resim
Gedson Carvalho Fernandes
Takım:Benfica
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:23
Boy:1.82
Uyruk:Portekiz
 • 1900
  geldiğinde elbette ki tüm dertler bitmeyecektir, fakat büyük bir problemimize derman olacaktır; set oyunu. şu an bizim ilerideki adamlarımızın hiçbirisi top saklayamıyor ya da topla kat edemiyor. bu yüzden de ileride hızlı paslaşmak zorunda kalıyoruz ve topu çok hızlı kaybediyoruz. bu da set oyununu yerleştiremememize sebep oluyor, avrupa maçlarında bu eksiklik bu kadar önemli olmuyor belki çünkü rakiplerin de açık oynaması sebebiyle iyi savunma yaparsak geçiş oyunundan gol bulabiliyoruz, ama türkiye liginde kapalı savunmalara karşı maçı açamıyoruz. çünkü hem karşıya yerleşemiyoruz, hem de sürekli git gel yaparak kendimizi yoruyoruz.

  gedson bu konuda çok önemli bir parça benim gözümde. hem topu saklamak, hem topla kat etmek, hem de top kaybında şok baskı konusunda ekstra özellikleri var. bu yüzden orta sahamızın sürekli geriye koşmak zorunda kalmamasına büyük katkısı olacaktır, bu da cica’yı daha ceza sahasına yakın tutacak, ve bu da kapalı savunmaya daha rahat gitmemizi sağlayacak.

  ama çok kritik bir şey daha var, bekler. pva topun değerini hiç bilmiyor, bu çok sıkıntılı bir durum. yedlin zaten bildiğimiz gibi. o top kayıpları canımızı çok yakıyor set oyununda. benim gözümde gedson’dan da önce çözülmesi gereken sorun burası.
 • 1901
  berkan kutlu ile kazandığımız dinamizm ve cicaldau ile kazandığımız akla bir de kendisinin dripling, topla mesafe kat etme, pas kalitesi, hız ve yine dinamizm-akıl gelince orta sahamız ligin oldukça üzerinde olacak.

  o zaman rakipleri hiç çıkarmayacağız işte kendi yarı sahasından. geçiş hücumlarında da çok daha etkili olacağız çünkü topla gidebilen oyuncu sayımız artacak.

  cicaldau daha skorer olacak falan filan.

  hazır gözden düşmüşken tam bir fırsat transferi. zaten o gerekeni yapıyor aslanım benim.

  (bkz: galatasaray'a gelmek için deli taklidi yapmak)