• beni bilenler bilir ama instagramda yaptığı paylaşım yüzünden kendisine karşı bir olumsuz düşünce uyanmadı bende. keza herhangi bir saldırganlık ne bileyim bir yalan, bir suçu örtbas etme yok. sadece yaşanmış olayların sorumluluğunu taşıyan taraflardan birini savunma ve çözümün tek yolu zannetme cehaleti var ki -şimdilik- bu davranış gökhan saki'yi kötü bir insan yapmaz. sadece politikadan anlamadığı sonucunu çıkarmak ve orada bırakmak istiyorum çünkü bu cehalet beni çok yordu.
  olur da denk gelirsin belki gökhan kardeşim; o bombalar, reis beyiniz izin verdiği için, yıllarca gizlice pazarlıklar yürüttüğü için, operasyonlara izin vermediği için, askeri hallaç pamuğu gibi attığı için, fetocular ne istediyse verdiği için patlıyor.
  hani mesela bugün şikayet ediyorlar ya gökhan kardeşim "abd askeri pyd amblemi takıyor" diye; hah o pyd var ya kardeşim, o pyd'nin başkanını ankara'da üst düzey ve kardeş bir ülkenin başbakanı veya cumhurbaşkanı gibi ağırlayanlar da kendileriydi. oslo'da "metropollere bomba yığınağı yaptığınızı biliyoruz" diyen mesela, yine fotoğrafta ağlayan reisinizin ısrar ve inatla mit'in başına koyduğu hakan fidan'dır.
  neyse kardeşim. inşallah ayarsın bir gün tek temennim bu.
 • adını sözlükten öğrendiğim gurbetçi dövüşçü.
  kendisinin siyasi tercihi yine kendisini bağlar, isterse gidip haydar baş'a oy atabilir.
  ama ben siyasi tercihini değil de, tutarsızlığını ve yüzeysel bulduğum paylaşımını eleştiriyorum.
  arda için de bu geçerli, terim için de, diğer benzerleri için de...

  instagram hesabına göz attım kendisinin, türk bayraklı görseller, this is istanbul tişörtlü fotoğrafı falan var.
  az biraz aşağıda umut'un dua ettiği fotoğraf var. ankara patlamasında babasını kaybettiğinde, baba ocağındaki taziye evinde...
  aklı olan, kafası çalışan adam, eğer memleketini düşünüyorsa şunu sorar;
  "bu patlamaların, bu terör faaliyetlerinin sorumlusu gerçekten kim?"

  partizanlık yapmadan, dürüstçe düşünün ve söyleyin,
  "bu memlekete bu kadar ışid'çiyi kim alıyor?" ya da "ayrılıkçı teröristlere yıllardır açılım diyerek imtiyazları kim verdi?"...

  bunları düşünmek, sorgulamak zor değil. teröre müsamaha gösterip, diğer ülkelerin terör gruplarına bir şekilde arka çıkarsan, o terör grupları da günün birinde senin başkentini patlatır. senin insanlarını öldürür. hem de kaç kere...

  gökhan saki ve benzerleri de, işte bu ayrıntıyı ya görmezden geliyor, ya da düşünemiyor.
  neymiş, büyük lideriyle bu sıkıntılar aşılacakmış...

  yahu tamam, aşılsın, kimse ölüm istemiyor zaten.

  ama kardeşim, bu memleketin istihbaratı kime bağlı?
  kim sorumlu bunca kötü olaydan?
  lan yöneticilerin biri bile sorumlu değil mi?

  umut'un fotoğrafına bakarken bunu hiç mi düşünmedin kardeşim?

  maden çöker, tek bakan istifa etmez.
  senelerdir yüzün üzerinde şehit veririz, tek hamle yapılmaz,
  ama asrın lideriyle bu sıkıntılar aşılacak diye yazmak kolay...

  dediğim gibi, ben siyasi görüşünde değilim, isterse haydar baş'ın fotoğrafını paylaşsın,
  sadece biraz tutarlı olun kardeşim.
  altta umut var elleri açık dua eden, babasını teröre kurban vermiş.

  sorumlusu kim?
 • wesley sneijder'in bugünkü formunun sebebi kendisidir. gökhan hem türk hem hollnada vatandaşlığına sahip bu arada. gökhan saki wesley ile özel olarak ilgilenip, çok ağır idmanlar yaptırmış. sneijder kendisi için " 5-6 sene önceki fiziğime kavuşturdu, sayesinde kendimi çok fit hissediyorum, yıllar sonra ideal kilomdayım. kendi turnuvaları ve idmanlarından arta kalan zamanlarda beni çalıştırdı, askeri disiplin içerisinde çok ağır çalışmalar yaptık ama sonuca kısa sürede ulaştık, kendisine minnettarım" diyor.

