• 805
  kesinlikle gitmemeli. iyi bir 11'imiz var. peki ya kenardan katkı sağlayacak oyuncu sayımız? ilk 18 kalitemiz? bu sene rahatız. avrupa yok. peki seneye? aynı anda hem lig, hem şampiyonlar ligi için mevcut kadromuz yetersiz! niye gidiyor rodriguez? yerine sinan ya da yasin(!) oynasın diye mi?

  yedeklerimiz çok çok çok kötü. rodriguez, gelecek sene ilk 11'e yapılacak transferler sonrası iyi bir yedektir, kadro kalitesini arttırma adına.

  niye gidiyor rodriguez, ben size söyleyeyim mi? çünkü sessiz sakin işini yapıyor. çünkü arkasında onu koruyacak menajer, siyasetçi, basın yok! üstüne basının gazına gelen çok sayıda taraftarı var! bir tek rodriguez mi gol kaçırıyor? rodriguez gitsin demeyeceksiniz! selçuk gitsin diyeceksiniz! yasin, sinan gitsin diyeceksiniz! arda'ya gelme diyeceksiniz!

  kazma arda için yapılan algı oyununa gelmemeliyiz! rodriguez'in arkasında durmalıyız. onu desteklemeliyiz.
 • 807
  galatasaray seviyesinde bir futbolcu olmadığını düşünüyorum. tamam bu sezona iyi başladı ama iyi bir bonservis bedeli getirip yerine de feghouli tarzı bir fırsat transferi yapabilirsek harika olur. ben de kendisinden önce yasin ve sinan'ın gitmesini isterim kanat pozisyonu için ama bu saydığımız adamların talibi olduğunu düşünmüyorsunuz heralde. onun için mantıklı olmakta fayda var. bu tarz oyuncuları pik yapmışken satacaksın. çünkü takıma verebileceği en üst performans bu zaten ve ben yeterli olduğunu düşünmüyorum.
 • 809
  tudor'un geli$i ile yeni sezona firtina gibi ba$layacagini tahmin etmi$tim. kendisine verilen 3.5 milyon bonservis'i performansi ile kar$iladigini söyleyebilirim. ya$i 26-27. bir futbolcunun tam olgunluk diye tabir edilen çaginda. burdan daha ileri gidecegini sanmiyorum. kendisini satip, o paraya yusuf yazici'yi alabiliyorsak tamamim veya bir yacine brahimi.

  yoksa dursun. sonradan oyuna girdiginde sürati ile yorulmu$ rakip defansini zor durumda birakabiliyor. bu sezon rahat 2-3 asisti var ve bunlar çogalacaktir da eminim.
 • 812
  bizim şu anki ekonomik dar boğaza girmemizin bir nedeni de değerini bulan oyuncuları elden çıkarmamamız. bu konuda doğru yaptığımız yakın tarihte sadece iki transfer var; biri burak yılmaz, biri de melo. ikisi de yaşı ve takıma verdikleri/veremedikleri ile artık gönderilmesi gerekiyordu ve çok doğru fiyatlara gitti. rodrigues çok verimli oluyor bu sene. ancak bundan daha yukarı çıkabilecek bir oyuncu değil bence. 3,5 milyon euro'ya aldığın oyuncuyu sadece bir sezon sonra 6 milyon euro'ya satma şansın varsa ve bu oyuncunun daha da değerlenme şansı çok yoksa satmanda ekonomik olarak bir sakınca yoktur. gelen para ile yerine bir transfer yapma fırsatın varsa sportif açıdan da bu alınabilecek bir karardır. ben açıkçası yerine birini bulabileceğimize inanıyorum. tabi gönül ister ki cengiz ünder gelsin ama imkansız gibi bir şey bu. rodrigues yerine onun ayarında ya da daha iyisi düzgün bir araştırma ile bulunabilir. hollanda ligi, fransa birinci ve ikinci ligi bu konuda zengin ligler. bir yerde konunun ekonomik olduğunu ve hiç bir oyuncunun yeri doldurulamaz olarak bakılmaması gerektiğine inanıyorum. bu profesyonellikle kararlar alınırsa takım hem sportif hem de ekonomik olarak başarılı olabilir.
 • 813
  değerini bulduysa satılmasından yanayım. değerini bulan her oyuncu satılabilir. zaten iyi fiyata sattığınız oyuncunun yerini dolduramıyorsanız başarı sürdürülebilir değildir. portekiz takımları bu işi öğrenmiş. biz de öğrenelim. rodriguez, her ne kadar dinamik ve sevdiğim tarz bir isim olsa da futbol aklı malesef zayıf. daha iyisini alabileceğimiz bir paraya satabiliyorsak hiç durmayalım. dünya genç, yetenekli, zıpkın gibi kanat oyuncusu kaynıyor. ayrıca o bölgede oynayacak tolga'nın alternatifi hücumplanlarımızı biraz zayıflatsa da kwadwo asamoah tarzı bir oyuncu da olur, veya hamza hamzaoğlu sayesinde elimizden kaçırdığımız ayew tarzı bir adam da. o bölgede olmayacak tek isim var, o da arda... malesef onun meselesi de siyasi. ben kulüpte kimsenin bu gün bedava gelse dahi arda'yı istediğini sanmıyorum.
 • 814
  türkiye'de her oyuncu ederini bulduğu an satılır. satılması gerekir. rodrigues için değeri şu an nedir bilmiyorum, en azından tudor'un taktik şablonunda. ama 5-6 milyon pound falan gelirse düşünülmeden sepetlerdim ben olsam. fernando, feghouli, gomis, mariano gibi çok daha üst düzey oyuncuları daha ucuza getirebiliyorsak madem, aynı şekilde rodrigues'in de muadilini bulabiliriz. ya benzer kalitedeki oyuncuyu daha ucuza, ya da aynı paraya daha kalitelisi, hiç farketmez. ikisi de transfer başarısı olur.
 • 817
  rodrigues'in yaşı genç, hızı mükemmel ama son top kullanma becerisi düşük. hele bir de istatistik kasmaya kalkınca çekilmez oluyor. dolayısıyla ya takım oyuncusu olup son toplarını geliştirmeli ya da 7-10 arası bir rakama gönderilmeli.

