• 1589
  doğaüstü güçlere sahip sağ bek.

  9 yıl oynadığı fener'de kimsenin haberinin olmadığı kartal dövmesi, beşiktaş'la transfer görüşmesi yapıp anlaştığı 2015-2016 sezonu sonuna doğru birden bacağında belirmişti. beşiktaş'ta oynarken adı geçince herkes ilk önce bacağındaki kartal dövmesinden bahsediyordu.

  4 yıl sonra fener'e geri döndü. şimdi de poposunda kanarya dövmesi çıkacak muhtemelen.

  şöyle bir şey; https://gss.gs/4ky.jpg
 • 1590
  her zaman türkiye standartlarına göre iyi bir sağ bek fakat avrupa standartlarına göre yetersiz bir futbolcu. gökhan gönül bu ülkede uygulanan yabancı sınırında etkisi ile her zaman abartıldı. bu adam 11 kasım 2011 türkiye hırvatistan maçında dario srna tarafından rezil rüsva edilmesi başta olmak üzere bir çok milli maçta yokları oynadı. özellikle yabancı sınırının olduğu zamanlarda sabri sarıoğlu, serdar kurtuluş, serkan balcı, orhan şam gibi rakiplerde sınırlı yetenekte oyuncuların olmasıyla gökhan gönül değerini katladı.

  gökhanın balon olduğunu 2011-2012 sezonunda eboue'nin bizdeki performansı ile anladım. ben 2008-2011 yılları arası arsenal'e olan sempatimden eboue'nin bir çok maçını izledim ve takımdan ilk gitmesi gereken oyunculardan biri olarak göze batardı. arsenal'de istenmeyen adam türkiye ligine bir boy büyük gelmişti. yine nagatomo inter'de istenmeyen adamdı türkiye'ye gelir gelmez adriano ile en iyi sol bek oldu. nagatomuyu kesmesi için alınan, ülkemizin sözde en iyi sol beki caner erkin inter'den apar topar kovulmuştu. gökhan'da en iyi olduğu söylenen yıllarda bile avrupaya gitse forma yüzü göremezdi.
 • 1591
  mevkisi için gerekli olan özelliklerin hepsine biraz sahip olup, hiçbir şeye tam sahip olmayan bek. bilmiyorum belki de ben oturup alıcı gözle izlemediğim için iyi yorum yapamıyorum ama gökhan gönül hangi özelliği ile sivriliyor diye sorsanız cevap veremem. bu yüzden hep ortalama bir bek olarak gördüm kendisini. yaşlandıkça ve bitmek bilmeyen gökhan gönül şoku ile ortalama özellikleri ortalama şekilde azar azar düşmüş gibi gelir bana.
 • 1593
  fenerbahçe'ye geri dönmüş veteran futbolcu. açıkçası kendisine dolar atılması çok sorun edeceğini sanmıyorum. çünkü kendisi beşiktaş'a para için gitmedi. yenilenme adı altında tasviye edilen oyunculardan biri olduğu için gitti. aziz yıldırım kadroda tutmak istese o dönem gökhan'ı da caner'i de kadroda tutardı. bunu fenerbahçe taraftarı da gayet iyi biliyordu. peki neden dolar attılar? rakiplerinde oynuyor diye, 1 oyuncuyu da olsa moralmen bozup oynanmakta olan maçta kendi takımlarına biraz olsun avantaj yaratmak için. çünkü futbol böyle bir oyun. bugün siyahi oyunculara yapılan ırkçı tezavhüratların bile azımsanmayacak bir kısmı ırkçı duygularla değil galibiyete giden yolda her şey mübahtır duygusuyla rakibin en iyi oyuncularını bozmak için yapılıyor ki aynı şeyleri gana'lı appiah da söylemişti zamanında.