• yine durduk yere fatih terim’i gaza getirdiler. 17 takım bildiri yayınlayıp uslanmadılar, yılın takımına 3 kupalı takımdan isim yazmayıp uslanmadılar, şimdide böyle bir koz elimize verdiler.

  hani hocamız her şampiyonluk sonrası bu sene de daha çok şampiyon olmalıyız diyor ya bu olayda öyle bir durum. fatih terim şimdi floryada mermer tokatlayıp maçların başlamasını bekliyordur. (bkz: swh)
 • bu senenin şampiyonluk marşı belli oldu inşallah. benim bildiğim galatasaray bunun üstüne şampiyon olup son maçın bitiş düdüğüyle hoparlörden gençlik marşını açar.

  renktaşlara tavsiyem sosyal medyadan yapılan bu küçük ve zavallıca algı oyunlarına çok takılmamaları. galatasarayı etiketleseler ne olur etiketlemeseler ne olur. en güzel cevap sahada verilecek cevaptır. galatasaray da bu cevabı tarihi boyunca en güzel şekilde vermiş bir kulüptür.
 • neden yalnız bırakıldığımız için kızdığınızı gerçekten anlamıyorum. övünülecek durumdayız şu anda, yerinecek bir durum söz konusu değil. sebebi çok basit;

  galatasaray başarıları altında ezilen diğer (sözde) ezeli rakipler, zaten başarısızlık anlamında otomatik bir araya geliyorlar. tek başınıza galatasaray’la uğraşamazsınız. bunu onlar biliyor, bizden daha anlayan yok. yeterki bir arada duralım.

  fenerbahçe malumunuz. tarihinin en çok para harcadığı dönemlerinde, en başarılı olacaklarını umdukları dönemde; orta sahada saidu, sol bek orhan ak, sağ bek cihan haspolatlı ile şampiyonluğumuzu izlediler. diğerlerimi saymıyorum bile. zaten tek başlatına uğraşma şansları olmadığından örgütün en başında komik işlere kalkışıp daha da kendilerini küçültüyorlar. en azından aziz yıldırım diğer kulüplerle suni kavgalarla kendini büyük göstermeye çalışırdı. aciz durumdalar.

  beşiktaş zaten yıllardır omurgasız bir camia. şu anda ali koç’un sözünden çıkamayacak bir başkanları var. çünkü demoklesin kılıcı gibi rahmi koç tepelerinde. tarihlerinde tek varlıkları, siyasetin ve gücün yancısı olmaktan öteye gidememiş. bizden şampiyonluk olarak önde oldukları yıllarda bile büyük kulüp olamamışlardır. onları bu denkleme dahil bile etmiyorum, çünkü kasımpaşa’nın yaptırım gücü bile bunlardan daha yüksek.

  başakşehir’in kuyruk acısı hepinizin malumu. şampiyonluk vermelerini geçin, siyasi olarak galatasaray’a tersler. gönül verdikleri siyasi durumda, galatasaray’ı seven tek bir insan evladı yoktur. (yönetici kadrosundan bahsediyorum)
  bu bile başlı başına bir gururlanma meselesidir. galatasaray’ın hala tevfik fikret’in izinden gittiğinin, siyasetin oyuncağı olmadığının, ve hala omurganın kaldığının büyük göstergesi.

  trabzonspor’u, başakşehir’den ayrı koymayın. hakkını yiyenlerin kucağında ordan oraya savrulması düşürüldüğü durumun ne kadar acınası olduğunu gösteriyor zaten. siyasetin sözünün dışına çıkamaz. gerekirse siyasetin istediği takıma şampiyonluğunuda seve seve verir.

  rizespor, ali koç’un başkanlığını sürdürdüğü pilot takımı. aslında keşke başkanlığa burdan başlayıp bir kaç yıl pişse hiç fena olmazdı. football manager oyununda iki takımı alıp, birbirime transfer paslama olayını çok iyi yapıyordu malumunuz. siyasi durumlarını söylemiyorum bile.

  alanyaspor başkanı zaten dışişleri bakanımız mevlüt çavuşoğlu’nun kardeşi. onlarla ilgili söyleyeceklerim bu kadar.

  sivasspor zaten fenerbahçe’sinin sözünün dışına çıkmaz. onlarıda seri geçelim.

  yeni malatya, konya daha sayamadığım binbir türlü siyasi, ya da işadamı kimliğiyle galatasaray’ın karşısında olan zat.

