• 457
  bu akşam bu galatasaray topluluğunda bir çok kimsenin katılmayacağını bildiğim ama doğru olduğunu düşündüğüm bir fikrimi beyan etmek istiyorum.
  bence galatasaray’ımın kaçırdığı en büyük fırsatlardan biridir göksel gümüşdağ profili gibi bir başkan. yıllarca galatasaray kulübüne üye, birçok yönetimde görev almış. çeşitli kademelerde kulübe hizmet etmiş bir galatasaray’lıdır kendisi. 2000’den sonra 21 yıldır ünal aysal dönemi dışında kulüp
  yönetmekten bile anlamayan bir çok başkan geldi gitti. kimi iyi niyetli ama
  beceriksiz , kimi hem beceriksiz hem kötü niyetliydi. keşke hem ekonomik hem sportif açıdan kulüp yönetmeyi bilen galatasaray’da yetişmiş göksel gümüşdağ’ı kaptırmasaydık. ama evet farkındayım şu an bulunduğu kulüp, mevcut siyasi yaşantısı ve son dönemlerde galatasaray’la bağların kopmasından sonra artık konuşulması bile abes olacak hatta burada yazdığım icin bile eleştirilebilirim. ama kulüp olarak sürekli tepeden inme dışardan rastgele gelen başkanların heveslerimi alıp gideceği bir yer olmamalı galatasaray başkanlığı makamı. galatasaray’da yetişmiş kulüp yönetmeyi bilen insanlar yetiştirmeli ve bunlara her aşamada en futbolcular kadar sahip çıkmalıyız. gönül istekti başkanlık makamına kadar tüm yönetim kademelerinde galatasaray spor külübunde forma giymiş , gönül vermiş ve kendini geliştirmiş sporcular olsun ama şimdilik uzak bir hayal bu.
  not: bu post göksel gümüşdağ galatasaray’a dönsün şeklinde algılanmasın lütfen galatasaray daha planlı , daha iyi yönetilsin istediğim ve hayal ettiğim bu.
  not: (bkz: #3068506)
 • 458
  göksel gümüşdağ'ın arkasındaki siyasal güç ve bunun getirdiği maddi manevi destekler olmasa başakşehir ve göksel gümüşdağ'ı görürdük. en son örneğini irfan can'ın babası verdi az önce, ''ilhan cavcav irfan için fb'den 6 milyon euro talep etti ama başakşehir'e 1,6 milyon euro'ya nasıl verdi anlam veremedik.'' dedi. bu bence sadece devede kulak. clichy başakşehir'e transfer olmadan önce fb devredeydi ama yüksek yerlerden gelen ''rica'' sonucu fb transferden vazgeçmişti. mesela, sen galatasaray olarak vedat'ı istiyorsun, oyuncu istiyor araya mafya girip transferi bozuyor. ama başakşehir bi' oyuncuyu isterse bazı görüşmeler yapıp oyuncuyu 1/4 fiyatına alabiliyor... açıkçası siyaseten birilerinin adamı olan birinin galatasaray'a başkan olmasını da ve buralardan gelecek başarıyı da istemem.
 • 460
  ibfk başkanı. benim gözümde sportif değil siyasi bir figürdür. kuruluşundan itibaren akp içinde il–ilçe teşkilatlarında yöneticilik, il–ilçe belediye meclis üyelikleri gibi çeşitli görevleri olmuştur. ayrıca emine erdoğan'ın yeğeniyle evlidir. dolayısıyla göksel gümüşdağ'ın "sportif" başarıları değerlendirilirken bu bağlam dışına çıkılamaz. galatasaray'a ancak kayyım yoluyla başkan olur, başka türlüsü mümkün değildir.
 • 461
  eski adıyla ibb sk, yeni adıyla ibfk başkanı. bakın her şeyin anlarım ama burada bu adamın güzellemesini asla anlayamıyorum. daha iki sene evvel bizi yendiklerinde kameralar önünde, hem de galatasaray spor kulübü başkanı'nın yanında neler yaptığını ne çabuk unutuyoruz. bu adam galatasaray'lı olabilir ama üstteki arkadaşın dediği gibi artık kendisi tamamen siyasi bir figür, hala öyle mi bilmiyorum ama geçen seneye kadar da malum partinin ibb meclis üyesiydi. uzak dursun.
 • 462
  ben kendisnin yerinde olsam hazır galatasaray bu kadar istekliyken irfan can'ı hemen satardım. şampiyonlar liginde bir maçta 3 gol atan ve performansının en yüksek seviyesine çıkan oyuncuya bugün bile avrupa'dan talip yoksa gelen teklifi kabul etmesi akıllıca olur.
  eğer teklifi kabul etmezse sonrasında o teklifi de bulamayacak.
  2019 yazında monaco'nun abdulkadir ömür için 22 milyo euroluk teklifini kabul etmeyen ahmet ağaoğlu şu an çok pişmandır.
  keza belhanda'yı 9, luyindama'yı 12 milyon euroya satmayan galatasaray yönetimi de...
  he bide vida için 9-10 milyon euroluk teklifleri kabul etmeyip, 15-20 hayalleri peşinde koşan fikret orman var.
  bence çok geç olmadan teklifimizi kabul etsin.

  (bkz: 2020 - 2021 sezonu ara transfer dönemi)
 • 463
  evet, kendisi galatasaray'a başkan olsaydı, galatasaray büyük ihtimal üzerine operasyon çekilemeyecek kulüp olurdu. büyük futbolcu satışları yapılırdı. kulüp kasası artıda olurdu. galatasaray her sene olmasa bile cl'ye katılacak düzeyde olurdu.

  galatasaray'a siyasi gücü olan birisinin başkan yapılmasına izin vermezler. fenerbahçe izin verdirmez. gerekirse taraftar gruplarımızı organize eder kriptolarıyla, siyasi desteği başkan istemiyoruz diye bağırtırlar. sosyal medyada algı operasyonu yaparlar.

  göksel gümüşdağ tümüyle siyasi bir isim. fenerbahçe muhalefet partisi üzerinden baskı yapar muhalif partiye yakın galatasaraylıları organize eder bu işi engellerdi. sonrada zafer kazanmışız gibi havalara girerdik.

  ki göksel gümüşdağ'da bunları bildiği için kendine kulüp kurdu zamanında, başına galatasaraylıları getirdi, onu geliştirip şampiyon yaptı. borçsuz tek kulüp haline geldi.

  biz ise arkasında siyasi desteği olmayan, bir nihat özdemir'den bir yıldırım demirören'den tokat yiyen kulüp haline geldik. buna rağmen şampiyonlukta gördük, bu bile ne kadar güçlü bir yapıya sahip olunduğunu gösterir. güçlü ve caydırıcı bir başkanla bu kulüp uçar gider.
 • 464
  irfan can kahveci'nin azami değerinin 5 - 7 milyon euro arası olduğunu anlaması gereken kulüp başkanı. irfan can'a, 2020-2021 sezonu şampiyonlar ligi gruplarında gösterdiği performansa rağmen avrupa'dan 10 milyon euro ve üzeri teklif gelmediyse euro 2021'de göstereceği performansla gelmesi çok zor. teklif varken satması hem kulübü, hem oyuncusu açısından en mantıklı seçenek gibi durmaktadır.