• 37
    ben hisse senetleri takip etmiyorum ama finans piyasasına uzak değilim, forex trader’ım. ancak hisse senetlerinde günlük bazda %20 değer kaybını pek duymadım. neden bu kadar yüksek oranda düştü acaba, demek ki büyük bir hisse satışı geldi ve devamında da zararına panik satışları bunu derinleştirdi. ama neden bu kadar büyük oranda. ne bilanço açıklandı ne bir haber etkisi doğuracak gelişme yaşandı. ilginç, bana tuhaf geldi. ama şu an param olsa alış yapardım, tamamen spekülasyon güdüsüdür yatırım tavsiyesi değildir.

    ek: 16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçının ertesi günü 1 günde % 20 değer kazanmış, muhtemelen onun düzeltmesini yapmış oldu böylece. şimdi daha mantıklı geldi bugünkü hareket.

    ek 2: halla uyardı, gün içinde şöyle (bkz: #2868806) bir haber etkisi de doğurmuş. daha da açıklanabilir oldu o zaman hareket.

    ek 3: şöyle bir grafiği inceledim de son bir yılda güzel bir çıkış yapmış, kar realizasyonu için güzel noktalar zaten. elinde büyük miktarda olan da karı yeterli görmüş satmış, ben olsam ben de satardım buralardan. https://m.tr.investing.com/.../galatasaray-sportif