• 13
  künefecileri tokatlamış baklava ustası takım.

  fatih terim'i tribüne çağırıp kebabçı selo diye tezahürat yapan kah*eler şimdi oturup ağlasın. künefe sıcak ama intikam soğuk yenen bir tatlıdır :)

  edit:
  birçok akrabası antep'te yaşayan biri olarak, kısmen antepli sayılabilecek biri olarak antep'i desteklerim. bunun belediyeyle ne ilgisi var? kaldı ki bildiğim kadarıyla 2 ay öncesine kadar hatay da aynı parti tarafından yönetiliyordu. bu değişmemiş olsa da ben yine antep'i destekler, kazandıklarında o tezahüratı yapanlara aynı şeyi yazardım. o tribün hatay'ı temsil etmese de, hatay taraftarını temsil ediyor. bunu ömür boyu aklımda tutup kin besleyecek değilim. bu sezon yaşandı ve sezon sonunda penaltılarla elenmelerine sevindim. cin olmadan adam çarpmaya kalkarsan böyle göt üstü oturursun. bu kadar basit yani.

  turkiye'nin onde gelen sehirlerinden birinin takimina her turlu hakareti, kufuru acin eksi sozluk'te okuyun. isidci diyen bile var. bu provokatif tipleri okuyunca bir kez daha sevindim gaziantep'in cikmasina. vurun antepliler, namus gunudur!
 • 14
  19-20 sezonunda arena'ya geldiklerinde 'tokat' manyağı yapılacak dönemin takımıdır.

  fatih terim'i tribüne çağıranların ve bir hücreli beyinleriyle dalga geçmeye çalışan itlerin ne olduğu biz 'hataylilarca' bilinirken sırf bağlı bulundukları ideolojiden dolayı bu takımın süper lige çıkmasına sevinen 'galatasaraylıları' görünce hayret ettirmiştir.

  yarın öbürgün antep'te başımıza gelecek olası olaylarda galatasaray'ı değil ideolojiyi savunacakları ağlarken görmeyeyim fena kalp kırarım. zaten bunlar hep mağdur hep ağlıyor, biz daha ne anlatıyorsak..

  not: ampul olmadan künefe yapabilen bir vatandaş.

  edit: birkaç kişinin yaptığını koca bir güruha mal edenleri gördükçe her defasında tekrardan bizden hiçbir bok olmaz diyorum. hedef göstermeden yaşayamaz hastalığına yakalanmışız hepimiz.
 • 15
  gaziantep ismini her duyduğumda, fahiş fiyat politikası uygulayan yönetimleri, bu sebeple çektiğimiz dertler aklıma geliyor. her deplasman bilet yüzünden biber gazı yiyorduk. hele bir keresinde köpüklü bir biber gazı yedim ki farklı şehirlerde biber gazı yemiş biri olarak, o kadar beterini hiç yaşamadım. inşallah tekrar düşerler.
 • 16
  başakşehir in antep şubesi olan proje takım. tek fark anteplilerce benimsenip destekleniyor oluşu. benzer bir deneme şehrim olan kocaelide yapıldı ve kocaeli birlikspor kuruldu ve imkanlar ayaklarına serildi. ancak kocaeli halkının kocaelispor sevgisinden taviz vermeyişi sayesinde proje tutmadı.kocaeli hala kocaelisporlu ve öyle kalacak. bu gazişehir de yeni malatya gibi tutunacak görünen o.
 • 17
  başakşehirin antep versiyonu olduğu söylenen takım. ancak...
  gaziantep’te yaşayan bir samsunlu olarak buradaki insanlarla ve takımlailgili bir şeyler aktarmak istiyorum.
  gaziantepspor iflas edince(!) destekli bir şekilde bu takım piyasaya çıkmıştır. ama sanılanın aksine yeni çıkan bir takım değildir. açıklayalım...
  1988 yılında kuruluyor bu takım ve ismi o zaman sankospor. sanko gaziantep’in en zengin ailesinin (konukoğlu ailesi) sahip olduğu şirketler grubudur. neyse takım amatörden çıkıyor 3. lige falan çıkıyor.
  daha sonralarında yani 99-00 sezonunda artık adı gaziantep büyükşehir belediyespor oluyor. o dönem belediye başkanı celal doğan.
  sonralarında (2017 yılında) adil sani konukoğlu başkanlığında ismi gazişehir gaziantep olarak değiştiriliyor.
  ek bilgi: konukoğlu ailesi gaziantep’in en zengini demiştik. buradaki tüm siyasi partilere yardımını yapar. tabi en çok adalet ve kalkınma partisine. fatma şahin’in sanko’nun eski muhasebeci olduğunu da ekleyelim. yani kendileri çok rahat milletvekili, belediye başkanı olacakken, hepsine destek veriyor ve işlerini hallediyorlar*. ama konukoğlu ailesi tamamen pragmatik olarak davranır. onu şöyle de anlayabilirsiniz takım celal doğan döneminde belediye takımı oluyor. sonrasında ise fatma şahin döneminde müthiş destekle ismi gazişehir oluyor ve bugün şu saat itibariyle süper ligdeler.
  kısaca şehirden bahsetmek istiyorum. gaziantep halkı süper lige hasret. takıma sahip çıkıyorlar. buradaki hiçbir insan destekli falan kısmını düşünmüyor, tamamen şehrinin takımı diyerekten destekliyorlar. yani proje takımı diyerek aşağılarsanız gaziantep halkı buna sinirlenir. onlar için şehrinin bir takımı artık süper ligde.
  hayırlı olsun, hoş geldin diyelim.
 • 18
  kimler tarafından desteklenip kollandığını bilmemekle beraber 30 mayıs 2019 hatayspor gazişehir gaziantep maçı'nda alakasız şekilde attıkları ya allah bismillah diye giden sloganlarla birlikte otomatikman rakibini desteklediğim takım.

