• 2136
  19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçı öncesinde uzun süreli mili takım yolculuğundan dönmüş ve yaklaşık 40 derece sıcaklıkta oynamış oyuncudur.

  dediklerimden bağımsız kendisinde son dönemde genel bir performans düşüklüğü olduğu gözle görülüyor. 18 eylül 2018 galatasaray lokomotiv moskova maçından sonra kendisi hakkında bir entry yazmıştım. şampiyonlar liginde ve süper ligde ki diğer takımlar oyun stilini çözdü. devamını nasıl getirecek? şayet getirirse seviye atlayabilecek kapasitesi olduğunu yazmıştım. şu ana kadar gördüğüm ise o seviyeyi atlayamayacak oyuncudur.
 • 2137
  performans dususunun tek sebebi gotu kalkikligidir. tudor zamaninda da gotu kalkikligi sebebiyle kesilmisti. ne yazik ki 3 mac iyi oynayinca gotu kalkiyor, sonra zamanla kotu oynadikca eski haline donup donguyu devam ettiriyor. galiba buyuk futbolcu olmayi topu alip herkesi gecmeye calismak saniyor. buyuk futbolcu olmak takimi icin gerekeni yapmaktir.
 • 2138
  7 numara lanetini kırabilmemiz için lemar, salah gibi isimlerle oynamamız gerektiğinin kanıtıdır. nereden baksan bi 10 yılı var yani. ribery de fayda etmez, adamla mimli anılarımız var bir kere. ulan aydın ne adammışsın bee...

  şaka bir yana, bir an evvel kendisini toparlaması gerek. 24 ekim 2018 schalke maçında büyük oynayacağını hissediyorum ama devamı gelir mi emin olamıyorum. çapı belli tamam da donk'a neler dedik mesela. garry için hocamdan operasyon bekliyorum valla artık*. tam tercihlerini ve şutlarını düzeltiyor derken tekrar ham bruma'ya döndü eleman ya hu.
 • 2139
  sorun kendisinde değil, kapalı savunmalara karşı ısrarla solda oynatılmasındadır. içe katetmeye mecbur kalıyor. kalabalığı karşısında görünce de hızının avantajını kullanamıyor. öne geçersek yine solda etkili bir rodrigues izleriz. ama maçlara sağda başlamalı. topla rakibi arasına vücudunu koyup çizgide tek adama karşı hızını kullanabilmeli.

  malesef fatih terim donk'u ve maicon'u forvete koymakla 1 maç kurtarabilir. iki kanatta da içe kateden futbolcularla oyunu sıkıştırdığı müddetçe rakipleri açmakta büyük zorluk yaşamaya devam ederiz. hoca formsuz. acilen doğruyu bulmalı.
 • 2140
  kendisini oyunun içine dahil edebilecek bir pivot santraforumuz olmadığı için performansı düşük gibi görünen futbolcumuz. önde top tutup kanat oyuncularını hareketlendirebilecek bir santraforla performansı yükselecektir.

  neticede kendisi bir mane bir salah değil ki şapkadan tavşan çıkarmasını bekleyelim. sahip olduğu yetenekleri sonuna kadar kullanmaya çalışan özverili bir kanat oyuncusur rodrigues. devre arasına kadar inişleri ve çıkışları olacaktır.
 • 2142
  sag cizgide oynarken topu cizgiye dogru surup sifirdan orta acarken, sol cizgide topu iceri cekip sut atmaya veya pas vermeye calisan topcu. belki sagda oynatilmasi hem kendisi hem takim icin daha iyi olabilir hakkaten. ayrica tudor'un ilk zamanlarinda mariano-rodrigues ikilisi sag kanatta iyi de anlasiyordu, mariano rodrigues'in kosu yollarina havadan guzel toplar atiyordu. gotu mu kalkti, yildiz tribine mi girdi bilmiyorum ama kendisinin bir numarali problemi oyun zekasi eksikligi. pas verecegi yerde calima giriyor, sut atacagi yerde pas veriyor vesaire. belki schalke macinda cikip 25 metreden acayip bi gol atar ama uzun vadede bu oyun zekasi eksikligi ve istikrarsizligiyla hep supheli yaklasacagim oyuncu.
 • 2144
  performansında etkinliğinin kaybolma sebebi santrfor yokluğudur.

  gomis öncesi/sonrası ikiye ayırmak lazım.

  adamın önünde eren, diğer kanatta sinan var ne yapsın?.. henry diğer kanattayken en azından rakip için ikinci bir tehdit olduğundan etkinliğimiz artıyor. henry de yokken rakip direkt garry’yi kapatıyor.

  koskoca galatasaray’da bir tane sırtı dönük oyun oynayabilen santrfor olmadığından eleştirilen oyuncu. gomis varken hem atıyordu hem attırıyordu. eren bırak top servis etmeyi daha topu stop edemiyor.
 • 2146
  takım topluca iyi olmadığı için iyi gözükmeyen futbolcumuz.

  ayrıca her kötü sonuç alınan maçtan sonra oyuncuları gömmeyi ve iyi sonuç alınan maçtan sonra da oyuncuları vezir etmeyi bırakmamız gerek.

  garry bu; artıları eksileri belli. sazı eline alıp tüm takımı oynatabilecek tarzda bir oyuncu değil. başkalarının onu oynatması lazım. nispeten açık alanlar bulması lazım vs. türkiye'de açık alan zor bulunuyor, bulsa da onu oynatabilecek oyuncu yok. sinan gümüş ile mi paslaşacak ondan mı destek alacak? ya da eren derdiyok? sinan'a hiç girmiyorum, zaten ilk 11 adamı değil. eren de yapması gerekenleri sınırlı şekilde yapıyor. oyunun aklı olması gereken younes belhanda'nın da aklı sadece kendisine yetince garry kimseden destek alamıyor. desteği ise kesin alması lazım çünkü kendi oyun zekası zaten çok iyi değil. illa ki yardım gerek. duvar olacak, kanatları oynatan bir forvet olur, kanatlara pozisyon yaratabilen bir 10 numara olur vs. garry'ye bunları sağlayamazsanız pek bir şey beklemeyin. hele hele son maçta * bir de sol bek ömer bayram'dı. böyle bir maç iyi oynar iki oynar sonra 5-6 maç ortada gözükmez.

  bu genel problemlere ek olarak eskisi gibi iştahlı da oynamıyor sanki; bu eleştirilere de katılıyorum. şampiyonlar ligi'nde daha açık alanlar bulabileceğini düşünüyorum. orada daha iyi oynar. ayrıca son maçta sakatlanma riskini göze almayıp kendini kasmamış da olabilir. maçtan önce oynamayacak diye haberler falan da vardı. dediğim gibi, hemen gömmemek gerek.
 • 2147
  20-18-2019 sezonu için, devre arasında kalbur üstü bir forvet gelip, rakip defansı kendisine önlem almaya bıraksın, kalıbımı koyuyorum bir çnceki sezondaki pik performansına gelecektir.

  şu an rakipler ona çalışıyor, bizim ise alternatif tehditimiz yok, forvet gelmeden formu maksimuma erişmeyecek.

  arkasında ömer bayram'ın oynamasından bahsetmeye bile gerek yok.