• 110
  (bkz: rezalet)

  http://www.patronlardunyasi.com/...r-dolandirmis/203084

  --- alıntı ---

  fenerbahçe’nin hollandalı eski futbolcusu gregory van der wiel’i 4.5 milyon dolar dolandırmakla suçlanan ünlülerin menajeri ümit akbulut (36) ve ortağı sinan siner (40) hakkında iddianame hazırlandı.

  iddianameye göre, wiel’in imaj çalışması ile başlayan sonrasında villa satışı ile devam eden görüşmeler tarabya’daki lüks bir otelde yapıldı. iddianameye göre akbulut, wiel’e görüşmeyi yaptıkları otelin kendisine ait olduğunu, içişleri bakanının da amcası olduğunu söyledi.

  istanbul cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianamede, akbulut ve siner, ‘dolandırıcılık’ ve ‘tehdit’ suçlarından yargılanmaları talep edildi. iddianameye göre taraflar arasındaki görüşmeye, akbulut ve siner’in yanı sıra van der wiel menajeri joshua ile birlikte katıldı. bazı görüşmelere wiel’in eşi rose bertram da katıldı. iddianameye göre görüşmelerin önemli bir bölümü tarabya’daki lüks bir otelde yapıldı. iddiaya göre, akbulut söz konusu otelin kendisi ait olduğunu söyledi.

  içişleri bakani amcam olur

  görüşmede, akbulut, içişleri bakanının amcası olduğunu, türkiye’nin tanıtımı için kendisine bütçe verdiğini anlattı. akbulut, abd'li boksör floyd mayweather’ı türkiye’ye getireceklerini wiel için de ilk çalışmayı bu süreçte yapacaklarını anlattı. taraflar, van der wiel’in isminin baş harflerini taşıyan bileklik yaptıracaklarını bunun için 440 bin dolar lazım olduğunu aktardı. iddiaya göre akbulut, wiel için yapacakları imaj çalışmasından toplam 12 milyon dolar kazanabileceklerini, bu kazancı ikiye böleceklerini söyledi.
  ‘otel benim, bakan da amcam olur’ dedi van der wiel’in 4.5 milyon dolarını aldı

  iddiaya göre, van der wiel gönderdiği paranın iadesini isterken akbulut tarafından tehdit edildi.

  sana imaj çalişmasi yapalim

  dünyaca ünlü birçok ismin menajeri olarak çalıştığını aktaran akbulut, ortağı siner ile organizasyon şirketleri olduğunu belirtti. taraflar arasındaki görüşmede wiel için de kapsamlı bir imaj çalışması yapılması kararlaştırıldı. söz konusu çalışmanın türkiye, almanya ve hollanda’yı kapsayacağı aktarıldı.

  bu villalarin 20’si benim

  akbulut, daha sonraki görüşmelerde, elde edecekleri yüksek kazanç nedeni ile yüksek vergi çıkacağını bu nedenle yeni bir formül geliştirdiklerini aktardı. iddianameye göre, akbulut, van der wiel'i bu kez büyükçekmece’de bulunan pelikan hill villalarına götürdü. iddianameye göre akbulut anılan bölgedeki 20 villanın kendisine ait olduğunu, arsanın da annesi adına olduğunu söyledi. akbulut, van der wiel'e, söz konusu villalardan 4 tanesini satın alarak satıp kâr elde edebileceğini söyledi.

  görüşmeler, akbulut'un kendisine ait olduğunu söylediği iddia edilen otelin 97 numaralı suit'inde yapıldı.

  ne kadar güçlü olduğumu görürsün

  yapılan görüşmeler sonrası çeşitli tarihlerde toplam 3 villanın satışı yapıldı. wiel, para ödemelerini akbulut’un ortağı siner’in hesabına gönderdi. ancak bir süre sonra akbulut, wiel’e, floyd mayweather’ın türkiye gelmeyeceğini, türkiye ile hollanda arasında siyasi problemlerin olduğunu söyledi. wile, yaptığı ödemelerin iadesini isterken iddianameye göre akbulut “ortada ev filan yok. yapmış olduğun tüm ödemeler floyd mayweather ile yapılacak imaj çalışması içindi. parayı geri vermeyeceğim. para falan yok. burası türkiye. benim ne kadar güçlü olduğumu görürsün. bir telefonla on kişiyi öldürtebilirim” dedi.

  iddianameye göre akbulut, van der wiel’e tarabya oteli'nin kendisine ait olduğunu söyledi.

  inşaat şirketi: bizimle ilgisi yok

  bu arada, akbulut’un sahip olduğunu söylediği villalar ile ilgili, inşaat şirketinden 13 şubat günü savcılığa gönderilen yanıtta ise, akbulut ile hiçbir ilgilerinin olmadığı kaydedildi. savcı hazırladığı dosyayı, istanbul cumhuriyet başsavcılığı uzlaştırma bürosu’na gönderdi. tarafların uzlaşmaması halinde akbulut ve siner hakkında dava açılmış olacak.

  akbulut ve ortağı siner, van der wiel’in avukatı abide birsen'in başvurusu sonrası yürütülen soruşturma kapsamında geçen mayıs ayında gözaltına alınmıştı.

  dinçer gökçe/hürriyet

  --- alıntı ---
 • 111
  dolandırılmasına zerre üzülmediğim futbolcu. aynı çiftlikbank tarafından dolandırılanlara üzülmediğim gibi. adının harfleri ile bileklik yapacağız satacağız falan nedir ya. floyd mayweather gelecekmiş de 4 milyon koyup 12 milyon kazanacakmış. gerizekalı 3 - 5 fener taraftarı sevgiline yenge yazdı diye ülkede popüler olduğunu sanarsan böyle tokatlarlar adamı.