• 16
  sari okuzu vererek kendini kurtaracagini sananlar her seyini kaybeder. bizim yonetim karsisindakilerin ne kadar hin, ne kadar kurnaz, ne kadar zeki ve karanlik oldugunu idrak edemeyecek kadar saf ve tecrubesiz insanlardan olusuyor. rakipler ve federasyon galatasaray yonetimiyle oynuyor, ustlerine basip geciyor.

  belli ki hocayi dahi gondermek icin emir almak durumunda kalmislar, emre itaat etmisler de simdi lutuf bekliyorlar.

  bence de hoca gonderilmeliydi, ama galatasaray yonetimi tarafindan, servet yardimci ve nihat ozdemir degil. boyle olursa iste galatasaray'a karsi hala... devamini bile soyleyemezsiniz, o cumleyi bitirecek cesarete bile sahip degilsiniz.
 • 18
  dursun aydın özbek yönetiminin başlarında bir gaf yapmıştı hatırlarsanız nasuhi sezgin isimli yönetici.

  bazı puanları birilerinden gelen telkinle bilerek kaybetmek diye bir şeyden bahsetmişti, dili sürçmüştü. gelen kötü sonuçlardan sonra kameralar önünde o baskı ve sorumluluk ile konuşurken ağzından kaçırmıştı.

  artık doğrudur yanlıştır bilmem, büyük bir olay bahsettiği ama hemen sonrasında görevinde de kalamadı.

  şimdi de bu sözü duyduk. yine kameralar önünde baskı altında, bilinçaltının dışa vurumu.

  yazık.
 • 19
  mevcut yk'da federasyon süreci sorumlusu nihat kırmızı'nın talihsiz açıklamalardan birisi.

  ancak açıklamayı defalarca dinledim -kişisel görüşüm terim'in tam bir sarı öküz hikayesi olduğu- nihat kırmızı bey'in burada aslında vurgulamak istediği cümle "uzun zamandır isyanımız sürüyor, oldukça iyi savunuyoruz ama hala bu hatalar devam ediyor. engellenmesi için ne yapalım?" gibi bir serzenişti.

  dolayısıyla hocayı da kovduk ne bekliyorsunuz gibi bir mesaj değildi federasyona. hal ve tavırlarıyla açıklamayı dinleyince çok daha net anlaşılıyor. önü sonu olmayan videolar ya da twitte yer alan açıklama metinleri bu konuda çok sağlıklı değerlendirme yapma şansı vermiyor.
 • 20
  ne zannediliyordu ki, saha sonuçlarıyla vs ilgisi yok bu durumun. hocanın kellesi karşılığında tff'den lütuf beklendiği için terim gönderildi. muhtemelen fatih terim başınızda olduğu sürece size şampiyonluk yok denildi*. burak elmas da mecburen hocayı göndermek zorunda kaldı.

  hani başkan ve yönetimi göreve geldiğinde tff'ye savaş açıyordu ya, gazları çabuk bitti dikkat edersen*. sözün kısası, sarı öküz'ü 6 ayda verdiler ve şimdi "bak yolladık hocayı, kıymayın bize" aşamasına geçtiler. nihat kırmızı'nın ağzından dökülenlerde mevcut bu durumun acemice yüzeye çıkması.

  bir umut lütfederlerse burak başkan da artık bir şampiyonluk yaşayabilir. ama sıraya girmek lazım. bu sene trabzon'un, seneye de fenerbahçe'nin randevusu var. iyi bir şirin olursak, başkanın üçüncü senesinde ve gs başkanlık seçimi öncesinde bir ihtimal şampiyonluk yaşayabiliriz. tabi burak elmas ve yönetimi o kadar dayanabilirse ki, hiç sanmıyorum.

  bari vuruşa vuruşa kaybetseydin be başkan.
 • 21
  acziyet belirten bir burak elmas yönetimi beyanı..

  alt metinde fatih terim ile yolların ayrılmasından ziyade şampiyonluk şansımızın kalmaması var diye düşünüyorum. pilimiz zaten bitmiş daha ne istiyorsunuz anlamında kullanılmış bence. fatih hoca ile ilgli olsa bunları öngörüp yola çıkmazlardı..

  acı olan ise; hangi manada söylenirse söylensin koca galatasaray'ın düştüğü durumdur. spor faaliyeti mi mafya hesaplaşması mı belli değil yazıklar olsun.. kim, neden ve nasıl bize gayri hukuki işler cereyan ettiriyorsa bunun hesabını soramıyoruz. hakkımızı alamıyoruz.. bir futbol zevkimiz vardı onun da içine edildi.

  normal şartlar altında bir kulüp yönetiminin ilk işi sportif başarı, ekonomik ferahlık ve idari işleyiş olmalı iken tetikçilere karşı savunma yapmak olmuş...