resim
Graeme James Souness
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:69
Uyruk:İskoçya
 • 158
  kadıköy fatihi, iskoç "ulubatlı".

  zaten iskoçlar millet olarak bizim türkler gibi delidirler. brave heart filmini izleyen herkes kendileri hakkında az çok bilgiye sahiptir. mel gibson filmde "freedom, freedom" diyerek hafızalarımıza kazınmıştı. işte böyle bir milletin torunlarından birisi souness. bu arada glasgow rangers taraftarı'nı bu kategoriye koymuyorum. kendileri kraliçenin "kukisi" olurlar. gerçek iskoçlar ismini kelt halkından alan celtic'lilerdir. souness'in glasgow rangers'i çalıştırmış olmasına bakmayın siz, kendisi has celtic'lidir. kaynak mı? kaynak benim. kısa bir bilgilendirmeden sonra konumuza gelelim.

  tarih: 24 nisan 1996
  yer: kadıköy
  maç: fenerbahçe - galatasaray türkiye kupası rövanş maçı

  yine bilindik bir kadıköy maçı. hakem faciaları, tribünlerin küfürleri, kan, ter, gözyaşı. ilk maçı 1-0 kazanan taraf bizdik. rövanşta normal süre fbnin 1-0 üstünlüğüyle tamamlanmıştı. brad friedel kısacık galatasaray macerasında en iyi maçını oynuyordu. uzatmalarda galli dean saunders'in golüyle durum 1-1'e gelmiş ve bu sonuçla kupa galatasarayımızın olmuştu. bir anda bir şimşek çaktı ve graeme souness elinde bayrakla kadıköy orta sahasında belirdi. hiçkimse ne olduğunu anlamadan kadıköy'ün ortasında galatasaray bayrağı dalgalanıyordu.

  https://youtu.be/39UmmzqLOvs

  kusura bakmayın dümdüz, yavan ve detaysız bir anlatım oldu. yalnız bu fenerbahçeliler delirmesin de ne yapsın? sahalarında sürekli kupa kaldırmışız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın