• 7
  sözlükte de örneklerini bol bol gördüğümüz galatasaray taraftarlarıdır. aslında iyi niyetlidirler. bu arkadaşlar bilip bilmeden içgüdüleriyle ya da kulaktan dolma bilgilerle, onlara iyi hissettiren veya galatasaray’a çok faydalı olacağını düşündükleri “bir şeyci” oluverirler. burada ölümüne arkasında olduğu “bir şey”, gaza gelen abimize göre başarısız olduysa 180 derece dönülür.

  örneklemek gerekirse, aşağıdaki tüm entryler belirli zaman aralıklarıyla aynı yazardan görülebilir;

  mustafa cengiz başlığı

  1. entry: niziplim benim. fatih hocamızla da çok iyi anlaşıyor. kulübün bir kuruşunu sokağa atmadığına eminim.

  2. entry: kulüpten 109.2 ile ihraç edilmesi gereken eski başkan. (bi bok bilmiyorum tüzüğü de okumuşluğum yok ama) tüzüğe aykırı davranmıştır. görev arkadaşlarıyla birlikte ihraç edilmesi yakındır.

  burak elmas başlığı

  1. entry: 321 yıldır seçime hazırlanan genç başkan adayımız. ekibi sağlam, gümbür gümbür geliyor. 100 milyon dolar sponsor da hazır. 10 gün içinde transfer de bitiyor.

  2. entry(saat 00.00)bir dakika bile koltukta oturmamalı. seni desteklediğim güne lanet olsun.(hadi 00.00 olsun da yine entry gireyim şuna)

  ışıtan gün başlığı

  1. entry: hollanda’da kulüp yönettiği için mükemmel olması gereken yöneticimiz. adam avrupa’da kulüp yönetiyor ondan iyi mi bileceksiniz aq? verin yetkiyi adam iş yapsın. çünkü avrupalı ve mükemmel o zaman.

  2. entry: istifa. ne sapık adammışsın be sen. istifa edene kadar rahat bırakmayacağım! bir de muslera’yı gönderecekmiş kesin demiştir çünkü eski amigo öyle dedi.

  not: bu entry’deki örnek entryler alıntı değildir. bir süredir sözlükte yapmış olduğum gözlemler sonucu anlatıma yardımcı olması için kendi yazdıklarımdır.

  ayrıca, dikkat çekmek istediğim şey biri hakkında yanılmak değil, doğru düzgün bilgiye sahip olmadan çok fazla savunmak veya eleştirmektir. yoksa herkes yanılabilir tabi.