• 17
  su anda bugun listesini random oyuncularla cokertmekte olan yazar. belki de her biri tanidigi bildigi oyunculardir ama ,

  --- alıntı ---

  belhanda yerine seneye düşünebilecek ofansif merkez orta saha. 24 yaşınd. piyasa değeri uçuk değil. uyruğu alman. alman milli takımının farklı yaş kategorlerinde düzenli olarak milli olmuş. bu sene gözlemci gönderip rapor almamız gerekiyor. göstereceği performans ve raporlamalara göre ocak ayı transfer döneminde yoksa yaz sezonunda yoklayabiliriz. danimarka liginde geçen sene 21 maça 6 gol 4 asist ile oynamış.

  https://www.transfermarkt.com/...rofil/spieler/146155

  --- alıntı ---

  bu nitelikli bir entry degil. e hemen yaninda benzer oyuncular var , actim oradan yaziyorum.

  jarlan barrera,

  belhanda yerine dusunebilir , ayrica kanatlarda da oynuyor. bu sene gözlemci gönderip rapor almamız gerekiyor. göstereceği performans ve raporlamalara göre ocak ayı transfer döneminde yoksa yaz sezonunda yoklayabiliriz. junioer fc takiminda 70 macta 14 gol 14 asist yapmis.

  kusura bakmasin ama bu kimseye bir sey katan bir yazi degil. nedir bu yazdiklari adamlar, kimdirler, ne ozellikleri vardir biliyorsa paylasmali. yoksa sadece goruntu kirliligi baska bir sey degil.

  edit: polemik cikmasin diye konuyu uzatmaya meyil etmek istemiyorum ama tematik mod kullanmayan bir yazar ve nickaltina yazmayin milletin polemik olmasin diye ozel mesaj degil, nickaltina yazan bir yazara ne cevap verecegiz bilemedim ki. sonra biz suclu oluyoruz.
 • 18
  gözlemlenebilecek oyuncuları yazdığı için eleştirilen yazar. adı üzerinde en az bir sene rapor alınması gerektiğinin altını çizmişim. zaten çok deha detaylı bir veriye sahip olsam. scout ekibinin başında olurdum. futbol temalı bir sözlükte yararlı olabileceğini düşündüğü futbolcuların raporlanabileceğini belirttiği için eleştirmek de ne bileyim tuhaf. adı üzerinde raporlanmaları gerekiyor. performanslarına göre değerlendirme yapılmalı.

  ayrıa her oyuncuyu yazmıyorum. milli takım kategorilerinde maç oynamış oyuncuları yazıyorum. bir üstteki yazarın örneğindeki milli olmamış barrera gibi oyuncuları değil.
 • 21
  gözlemlenebilecek oyuncular hakkında yazmasında teorik olarak sıkıntı olmayan ancak eleştirilmesinde de sıkıntı olmayan yazar.

  bunları yazmasında iki sorun var: 1. ilgili oyuncunun başlığını açan kişi zaten kendisinin yazdığı çoğu bilgiyi vermiş, burada iş tekrara giriyor. 2. bizim kadromuzdaki oyuncunun yerine düşünebileceğini yazıyor, tamam da neye göre? yazdıklarında kendi gözlemleriyle ilgili bir bilgi yok. oyuncunun mevkisine bak, milli mi olmuş tamam, şu kadar da gol, asist yapmış belhandanın yerine düşünülebilir veya mevkisinde kim varsa artık onun yerine düşünülebilir oluyor. gözlemci gerekiyormuş bir de iyi ki söylemiş.

  burada çok güzel oyuncu gözlemleyen ve sunan arkadaşlar var. onların yazdıklarını okuyunca, vay be kimmiş bu adam diyip izlemek istiyor insan. ama bu arkadaş ekstra bir bilgi sunmuyor. neye göre belhanda'nın yerine düşünülecek? milli olmasına göre mi, asist yapmasına göre mi, gol atmasına göre mi? hangi özelliğiyle? yerine düşünülebilir diyorsa bir zahmet izlesin özelliklerini bilsin de ona göre yazsın. hadi oyuncunun başlığını kendi açsın, bilgi yazsın ona da lafım yok da bu nedir allah aşkına ? ayrıca hepimiz burada yazdığımızdan çok okuyoruz. bir entrynin boş dolu olup olmaması hakkında moderasyon tek karar verici değil. dediğim gibi illa yazmak istiyorsa yazsın da biz de fikrimizi söyleyelim bir zahmet. bunda da bir şey yok.