  biz de kendisine minnetarız.
 • bayılıyorum bu cahil gurbetçilere. almanya, hollanda vs. mis gibi yaşayıp, reyisçi oluyorlar nasıl oluyorsa. türkiyede yaşasa azılı tayyip düşmanı olacak ve hayatından gram zevk almadan bizim gibi yaşayacaktı. bir gün türkiyede yazlık bir yörede barda tanıştığım alamancı bir elemana sordum oy veriyor musun kime vericeksin diye. akp tabi en iyisi falan dedi birasını içerken. şu anda bu birayı pahalıya içme sebebin ve belki gelecekte içemeyeceksen sebebi onlardır, ne biliyorsun, neye göre oy atıyorsun dedim. aaa bilmiyodum ki dedi. biraz deşince bir bok bilmediğini ve tamamen cehaletten, almanyasında yaşayıp akp-reyisçi olduğunu anladım artık bu grubun. gelin buraya yerleşin, istediğinize de oy verin. ama burda yaşayın, beraber patlama tehlikesi geçirelim. sizin de paranızın yarısı vergiye gitsin mesela. siz de benzini on katına alın. sonra cınım cumurbaşkanımmmm diye yine dolaşırsınız eminim.
  gökhan saki de tipik anlattığım gurbetçi. türkiye'ye yılda birkaç defa tatile gelir, tatile gelme sebebi bile aslında burada neden yaşamadığının sebebidir çünkü parası buraya gelince daha değerli olur. bunlara göre türkiye'nin geri kalması zaten daha iyi bir şey. euro ne kadar artarsa bunlar tatile geldiğinde o kadar krallar.
 • adam çıkmış bir taraf tutmuş ve siyasi bir açıklama yapmış. yok saygı duyacakmışız yok bize neymiş. bu topa giren adam her türlü eleştiriyi de karşıt görüşü de göze almak zorundadır. bunca şehit olan günde tayyipin ağlak suratını paylaşan adam ne memleket ne şehit peşindedir. akp'ye yaranmak için fırsat bulmuş, o da fırsatı kaçırmamış olay bundan ibaret.

  yok saygı duyulacakmış da yok bizi ilgilendirmez de. sanki adamın oy kullandığı kabine girip gizlice verdiği oya bakıp yaptığı siyasi tercihi eleştiriliyor.
 • küçükken hollanda'da büyük bir futbol takımının altyapısına girmek üzereyken takım oyununa uyumsuz ve asabi olduğunu düşündüğü için futbol yerine kick boks sporunu tercih etmiştir. çoğu gurbetçi gibi kendisi de galatasaraylıdır. galatasaray 2000 yılında uefa kupası'nı kaldırdığında hollanda'da sokağa dökülen türklerin içerisinde kendisi de vardı. hatta yaptığı taşkınlıklar nedeniyle hollanda polisinin de dikkatini çekmiştir. *
 • --- alinti ---
  k-1 2006 amsterdam gp'si, k-1 2007 yokohama gp'sinde ringe çıktı. 2002 yılında hollanda'da kickboks şampiyonlu oldu. 2003 yılında a.s.a'da avrupa ve dünya şampiyonu oldu. 21 yaşındayken badr hari ile yaptığı maçta yenilmesine rağmen bir anda herkesin beğenisi topladı. sonra semmy schielyt'ı bile yenmiş bir rus'u alexey ignashov'u mağlup ederek adını altın harflerle avrupa ve dünya dövüş arenasına yazdırdı. 2007 yılında japonya'da amada'yı tko ile mağlu ettiği maçta izleyenlerin beğenisi toplamıştı. 2008 yılında bu sene wfca dünya şampiyonluk kemerini beline taktı. gökhan saki bugüne kadar yaptığı 79 maçın 67'sini kazandı ve 11'ini kaybetti. 49 nakavtı bulunan ünlü dövüşçümüzün beraberliği bulunmuyor.1 kez sonucu belirlenemeyen maçı mevcut.
  son olarak çıktığı maçta amsetrdam'da polonya asıllı avustralyalı boksör paul slowinsky'i daha ilk roundda nakavt ederek tarihi bir başarıya imza attı. rakibi bir round içinde iki kez yere indiren gökhan 2. sinde rakibinin yerden kalkamaması sebebi ile mücadeleyi nakavt ile kazamış oldu. slowinsky 2007 yılı k-1 amsterdam şampiyonuydu..
  2007 temmuz... yunanlı dövüşçü illiadis ile istanbul'da yaptığı maçta rakibi ne kadar meydan okuduysa da maç başladıktan sonra 30 saniye geçmişti ki izleyiciler müthiş bir nakavt izlemişlerdi. gökhan saki ülkesinde çıktığı ilk profesyonel maçta yunanlı illiadis'i adeta bozguna uğratmış ve karşılaşmayı nakavtla kazanmıştı.
  2 kasım 2007 tarihinde istanbul'da k-1 networking şampiyonasında dağıstan'ın ünlü dövüşçüsü magomed magomedov'u ilk roundda sürklase ettikten sonra rakibine bir kaç kez saydırdı. sonra karşılaşma 3 round sonunda bittiği sırada bir şakalaşma kavgaya dönüştü. gökhan saki'nin rakibine maç bittiğinde attığı şaka yollu tekme yanlış anlaşılınca ring karıştı ve büyük bir kavga çıktı. sonra izlenen görüntülerin ardından gökhan'ın attığı tekmenin şaka yollu olduğu açıklandı ve kazananın puanla gökhan saki olduğu k-1 avrupa koordinatörü igor sucshko tarafından açıklandı.

