• 609
  geldiğinden beri sahada dolaşıyor. uzaktan şut yok, ince pas yok, dikine top sürme yok, orta sahaya direnç katma yok. ne var abi? kerametini bir tek ben mi anlamıyorum? tamam uzun zamandır oynamadı, tamam covid atlattı ama puanlar uçup gidiyor. emre kılınç yedekte otururken kendisinin oynaması bencr adaletsizliktir. fatih terim'in 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçında yaptığı yanlışlardan biridir.
 • 610
  transferinin yangın yeri yapılmaması gerektiğini yazmıştık. beklentilerin düşürülmesi gerekliydi. zaten uzun süre forma giyememiş bir futbolcu, alışacak da potansiyelini sahaya yansıtabilecek de...
  bu tarz transferlere(hem kısa süreli kiralık olan hem de uzun süre forma giymeyen futbolcular) pek olumlu bakmasam da yararlı olabiliyorlar. biraz şans işi ama galatasaray şans transferi yapacak konumda değildi. sanırım fatih hoca sayesinde yapılan bir transfer oldu. yönetim orta sahaya futbolcu alamayınca hoca eski öğrencisinden rica etti. karşılığında taviz verilmiş olabilir de olmayabilir de. bilemem.

  sezonun kalan 12 maçında ne kadar oynar bilmiyorum ama orta sahada dişe diş bir performans sergileyemeyecekse oynatılmamalı. o kadar seri'yi eleştirdik. şimdi kendisinin hücumcusunu aldık, koyduk orta sahaya. yeterince verim almamız zor maalesef. ne ligin ne de bizim futbol yapımıza uymuyor böyle futbolcular.
 • 611
  bana kalırsa önümüzdeki sezon da kiralanacağı için fatih hoca tarafından oynatılıyor. muhtemelen seneye taylan- gedson tandemi ile devam edeceğiz. bu potansiyelli arkadaşın 1 senedir ayağına top değmemiş. eğer şimdi oynamazsa seneye takıma girmesi hayal olur. eleştirildiği kadar kötü olduğunu düşünüyorum. kaybedeceksek de genç gedson, taylan ve kerem’le kaybedelim. hoca ne yapsa yaranamıyor. bu eleştiri kültürü iyi mi kötü mü gerçekten anlayamadım. tüm taraftarlarımıza biraz sabır lazım. geçen hafta hakem operasyonuyla ritmimiz bozuldu. kolay değil, bunlar genç oyuncular. bu kadar oynamamışken gelip şampiyonluğa oynayan takımda bu baskıda mücadele etmek ve ortama alışmak biraz zaman alabilir. bonservisini muhtemelen alamayacağız ama umarım seneye çok iyi performans verir ki genç potansiyelli futbolcuların oynamak için tercihleri galatasaray olur.
 • 612
  hiç bir derdimize derman olmayan futbolcu. taraftarın genç fetişinin bir diğer öznesi. iyi futbolcunun yaşı, dini, dili, ırkı ve rengi olmaz. iyi futbolcu iyi futbolcudur. keşke sağ gösterip sol vuracağımıza gösterdiğimizi alsaydık. bu takımın ihtiyacı oyun görüşü yüksek, adam eksiltebilen, pası ve şut tehdidi olan, duran top kullanabilen bir ortasahaydı. bazen kaz gelecek yerden tavuk esirgememek gerekir.
 • 615
  performansını biraz da verilerle yorumlamak gerekirse;

  whoscored.com'a göre galatasaray'daki 5 lig maçında 6.68 rating ortalaması var.

  maçların tekil olarak puanları şu şekilde:
  kasımpaşa: 5.82
  alanyaspor: 6.90
  erzurum bb: 7.19
  ankaragücü: 6.91
  sivasspor: 6.59

  orta sahadaki diğer bazı oyuncularımızın ortalama puanları ise şöyle:
  taylan 7.02, belhanda 7.02, feghouli 6.95, emre kılınç 6.82, emre akbaba 6.62, etebo 6.53.

  maç başına göre bazı istatistikleri:
  anahtar pas: 0
  pas: 30.8 (muslera'nın 31)
  şut: 1
  pas yüzdesi: 76.6 (merkez orta sahaların en kötüsü)
  dripling: 1.4 (onyekuru'nun ardında ikinci)
  hava topu kazanma yüzdesi: 28.57 (kaynak: squawka)
  yerdeki ikili mücadele kazanma yüzdesi: 59.62 (kaynak: squawka)

  hepsini alt alta toplayınca; daha fazla topla buluşup daha fazla başarılı pas yapması ve kendisinden beklenen gollük paslara ve pozisyon hazırlayıcılığına bir an önce başlaması gerektiği görülebiliyor. bununla birlikte merkezden dikine giden oyuncu eksikliğini bir nebze kapatmış olsa da bunları gol ya da asistle süslemesi lazım. ikili mücadelelerde kolay yıkılabiliyor, fiziği gereği bunu kısa vadede toparlaması zor. o yüzden oyun zekasını kullanarak bunu bertaraf etmesi lazım.

  daha 2-3 yıldır üst düzey futbol oynadığını ve bunun yaklaşık 1 yılını çok da fazla şans bulmadan geçirdiğini unutmamak gerek. mücadelesi ve performansı henüz tatmin edici seviyelerde değil ama "olmuyor" demek için de erken. biraz daha bekleyip görme taraftarıyım.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!