• 1192
    potansiyeli, denenmişliği, yaşı, henüz tam anlamıyla ortaya çıkmayan büyük potansiyeli, nispeten uygun maaşı gibi saha içine bile girmeden görünen artıları bile bizim için ne kadar değerli bir isim olduğunu ortaya koyuyor. bu sezon için olmazsa olmaz ilk ismimizdir. gedson'un transfer işini halletmek pek çok anlamda büyük bir güven ve rahatlamaya yol açacaktır en azından psv maçları için. sezon öncesi kampını hocayla geçirmiş, iyice takıma alışmış bir gedson'un bu ligin ne kadar üstünde bir oyuncu olduğunu anlatmak bile gereksiz olur. eminim hocanın da halil ile birlikte en çok istediği isimdir. son olarak, umarım bu kez konuşulduğu gibi satın alma opsiyonu ile kiralarız. beşiktaş'ın talisca'da yaşadığı hayal kırıklığını yaşamamalıyız. konuşulan 2 milyon kiralama, 8 milyon zorunlu satın alma opsiyonu bence gedson seviyesinde bir oyuncu için makuldan çok ucuz sayılır. daha 1 sene önce bu çocuk 5 milyon kiralama 50 milyon satın alma opsiyonu ile tottenham'a gitti. sanırım hoca da bizim gibi 3 sene önceki benfica maçında bizim orta sahaya florentino ile birlikte neler yaşattığını unutamamış :)
  • 1193
    opsiyon eğer 8 değil 10 bile olsa alınması elzem futbolcudur bugün bakınca irfan can kahveci parasına 22 yaşında deli fişek nerede var * ki irfan can kahveciyi beğenen birisi olarak o paralara çıkılmaması gerektiğini transfer sürecinde de yazmıştım.(bkz: #3085263) fakat gedson da durum farklı yarım sezonda kendisini burada ispatladı, portekiz pasaportu , benfica alt yapısı, premier ligde süre bulamasa da dikkat çekmesi vs. alınması elzem şu transferde zararlı çıkma ihtimalimiz yok.
    (bkz: armindo tue na bangna bruma) 13 milyon euro alış bedeli , kiralık +bonservis 16.9 milyon euro toplam satış bedeli üstelik tam potansiyelini yansıtmamış haliyle .

    gedson'un ise 3 sene faydalanıp 25 yaşında yüklü bonservis kazandırma ihtimali çok fazla görünüyor çünkü oyun aklı ve top saklama meziyetleri şahane.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!