• 84
  daha çok aut ya da faul ile başlamadan oyun içi hareket varken yapabildiğimiz oyun. topu kapıp rakip dengesizken görebiliyoruz bu varyasyonları.
  ancak muslera'nın aut ile başlattığı her oyun kurma amacındaki pozisyonun yüzde olarak bilmem ancak çoğu şok pres yenilerek yine muslera'ya dönüyor.
  bu bakımdan geçiş oyununu iyi oynuyoruz. geriden pasla oyun kurmada hala eksiklerimiz var. bu eksiği 1 oyuncu transfer ederek geçirebilir miyiz bilmiyorum.
  mesela bir city maçı izliyorum pep koymuş ortaya rodri-ilkay-de bruyne üçlüsünü. üçü de o ayağı kadife stoperlerden top almak için o kadar geri geliyorlar ki bu hem orta alanı çok çabuk aşmalarını sağlıyor hem de artı olarak ikinci bölgede fazladan adam bulundurmaya yarıyor.
  biz bunu yapamıyoruz.
  3 senede ancak 15 maç muvaffak olduk desek yeri.
  bu bakımdan bu oyun şablonuna göre oyuncu getirmek lazım.
  fakir jorginho'su yok mu şu afrika ya da güney amerika da?
 • 85
  öyle bir anda ben yaptım oldu felsefesi ile takıma oturacak bir oyun taktiği değildir. öyle olmadığını uygulamalı olarak görmekteyiz.

  yine de buna rağmen fatih hoca ısrarla bunu yaptırıyor. neticesini de kalemizde goller, kırmızı kartlar ile görmekteyiz. belki zamanla oturacak, oturduğu zaman ortaya efsanevi bir şey çıkacak. ama yangıncı taraftar diye adlandırıldığımız sosyal medya seyircisi buna sabır gösterebilir mi? maalesef hayır.