  bence gönderilip yerine bruma'nın alınması daha yararlı olur. bruma almanya'da başarılı olamaz. bu eşyanın tabiatına aykırı. bu nedenle göndermek zorundalar bruma'yı.

  bruma'nın da hızı ve driplingi mükemmel ama son topları zayıf. çevre kontrolünü ve son top tercihlerini geliştirirse neymar'a benzer bir futbolcu olabilir. bu nedenle riski almalı ve onu geri getirmeliyiz.

  bruma bizim ligde şans bulabilir. çünkü sistem ve disiplinle değil, doğaçlama oynanıyor bizde futbol. bu da bruma'nın yıldızlaşması için gerekli ortamı sunuyor bize. igor tudor'un buna direneceğini bilerek yazdığımı da eklemeliyim.
 • 818
  eğer devre arasında yerine asamoah’ı koyabileceksek kendisinin 5-6 milyon euro’ya satışına karşı çıkmak delilik olur.

  yazın da latovlevici’yi gönderip asamoah’ı sol bek rotasyonunun ilk sıradaki oyuncusu gibi değerlendirip; çalışkan, süratli ve oyun aklı yüksek olmayan bir kanat oyuncusu alırız makul fiyatlara. muhtemelen fransa’dan.
 • 819
  gitmesini istemediğim top tepicimiz.

  bu kadar oyun ahlakı yüksek, çalışkan, maaşı da cok yüksek olmayan adam kalsın.

  herif canını dişine takıyor sahada. deli gibi koşuyor. cok hızlı. tek eksiği oyun aklı. tamam o da az buz bir eksik degil ama diğer şeyleri baya iyi adamın. tribi yok, kaprisi yok. böyle faydalı adam bulmak zor. bulmusken 3-4 milyon icin harcamayalım adamı.
 • 820
  kısıtlı yeteneğe ve futbol bilgisine sahip (hızlı koşmak yetenek değildir) olmasına rağmen, sahada kendisini bruma olarak görmediği zamanlarda iyi işler yapan, çalıştığı her halinden belli olan futbolcumuz.

  2017-18 sezonu özelinde konuşuyorum; zaten dar olan ve genişletmemiz gereken rotasyonumuzun önemli bir parçası olduğundan gitmesi veya gönderilmesi söz konusu dahi edilmemelidir.

  bununla birlikte özellikle çer çöp elemanlara 10 m euroyu şlak diye veren ingiltere piyasası dikkate alındığında, gelecek sene clde iyi oynarsa net kar ettirerek gidebilir. bugün gidecekse de 7-8 bandında bir rakam istenmesi lazım.

  tercihlerini düzeltir ve biraz daha oynatmak için uğraşırsa gayet verimli olacaktır.
 • 823
  selçuk inan'i bile 3 yıl üst üste kötü performans gösterdikten sonra gözden çıkaran taraftarımız böylesine potansiyelli ve öğrenmeye açık genç bir futbolcuyu 3-5 milyonluk teklif görünce gözden çıkarmış. yapmayın etmeyin yusuf şimşek bile 30'undan sonra patladı. bu çocuğun sadece iyi bir öğretmene ihtiyacı var, birazcık da şansa... her maç süper goller atmanın eşiğinden dönüyor, bu golleri atmış olsa 15-20 milyon euro fiyat biçerdik hepimiz. tarık çamdal'a 4.5 milyon euro verdik heeeeeey!! kendinize gelin az.
 • 825
  keşke teklif gelse de üstüne para kazanarak gönderebilsek. bu garry özelinde bir şey değil. mesela sene sonu ndiayeye 12-13 milyon euro teklif gelse hemen satacaksın. artık galatasaray ucuza aldığı oyuncuları daha pahalıya satarak ekonomisine katkıda bulunan bir yapıda olabilmeli.

  koca dünyada bir garry ayarında topçu bulamıyorsak scout ekibi bıraksın zaten işi.
 • 826
  iyi bir teklif gelirse sezon sonu satılabilir. devre arası kesinlikle satılmamalı. devre arası transfer döneminde kim iyi oyuncusunu verir ki diyoruz hep. biz neden verelim. şuana kadar hep 11 oynadı, en kötü ihtimalle sezonun kalan maçlarının yarısında 11 oynayacak. bir düzenimiz sistemimiz var neden satalım ki devre arasında.
 • 827
  o kadar mücadele eden kadro kuruyorsun, sonra galatasaray taraftarı geliyor ve tekrar yürüyen yıldızlar kamburunu takıma kakmaya çalışıyor. garry de yeni hedef.

  satılacaksa düzgün para ettiği için satılmalı. bütün takım yıldızlardan oluşamaz, o askerlerin kıymeti bilinmediği için iki senedir bok götürüyoruz.