• 40
  hakkındaki birkaç enteresan bilgiyi paylaşmak istediğim (bkz: the greek freak) nijerya asıllı yunan ucubesi

  221 cm kanat genişliğine, yaklaşık 270 cm adım uzunluğuna sahip olan the greek freak; basketbol sahasının bir başından diğer başına, ortalama oyuncuların 13 adımda gittiği nba'de 10 adımda ulaşmaktadır.

  bir miktar daha fazlası için... https://youtu.be/hWIq6ymuh7g

  17-18 sezonunda; milwaukee bucks'ın geride bıraktığı 13 maçla birlikte, takımın; skor, rebound, asist, blok ve top çalma istatistiklerinde en iyisi. yalnızca asist hanesini khris middleton'la paylaşıyor.

  https://twitter.com/NBA/status/930563497645051905

  ayrıca maç başına alınan sürede 37.8 dakika ile, saha içi isabet oranında da %58.2 ile takımı adına zirvede.

  şöyle bir özetle...

  37.8 dakika
  31.3 sayı
  %58.2 saha içi isabet
  10.3 rebound (1.8 hücum rebound'u, 8.5 savunma ribaund'u)
  4.8 asist
  1.5 top çalma
  1.8 blok
  3.3 top kaybı * * * (bu alanda da henüz milwaukee formasıyla üç maç oynamış eric bledsoe ile tepedeler.)

  sayı kısmını geçtim, asist, top çalma ve rebound istatistiklerinde takımının en iyisi olması milwaukee'nin konferanstaki yerini (7 galibiyet 6 mağlubiyetle doğu 8'incisi), kazandığı, kaybettiği maçları ortaya koyuyor aslında. hangi birine yetişeceğini şaşırmış çocuk. jabari parker'ın sakatlıktan dönmesi şart. bledsoe istatistiksel olarak ne kadar yardımcısı olacak şimdilik soru işareti, zaman gösterecek. pota altını savunmada karartacak, hücumu ise çeşitlendirecek bir 5. numaraya (bulması son derece zor olsa da) (bkz: #2280052) ihtiyacı var takımın.

  ------entry'nin bundan sonrası ufak çaplı bir ütopya------

  ----------kyrie---------
  giannis------middleton
  jabari---a. davis (k.a.t)

  beşine; bledsoe, john henson, thon maker, malcolm brogdon, tony snell, deandre liggins eşlik etse mesela, şampiyonluğa oynar takım.

  ben de 2k'da kariyer yaparken (-ki sırf kariyer yapmak için alırım oyunu) gönül rahatlığıyla three pointer sg rolüme bürünür, çaylak sezonumun sonlarına doğru middleton'ı keser, ikinci sezonda takımın yıldızı olur, mvp mvp üzerine kariyerime bakar, bucks tarihine ismimi altın harflerle kazırım.

  ------belirtilenden, buraya kadarı ufak çaplı bir ütopya------

  (bkz: milwaukee bucks) (bkz: ütopya) (bkz: 2k sports) mevzuyu tekrar giannis the greek freak antetokounmpo'ya getirecek olursak; ivmesini devam ettirir ve sakatlanmazsa, sezon mvp'si olma yolunda ilerler bu çocuk. *

  adımlayadur.

  edit: düzenleme