  2008 k-1 hawaii şampiyonu oldu

  paul slowinski'yi amsterdam'da yapılan it's showtime gecesinde nakavt ile mağlup ederek çıkış yapacağının sinyallerini veren usta dövüşçü son olarak çıktığı hawaii gp'sinde bir gecede üç maç kazanarak şampiyonluğa imza attı ve altın kemeri beline taktı.

  gökhan saki bu gp'de aslında açılış karşılaşması yapacaktı ancak bir sporcunun sakatlanmasının ardından 8'li turnuvaya dahil oldu... sürpriz bir şekilde bir gecede üç maç yapıp şampiyonluk yarışına giren gökhan önce amerikalı puu, ardından yine bir amerikalı olan rick cheek'i eledi ve adını finale yazdırdı. finalde karşısına çıkan isim kore cumhuriyetinden randy kim oldu. ve gökhan bu rakibini de diğerlerini olduğu gibi nakavt ile yenerek tarih yazdı...

  yarı finale çıkan gökhan saki burada ray sefo'yu eleyerek büyük bir başarı gösterdi ve adı 2008 k-1 finaline yazdırdı...

  gökhan saki finale çıkmak için son olarak seul'de ray sefo'yu 4. round sonunda puanla eledi...

  2008 k-1 final gecesinde önce ruslan karaev'i puanla yendi sonra yarı finalde remy bonjaski'e 2. roundda ko oldu ve sezonu böyle kapattı...

  2009 yılına bir hazırlık maçı niteliğindeki kapışmada alman arndt bunk'ı nakavt ederek wfca unvan maçında galibiyeti elde eden isim oldu.

  ökhan saki k-1 -100 kg final gecesinde yokohama'da ringe çıktı ve ilk turda surinamlı rakibi tyrone spong'u 4. roundda bir başka deyişle ektra round içinde nakavt ile mağlup etti. ardından çıktığımaçta japon rakibi maeda ile kapıştı.. kazandığı takdirde şampiyonluk kemerini beline takacaktı. ancak ilk maçta rakibi melvin manhoef'i daha ilk roundda mağlup eden yorgun olmayan keijiro maeda'yapuanla ekstra roundda hem de puanla yenildi ve kemere kavuşamadı.

  --- alinti ---
 • şunu (bkz: #1972184) paylaşırken illaki konunun siyasete gelecegini biliyordum fakat ben sadece rengini belli ettigine dem vurdum.

  ya bu insanları anlamak gerçekten büyük güç. tamam bir sporcu ülkesinin cumhurbaskanı'nı paylaşabilir, taraf olabilir fakat bu zor günleri reis ile atlatacagız demek büyük sacmalamak demek. 2002'den beri bu reis ülkeyi tek basına yönetiyor her istedigini yaptırabiliyor ama bir terör sorununu halledemiyor. ya gökhan kardeş iyi hos demişsin de bu ülkede yaşanan olaylar ilk defa olmadı ki reis gelsin bizi kurtarsın..

  uyan uyan! dünya lideri dedigin adam 14 yıldır bu ülkenin basında ve hala patlamalar, şehitler oluyor.
 • hollanda doğumludur, haliyle kick boks eğitimini de hollanda'da almıştır. bugün glory'nin 6 ayrı sıkletinin ilk 10'unda toplamda 8 hollandalı var. 2 tanesi şampiyon, bir tanesi de şampiyonluğu daha yeni kaybetti. gökhan saki türkiye'de doğup, yetişse glory'de light heavyweight şampiyonu olamazdı. ne yazık ki imkanlarımız bir çok spor dalında olduğu gibi, dövüş sporları için de yetersiz. 4 milyon nüfuslu irlanda bugün boks ve mma dünyasına damga vuran sporcular yetiştiriyor. 80 milyonluk türkiye ne yapıyor? halbuki kavga gürültüyü de çok severiz.