• 575
    yerleşik ve durağan oynanan maçlarda tüm espirisini yitiren bir futbolcu. yani ileride yerleşmiş set oynuyirsan ya da geride yerleşmiş bekliyorsan bu arkadaş sahada kayboluyor. onu gedson yapan ise verkeçlarla tempolu şekilde hızlı-durmadan tek paslarla çıkan bir yapıda fark yaratmasıydı. akan oyunun akıcı biçimde ve yüksek temposunda bu dinamizm ile rakipleri çaresiz bırakıyordu. durmadan merkezden delen, vurup giden, adeta bek oyuncusu gibi verkaç yapan ya da tek pas yapan bir arkadaş bu. hatta sonrasında geri koşarken de geriden gelip topu alabikiyor.

    ne yazık ki ona uygun bir oyun oynamıyoruz, ne tenis maçı gibi bir orada bir burada olan bir top var sahada, ne de kendisi zaten o fiziksel haline ulaşamadı henüz.
  • 576
    3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçına aslında son derece istekli başlamıştı fakat konsantrasyon kaybı mı veya fiziksel bir düşüş mü yaşadı bilmiyorum. daha sonra ortadan kayboldu. en azından taylan dönene kadar* emre kılınç'la beraber oynamaması taraftarıyım ben. sene başından beri hocanın yapmaya çalıştığı her şeye ters esasen etebo-emre kılınç-gedson üçlüsü. yani bu düzende hiçbiri iyi görünmüyor, suçu oyuncuda aramak yerine resme biraz daha uzaktan bakmak daha doğru olur.
  • 577
    etebo ile yan yana oynatilmasi bu iki futbolcunun ve dolayisiyla takimin oyununu ciddi bicimde negatif etkileyen futbolcu. ikisi de oyle laser focus paslar atan tipte orta saha degil. ikisinin de alameti farikalari enerjileri ve oyunun iki yonunde de durmadan mekik dokumalari. gedson etebo'ya kiyasla daha cabuk suratlenebiliyor, etobo'nun ise fizigi daha kuvvetli. onun disinda oyuncu profili olarak cok benziyorlar ve ikisinde de bulunan pas atma ozelliginin olmamasi, takimin oyununu kilitliyor ve set oyunun onune buyuk bir duvar oruyor. bu iki adami da yanyana oynatmanin hic bir akla ve mantiga uyan bir tarafi yok. ha keza bunun ustune bir de emre kilinc yanlarina eklenince icinden cikilamaz bir kaosa sebep oluyorlar hep birlikte. taylan-gedson-feghouli gibi bir uclu icinde link up gorevi verilirse gedson bir yildiz gibi parlayabilir. hocanin etebo-gedson ikilisi hakkindaki karari da bizim 20/21 sezonu icin kaderimizi belirleyecek gibi gorunuyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!