  şimdi gençlik marşını, siyasi figür olarak kullanan. akıllarınca bir takımı kendinden ayrışıp komik duruma düşen bu küçücük kulüplerimize bakıp sadece gülüyorum. gençlik marşı, kulübünde 20 yılını aşıp mazbata almaya gelen başkan erdoğan önünde okunur. gençlik marşı avrupa maçında arsenal taraftarına bastıra bastıra okunur. cumhuriyetin ve atatürkçülüğün şovunu yapmaktan öteye gidemeyen komedi futbol kulüplerine sadece gülün geçin.

  gençlik marşını, izmir marşını ve binlerce memleket şarkısını, biz sizin kralınızın önünde okuyoruz. siz değil kralınız gelsin.

  şimdi soruyorum size. onlar birleşmesin de kim birleşsin?
 • hiçbir takım bu marşı kendi stadyumlarında bile ağzına almıyorken, gençlik marşını dünyanın en önemli maçlarında en önemli stadyumlarında haykırıyordu galatasaray taraftarı. 2000'deki uefa kupasında akılda kalan en önemli şeylerden biridir bütün tribün tarafından söylenen gençlik marşı. boşverin o yüzden. mayıs geldi ya, bunların kaşıntıları tuttu yine. hazirana kadar sabretsinler.. şöyle güzel bi marizleriz onları, onlar da rahatlar biz de :d
 • aptal sürüsü yine iş başında. resmen gol atmamız için asist yapıyorlar aq.*

  aslında böyle genellemelerim pek yoktur ama türkiye'de gençlik marşını en iyi okuyan taraftar galatasaray taraftarıdır. bu bir gelenek gibidir. fenerlisi beşiktaşlısı girer youtube'a gs gençlik marşı yazıp videosunu izler, altına "fenerliyim ama gs taraftarı harika söylüyo lan" yazıp çıkar gider.

  edit: https://youtu.be/lpc4HOQfAcE

  linkin altındaki yorumlardan her şey anlaşılıyor aslında.

  edit 2: ocgunsson'un uyarısını dikkate alarak entry'de ufak bir düzenleme yaptım. yıldızlı bakınız içerisine kahkahamı ekledim :(
 • twitterda süper lig kulüpleri gençlik marşının mısralarını tek tek yazarak birbirlerini etiketlemiş ama galatasaray'ımızı etiketlememişlerdir. durup dururken galatasaray'ı ötekileştirmeye çalışarak "galatasaray ile uğraşanın çocuğu olmaz" mottosunu yeniden canladırmışlardır. açık söylüyorum rakiplerimizle oynadığımız maçları kopartamamamız yüzünden bu sezon şampiyon olmamızı zor görüyordum ama şu andan itibaren eğer lig 2019-2020 sezonu yeniden başlatılırsa şampiyon olacağımıza inanıyorum. allah'ın izniyle gene kötü niyetlilerin oyununu bozacağız.
 • öncelikle silsile alanyaspora geldi ve alanya henüz cevap vermedi. yani alanyaspor'un bizi etiketlemesi gerekiyor normal şartlarda.

  bu durumda 2 sonuç çıkıyor.
  1- alanya bizi etiketler ve zincirin son halkası olarak böyle güzel bir pası "gol" atma şansımızı geri çevirmeyiz.

  2- alanya bizi etiketlemez ve fatih terim şampiyonluk kutlamasına gençlik marşıyla çıkarak organize kötülüğü kudurtur.

  mikrofon alanyaspor'da :)

  edit: oooo alanya cevap verip bizi etiketlememiş. elf gözlerim şimdiden fatih terimin gençlik marşıyla stada çıktığını görüyor.
 • çok da takılmadığım ama sözlükte yazılan garip şeyleri görünce insan bir kaç şey söylemek istiyor. ligdeki on yedi takımın ulusal bir meselede örgütlenip, farkındaysanız galatasaray dışındaki on yedi takım demiyorum, herhangi on yedi takım diyorum, böyle bir şey yapması söz konusu bile olamaz. o yüzden kulüp olarak dahil olmak istemediğimiz fikri bana daha olası geldi. fakat niye dahil olmadığımız konusunda içinde bulunduğumuz bir mazeret göremedim. yani başkan'ın rahatsızlığının bununla ne alakası olabilir? gerçekten çıkış noktası bu ise gereksiz bir hassasiyet. olaya isteyerek katılmadığımızı iddia etmek şerefsizlikmiş. memleket öyle bir rezil hale geldi ki farklı düşünene yakıştırılan sıfat asgari ihanetten başlıyor.