resim
Gheorghe Hagi
Görev:Teknik Direktör
Takım:FCV Farul
Yaş:57
Uyruk:Romanya
 • 6156
  bugün athletic bilbao'ya attığı golün yıl dönümüymüş. hagi'nin daha uzaktan belki daha estetik birçok golü var. ancak bana göre en iyi golü tartışmasız bu gol. golün son dakikada gelmesi, topun kalecinin kapattığı köşeden inanılmaz bir falsoyla ağlara gitmesi, kalecinin neye uğradığını şaşırması, gol sonrası gelen müthiş sevinç. bu golü izlerken ben 10 yaşındaydım ve bir kaç dakika öncesinde gol olacağını babama söylemiştim. benim için bu gol, galatasaray'ın şampiyonlar liginde fırtınalar estirdiği o güzelim doksanlı yılların nişanesidir.
 • 6158
  eski 10 numaramız, rumen makinemiz, en güzel duyguların katili, canımız, ciğerimiz, sevincimiz, öfkemiz, sahadaki biz. kısacası herşey.

  (bkz: #3350441)

  çaylak entryleri girdiğimiz sırada kendisi ile ilgili bir şeyler karalamıştım. çok fazla eksiği vardı yazdıklarımın ama kendisini anlatacak çok kelime yok benim literatürümde. ne yazsam nasıl anlatsam da hep eksik yazmış olacağım diye hissediyorum.

  galatasarayla özdeşleşmiş bir dünya markası kendisi. hiçbir zaman yerini dolduramadığımız yegane isim. hagi gittiğinden beri hep kendisini aradık durduk. kim gelse yerine koyamadık. arada sneijder geldi biraz özlemimizi dizginledi ama o da gitti. hiç kimse hagi gibi olamadı yerini asla dolduramadık.

  türkiye'ye gelmiş, gelen, gelecek, gelebilecek en büyük oyuncu. öyle büyük oyuncuydu ki en umutsuz anımızda mucizeler yapan cinstendi hem de. bana göre bu şanlı formanın en çok yakıştığı isim.

  https://gss.gs/4ts.jpeg

  bugün atletic bilbao maçında attığı golün yıldönümüymüş. ne çok severdik seni izlemeyi be! kendisi hakkında çaylakken "karpatların maradonası değil sadece hagi'dir." yazmıştım. aşırı saçmalamışım. bence maradona en fazla andların hagisi olabilir.
 • 6160
  maradona’nın napoli’de yaptıklarının fazlasını bu ülkede bize yapmıştır. imparator ile kendisinin heykelinin dikilmesi gerekir. mevcut yönetimden ümitliyim bu konuda. umarım böyle bir adım atarlar.

  90’larda çocuk olup kendisini taklit etmeyen yoktur. fenerlisi, beşiktaşlısı, trabzonsporlusu tüm çocuklar kendisini taklit etmiştir.

  oynadığı dönem zidane hariç kendisinden daha iyi bir oyun kurucu bir orta saha yoktu. 25’inde bize gelseydi, zidane’dan daha iyi olurdu ki bana göre kendisi dünyanın en iyi 10 numarasıdır. kendisinin tek şanssızlığı romen olmasıdır. bu yüzden underrated kaldı hep. hagi futbolu bıraktıktan sonra romen milli takımı’nın durumuna bakarak kendisinin önemini daha iyi anlayabilirsiniz.

  98’de sezonun ilk maçında altay ile oynarken ilk defa kendisini izleme onurunu yaşadım. 2 gol attı, biri alıştığımız üzere 30 metreden, biri de verkaç sonrası. bazı maçlar gittiğimde sırf kendisini izlerdim. gözlerimi ayıramazdım. sahadaki diğer 21 kişiden çok çok ayrı bir oyunu vardı.

  şimdiki nesle, futbolla ilgilenen çocuklara çok acıyorum. kendisini canlı canlı izleyemediler.

  iyi ki geldin, iyi ki bizimleydin gica. kelimelerle anlatamam sana olan sevgimi. kahramanımdın sen benim.
 • 6161
  24 yıl önce attığı golün yıl dönümü. sözlük bu golün olacağını babasına söylemiş çocuklarla dolu.

  bilbao maçında babam sinirlenip tvyi kapatmıştı. çocukken 2 kere babama karşı gelmiştim. biri bilbao maçında kapattığı televizyonu açarken. diğerinde uefa yoluna girdiğimiz milan maçının son 5 dakikasında yine televizyonu açarken. sonları bu şekilde olmasaydı muhtemel dayak kaçınılmazdı. teşekkürler hagi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın