• 36
    ortaya çıkışından sonra dört takvim yılına yakın süre fenerbahçe galibiyeti göremememiz sebebiyle adı uğursuza çıkan abimiz.

    1 milyon tane "ultraslan x" topluluğu maç izledikleri yerde ziyaret edilse, 999 bin 999 değil 1 milyonunda da bunun gibi bir taneye rastlanır. saç baş şekil, kıyafet aksesuar falan on numara. belli ki maddi durum çok kötü değil. sürekli gelip takılanlar var, rahatsızın önde gideni belli ki. ortamın şebeği demeyim ama herkesi dürtmeden duramayan bir tip.

    tezahüratın her patladığı yerde önce bir aşırı hareket yapma, sonra kitlenin göbeğine doğru gitmeye çalışıp geri dönme ve tekrar bir aşırılık yapma döngüsü... üzerine kitap bile yazılır ama bu arkadaş ayaklı şekilde gösteriyor bunu. derbilerde, avrupa maçlarında falan hani "fenerbahçe köpeğine" diye girdiğinde stad yıkılacak gibi olur ama "şampiyon cimbom yazdıracağız" cümlesine 2 bin kişi falan ancak gelebilir ya. tam olarak işte sebebi bu ruh halidir.

    bir anda nefretle öfkeyle bönürülür, dördüncü kelimede nefesi kesilir, zaten damarında alkol kanı bastırmış, sürekli yemeden içmekten hali kalmamış. tribünde sadece bir koku yükseliyor, tezahürat falan yok. bizim tribünün derbilerde, büyük maçlarda gümlemesinin sebebi bu kafa aslında. tezahürat bir yerden başlar, kulak verip katılman gerek senin. etrafındakiler alayı bu arkadaş kafasında. 10 kişi varsa 8 farklı tempo geliyor kulağına. tayfanın başlattığı tempoyla gireyim diyorsun, bunların hepsi bir kafadan bönürdüğü için sen kendi kendine konuşuyormuş gibi kalıyorsun.

    kaldı ki artık tayfanın içinde de bu kafa var. desibel çıkarmak için olabildiğince yavaş söylemen gerekirken inadına jet gibi tezahürat söylüyorlar. kulak vermeye çalışsan da yetişemiyorsun. zaten onlar da hemen yoruluyor, sesleri anlamsızlaşıyor...