını ararım. galatasaray menfaatine iş yapacak birinin, gece uykularının kaçmasını beklerim.

  burası galatasaray kulübü arkadaşlar kendinize gelin, truva atı değil.
 • 13
  bir insanı, hele hele bir bir kadını böyle ifşa etmek insanlığın ve adamlığın neresinde yazıyor?
  kadına birisi küfür veya hakaret etse bunun vebalini nasıl ödeyecek?
  evet ben de gs’lı biri olsun isterim ama bir önceki gs’lı, hem de liseliydi.
  peki store uçuyor muydu?
  bu hanımefendi işten ayrılabilir ama sebebi store’u kötü yönettiği için olmalıdır.

  https://twitter.com/...963409106251777?s=21
 • 14
  kulüplerin ve şirketlerin profesyonelce yönetildiği ya da yönetilmek istendiği bir dönemdeyiz. spor kulüplerinin her ne kadar anonim şirket olarak kurulmuş olsalar dahi yönetim kurullarının hiçbir zaman profesyonel insanlardan oluşmadığını gördük.

  profesyonel açıdan değerlendirildiğinde yöneticinin hangi takımı tuttuğunun gerçekten bir anlamı yok. ama gerçek bir profesyonel yönetici bulunduğu kurumu (sevse de sevmese de) yüceltecek hareketlerde bulunmak zorundadır. fotoğraf müdür olmadan önceden çekilmiştir büyük olasılıkla. geçmişini de incelemedim. belki daha önce de galatasaray bünyesinde çalışıyordur veya birisinin torpiliyle o konuma gelmiştir ya da alın teriyle.

  ama esas burada durulması gereken bu tarz kurumla bağlantısı düşük olduğunu alelade bir şekilde gösteren profesyonelden uzak kişilerin önemli mevkilerde olması ve bu kişileri bu mevkilere bir şekilde getiren yönetim kurullarının basiretsizliğidir.
 • 15
  kendisi kartal yuvası genel müdürü olduğunda anneme " aa, esra abla galatasaraylı değil miydi, nasıl oraya müdür oldu? " dediğimde annem " profesyonel hayat oğlum, işin ekmeğin neredeyse orada çalışırsın " demişti haklı olarak. hatta söz konusu kartal pençeli fotoğrafı görünce " vay be profesyonel hayat işte" demiştim.

  anne kuzeni olarak kendisini tanıyan, bayramdan seyrana gören birisi olarak diyebilirim ki kendisi beşiktaşlı falan değildir, galatasaraylıdır. bizim takıma müdür pozisyonuna geçince de sevinmiştim, iyi bari tuttuğu takıma müdür oldu diye. çok fazla samimiyetim yok, ama kendisi galatasaraylı. hem de amcası metinlerle, turgaylarla top koşturmuş bir galatasaraylı. ki kendisinin benim de cimbomlu olmamda ufak da olsa payı vardır.

  (bkz: necdet atsüren)

  o yüzden bu hem düşük seviye olan hem de yalan bilgi içeren "ad hominem" eleştirisini geçelim. eleştiriyi ortaya atmadan önce de bir inceleyelim, ben de eşimle maça gittiğimde sırf onun hatrı için beşiktaş atkısıyla poz vermiştim, ben beşiktaşlı mı oluyorum?

  ikincisi burada bakılması gereken profesyonel olarak işini ne kadar düzgün yaptığı. ki bu konuda bir şey söylemem, çünkü öyle bir veriye sahip değilim. insanların verdikleri katkılar eğer sizi tatmin ediyorsa onu işte tutarsınız, değilse başka birisini bulursunuz. gs store yıllık ciroları üzerinden bakarsınız, ürünler bazında bakarsınız, bir sürü mevzu var.

  mevcut yönetime yapılan eleştiriyi burada gerçekten seviyesi düşük olarak buluyorum.
 • 16
  iskender baydar’ın uzun süredir mustafa cengiz yönetime sosyal medyadan saldırılarının yeni konusudur. şu an görevde olan esra hoşçan'ı bu şekilde insanların önüne atma çabası iskender baydar'ın kalitesi hakkında fikir vermektedir. bu hanımefendi kötü bir yönetim gösterir görevine son verilir. ancak bu şekilde bel altı vurmaya çalışmak galatasaraylılığa yakışıyor mu?
 • 17
  https://www.internethaber.com/...lu-cikti-336011h.htm

  fenerium'ları uçuran aydın kirman galatasaraylı ve üstelik aziz yıldırım döneminde bu görevi çok başarılı bir şekilde üstlendi. esra hoşcan hanımın ise hangi takım taraftarı olup olmaması değil liyakat önemli.

  liseli sözde batıya açılan pencereciler tabi bunu kullanacak. liseciler liyakata değil liseli olup olmamasına bakmakta. böyle olduğu için galatasaraylılar kulübe blokajlar ve kotalar ile yer varsa son sırada üye olabilmekte. gerçekte ise olamamakta. yani olamamaktayız.

  esra hanım ehil ise hoş gelmiş, değil ise yönetim sorumludur. tuttuğu takım sebebiyle iş görüşmesinde red sebebi ayrıca hukuken ayrımcılıktır.