• 439
  her isteyen, dileyenin yapabileceği ve kimsenin de neden diye sorgulayamayacağı kişisel eylemdir. bir şeylere üzülüyordur, yaşanan bir takim olaylar onu daha derin etkiliyordur, tasvip etmediği şeyler oluyordur, galatasaray ile olan iliskisini sonlandirir birey. bunu da biz sorgulayamayiz. benim icin öyle bir durum söz konusu olmaz. en fazla maça gitmem, alisveris yapmam, beinsports üyeliğim bitince yeniletmem, vs.
  ama küssem de barışmam kisa sürer. kişisel tercihleri sorgulayip yargilamaktan vazgecebilirsek memleketimiz cok daha yasanasi bir ülke olacaktir.
 • 440
  asla yapamayacağım şeydir. nitekim ben galatasaray’ı kimse için sevmedim, babam dışında kimse sayesinde de sevmedim. ben daha 6 yaşındayken buz gibi havada tribüne götürüp hagi’yi, bülent’i izletti babam bana, aslolanın galatasaray olduğunu ondan öğrendim. kişiler gelir, gider başarılar gelir geçer, bu asil renklere saygım ve sevgim asla ama asla azalmaz. pireye kızıp yorgan yakamam kısacası.

  (bkz: sözlük yazarlarının galatasaraylı olma hikayeleri/#2418483)
 • 441
  askıya almak ne oluyor tam olarak? hani biri sorduğunda ben önceden galatasaraylıydım şimdi desteklemiyorum falan demek mi oluyor? trip mi atıyorsun sen galatasaray’a? küstüm işte sana hıh gibi bir şey galiba. ahahaha bu ne la. şu an bi futbolcu için bu cümleyi kuranlar demek ki 14 yıl şampiyonluk göremeseydi kim bilir neler yapardı.