  rakibi fenerbahçe olsa onu desteklerdim. ne bileyim roket takımı olsa ha keza. yani duvarı aşıp night king ölülerden kurduğu onbiriyle gelse ve bu takımla play off'a çıksalar onları bile desteklemem öz konusu olabilir. ama kendilerini asla.

  bakınız, burası çokemelli; kendi ülkemde birilerinin benim suratıma bunu bağırmaları (ki cihad sloganıdır) bu kişilerin bana karşı cihada kalkıştığını, bizzat benimle ölüm kalım savaşına gireceğin gösteriyor.

  ama öbürü bugün şöyle yapmış, yok kebapçı diye slogan atmış filan bunlar tali mevzular.

  ayrıca futbol bu. biraz da böyledir. bunun dalgası yapılır yani. yarın da biz yaparız. iki ayaklı eşlemenin ikinci maçında hatayspor'u yeniyoruzdur, ilk maçı da kendi evimizde evire çevire kazanmışızdır, hop deplasman tayfa pankartı açıverir: önce yumruk attım sonra tokatladım diye. güleriz eğleniriz.

  ama öbürü farklı. o fena.
 • 20
  bir grup ''gerizekalı'' taraftarın yaptığı kebapçı tezahüratını tüm şehre mal etmeyelim ama başka bir grup ''gerizekalı'' taraftarın yaptığı tezahürat ile onları yaftalayalım, aşağılayalım, hor görelim ama bunun adına da ya düşünce özgürlüğü yada onlar zaten hak ediyor diyerek meşru hale getirelim.

  hatta şehrin şu anki tek süperlig'e çıkabilecek olan takımı desteklediler diye koca bir şehri ''bir partili'' olarak konumlandıralım ve değişik değişik sporla alakalı olmayan yorumlar yapalım.

  2018/2019 sezonunda süperlig'e çıkmayı başarmış takımdır. kendilerine başarılar dilemiyorum.

  galatasaray'ın olduğu bir ligde başka takıma başarı dilemem ben.

  #artıknehalinizvarsagörün
 • 21
  başakşehir ile "şimdilik" benzerliği bulunmayan takım. bunu belediyeden almış olabilecekleri destekten ziyade haksız rekabet oluşturacak siyasi desteği olup olmamasına göre değerlendireceğim ileride. fakat başakşehir'den ayrılan en önemli yönleri arkalarında bir şehirin olması. gaziantep belediyesinin yapacağı çoğu işlem bu takımın başarısı kadar mutlu edemez oranın halkını. bu yüzden maddi destek vermelerinde sakınca görmüyorum.* ama ileride arkasındaki siyasi güç başarılı olması için farklı türde destek verirse başakşehir saflarına alırız kendilerini. şehrin halkı mutlu olduğu sürece yolları açık olsun.
 • 23
  takımdan ayrılan oyuncular hakkında açıklama yapmış olan kulüp.

  --- alıntı ---

  "profesyonel futbol takımımız oyuncularından ahmet kesim, yonathan del valle ve nihat şahin ile sözleşmelerimiz sona ermiş olup yollarımız ayrılmıştır.

  aynı zamanda geçtiğimiz sezon kiralık olarak kulübümüzde forma giyen oğulcan çağlayan ve kulübü çaykur rizespor ile de kiralık anlaşmamız sona ermiştir. oyuncularımıza takımımıza vermiş oldukları emeklerden ve takımımızın süper lig'e çıkması adına gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde yürekten başarılar dileriz"

  --- alıntı ---
 • 24
  ayhan akman' ın sportif direktörlüğünde, sumudica' nın teknik direktörlüğünde, 2019 - 2020 sezonunda fark yaratacağına inandığım takımdır. transferde çok akıllı gidiyorlar ve mali olarak yeni bir takım oldukları için durumları diğer anadolu kulüplerinden daha parlak. bu takımın önümüzdeki dönemde ligimizin kalburüstü takımlarından olacağını ve kesinlikle asansör takım olmayacağını düşünüyorum. şimdiden yazayım da kayıtlarda dursun istedim.