• 1
  al ittihad'ın 13-15 m euro gibi rakamlarla teklifte bulunduğu söylenen ikili.

  şimdi bu teklif gerçekse önce rakamı üst sınıra çekmeliyiz, ne koparirsak kar.

  sonra da madem paket yapıyoruz,

  8-10 m euro garry 5 m euro maicon olarak değil de,

  yapılabiliyorsa tamamını maicon üzerinden gösterip, garry'i (kalan sözleşme süresi boyunca) kiralık yollama gibi gösterip, garry rodrigues'in transferinden paok'a odeyecegimiz %20'lik payı kulübümüzde tutabiliriz.

  (bkz: beyin bedava)

  çok sıkıntı olacaksa 1 m euroya satalim garry'i 200 bin euro yollarız paok'a :(
 • 2
  haber baya baya servis ediliyor ama umarım doğruluk payı vardır zira şu dönemde galatasaray'ın elden çıkarması must olan iki oyuncu maicon ve garry.

  mebleanın çok yüksek olduğuna aldanmayın garry bu takıma 3.5 milyon eurota maicon ise 7 milyon euroya geldi. totalde 13 milyon euroya satılırsa garry'nin komisyonu hariç 3 milyon euro kar edilecek. bunun 1.6 milyonu da komisyon özetle kur farkından olan kazancımıza bel bağlamış durumdayız. fakat bu da çok yanıltıcı bir durum zira anlaşacağın futbolcu ile tl üzerinden mukavele yapmayacaksın.

  özetle söylemek istediğim haber gerçekse bir kaç milyon euro daha koparmak lazım araplar'dan. uzun vadede ise bu işte satarken değil de alırken kazanılması gerektiğini öğrenmemiz lazım.
 • 3
  benfica' nın talisca' yı çin' e satarken ki stratejisini uygulamamamız gerektiğini düşünüyorum. talisca önce kiralandı sonra satıldı ve paranın tamamı kulübe kaldı. garry için de benzer bir yola gidilmeli ya da maicon ile paket halinde satıp garry' nin bosnervisini düşük tutup, maicon' a daha çok para verdirmeliyiz.
  haberlerde al ittihad' ın garry için 8, maicon için 5 milyon avro teklif ettiği söyleniyor. onun yerine garry' i 1 milyon avroya satıp geri kalan 12 milyon avro maicon transferinden hesaplanmalı ki paok' a göndereceğin parayı minimum seviyesinde tutabilelim.
  rakamları daha yükseltebilirsek de gene aynısını yapmalıyız.

  edit: takım eklendi.
 • 4
  garry rodrigues ve maicon’a teklif getiren kulüp ittihad fc ya da diğer adı ile al ittihad, suud liginde 6 puana sahip ve küme düşme hattında. böyle bir kulübe 8 miyon euro’ya futbolcu göndermek doğru mu? slaven biliç’in takımı kurtarmak için yapacağı tek hamle türkiye’den futbolcu aparmak. aparacak bizi buluyor üstelik de komik rakamlara.

  böyle bir takıma 5 milyona, 8 milyona futbolcu verilmez. amaçları ligde kalmak ise ikisine en az 25 milyon euro verecekler aşağısı olmaz. yazıktır be...