• 1
    transfer döneminin başlamasıyla sözlükte yeniden çok fazla görmeye başladığımız cümle. bence bu ve benzeri cümleleri kuran yazarlar entrylerinin sonunda bahsettikleri oyuncuyu en son ne zaman izlediklerini de belirtmeliler ki entry ona göre ciddiye alınsın.

    mesela bugün 3 yıldır yaya toure izlemeyen renkdaşlardan da aynı cümleyi sıkca duymaya başladık. soldado ve negredo'yu uzun zamandır izlemeyen kuşlar da eminim geçen yaz benzer cümleler kurmuştur ama bu bir bilgisayar oyunu değil, futbolcular yaşlanıyor çaptan düşüyor vs. sahada futbolcunun ismi değil önce fizik kalitesi ve formu sonrasında tekniği oynuyor. futbol oynayanlar bilir fizik kapasite düştükçe teknik kapasite de genelde ona bağlı düşer. malum nabız olayları.

    zamanında prim gün sayısını doldurmuş yaşı doldurup emekli olmayı bekleyen simit göbekli bi vatandaş getirmiştik. bu vatandaşı 4 yıldır 1 kere bile izlememiş yazarlar manchester city'de banko oynayan nigel de jong'u transfer ettik zannederek ligin tozunu attıracak, adam yiyecek diyagonal pas len mk diye entryler girmişti sonu hüsran olmuştu.

    bugün ise aynı şeyi yaya toure başlığında görmekteyiz. rica ediyorum senelerdir izlemediğimiz oyuncular için bu cümleleri kurmayalım. yoksa maradona da bu ligin tozunu attırır.