• 407
  allah kimseyi fenerli yapmasin ama be$ikta$li olmak da çok zor.

  $ükrederek uyanmadigim bir sabah yok. ne bileyim, saglikliyim, iyi bir e$im var, huzurlu bir yuvam çocuklarim var. aç degilim, açikta degilim. ne zengin ne fakirim. kendi yagima kavruluyorum.

  sanirim biraz da $ansli birisiyim. neden mi? herkesin sahip olamadigi $eylere sahibim. mesela:

  1. müslüman bir anne babadan dünyaya geldim
  2. türküm
  3. galatasarayliyim

  bunlari seçmek zorunda kalmadan elde ettim.

  bizde galatasaraylilik mirastir. baba'dan ogula geçer. ayriyeten eger seçerek galatasarayli oldu isen de, ne mutlu sana.

  biraz çok mu abarttim diye dü$ündüm de. bence abartmiyorum. hristiyan ve budist olarak dogup, islam gibi mükemmel bir din ile $ereflenmeyebilirdim. öte yandan türklügüm ile de övünürüm her zaman. türk olmak bir ayricaliktir. dikkat edin, üstünlük demiyorum, zira üstünlük sadece takvadadir. ancak cenab allah'in türklere islamiyeti nasip etmesinde muhakkak bir hikmet vardir diye dü$ünüyorum. zira hazreti muaviye'nin peygamer efendimizden "türkler sizi biraktikça, siz de onlara birakin" hadisini duydugu söylenir ve türklerin araplara yeti$ecegini ifade ettigi bilinir. buradan peygamber efendimize türklerin zamani geldiginde islam ile $ereflenecegini allah tarafindan bildirildigi tahmininde bulunabiliriz. öte yandan istanbul'un fethi için sarfettigi sözlere de hepimiz vakifiz. i$te bu sebeble gururlu bir türküm ancak dedigim gibi kendimi hiç bir irktan üstün görmüyorum.

  son olarak galatasaraylilik. tek söz söyliycem: bilmem kaç sayfalik 3 temmuz $ike davasi dosyalarinda galatasaray kelimesinin bir harfi bile geçmemi$tir. birak heceyi, harf geçmemi$, harf!!!

  ba$arilar gelir geçer, asaletin bize yeter diyoruz ya. benim için islam ve türklük'den sonra asalet zincirinin son halkasidir galatasaraylilik.

  adamin karakterine etki eder. nasil islam ve türklük karakterine etki ediyorsa, galatasaraylilik da karakterine etki eder.

  müslüman: küllerinden dogar
  türk: küllerinden dogar
  galatasaray: küllerinden dogar

  haydi herkese hayirli cumalar..