• 455
  spor toto süper ligi 2018-2019 sezonunun son haftasının son dakikalarında, auta giden bir topun elle kesilmesi sonucunda kazanılan bir penaltı ile ligde kalmış olan izmir takımı.

  2019-2020 sezonunun ilk dört haftasında gol dahi atamamışlardır.

  bu şekilde giderse hakettikleri yere bir yıl gecikmeli de olsa gidecekler gibi görünüyor.
 • 456
  sezon başında yazdım, açık ara ligin en kötü takımıdır. hani mucizeler vardır ya, devre arasında 2-3 transfer yaparsın. adamlar her maç skora etki ederler, futbolunu 3-4 tık yukarı taşırlar. işte öyle bir şey olmazsa göztepe ligin ikinci yarısının 6. 7. haftasında düşen ilk takım olur. ilk devre bitene kadar 10 puan bile toplamaları zor.

  yasin - eren - halil akbunar 3'lüsü 1. lig seviyesinde bile ortalama kalitedeler. içlerinden en iyisi halil.
  orta saha idare eder, kalecileri fena değil.
  fakat defansta da kötüler. göztepe stadının açılacağı senede böyle bir kadro yapmak gerçekten ayıp olmuş. ilk yarıyı 15, 20 puanda kapasalar bile stadın etkisiyle belki 1-2 de transfer yapıp rahatlıkla ligde kalırdı takım. şimdi ne coşku bırakacaklar taraftarda ne umut. oysa göztepe'nin göbeğine stadın açılmasıyla her maç full çekip ciddi bir gelir artışı yakalayabilirlerdi.

  ilginçtir herkes güzel kiralık hamleleri falan yapıyor. göztepe bu hamleleri niye yapmadı gerçekten şaşırdım. mesela linnes'e talip olabilirlerdi. şöyle hızlı, atlet bir oyuncu alabilirlerdi. hiç birini yapmadılar. çok şaşırıyorum.
 • 457
  süper ligde ne kadar bir izmir takımı olmasını istesem de süper ligde olmayı hak etmeyen takımdır. bu kadar kötü top oynanmaz. kadrolarına bakıldığında böyle bir oyun hiç kabul edilebilir değil. mevcut durumları teknik direktörleri olan tamer tuna'ya büyük bir eksi yazıyor. zaten yakın zamanda takımı toparlayamazsa büyük ihtimalle görevine son verilecektir.

  (bkz: 2019-2020 süper lig sezonu)
 • 458
  doğma büyüme izmir göztepe semti sakini olarak düşmelerinden büyük haz duyacağım futbol kulubü.

  istanbul taraftarını şöyle siktik böyle soktuk tazı jargonu var taraftarının. deplasman taraftarı stada giremezmiş. yeni stada deplasman takımı taraftarını sokmayıp, taşlarla sopalarla karşılayacaklarmış. çünkü stad göztepe spor kulubünün mabedi güzelyalı'daymış. rakip takım taraftarı o bölgeye giremezmiş.

  amk andavalları sanırsın maça değil savaşa gidiyor. nazi faşistlerinden farkları yok. umarım beşinci lige kadar düşerler.
 • 459
  2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında her iki sezon da 6 puan aldığımız takım. 17-18'de şampiyonluğumuzu burada ilan ettik.

  bizim için güzel anıları olan bir kulüp.

  kulüp başkanları ile de aramız iyi. aramızda bir gerginlik de yok.

  taraftarıyla lige renk katan tam bir taraftar takımı. köklü ve tarihi var. renkleri de sarı kırmızı.

  neden düşmesi isteniyor anlamıyorum?

  rize'si var, kasımpaşa'sı var, ibfk var. var da var...

  göztepe bu listede sonlardadır.
 • 462
  bir izmirli olarak küme düşmesini kesinlikle istemesem de maalesef görünen köy kılavuz istemiyor. zira eksikleri yok ve yeni oyuncuları da çok fazla değil. mossoro ve napoleoni fark yaratır mı, pek zannetmiyorum. ama sağlasalar bile jerome, deniz ve eren ile olmaz. üçü de aynı tip santrafor. aynı kazmalık, aynı durağanlık, aynı ağırlık.
 • 464
  neden iyi bir golcü almadıklarını anlamadığım takım. bu ligde kaliteli bir golcün varsa büyük oranda küme düşme sorunu yaşamazsın. jahovic gittikten sonra neredeyse her hafta gol sıkıntısı çektiler. özellikle geçen sezon bu sıkıntıdan dolayı neredeyse küme düşüyorlardı. yine golcüsü olmayan bursaspor düştü. iyi bir golcü almak yerine eren'i almak da bayağı başarısızlıktır bence.