• 82
    göztepeli iş adamları, karşıyakalı iş adamları bile kendi takımlarına destek oluyorken nasıl oluyor da ülkenin hatta dünyanın en fazla taraftarına sahip türk kulübü için bu adamlar ortaya çıkmıyor? sadece transfer sürecine dair değil, genel olarak gerçekten neden destek olmuyorlar? milletin iş adamları almış fenerbahçeyi, türk filminde kötü adamların kahkaha atıp kadını birbirlerine itelediği sahneler gibi aralarında çeviriyorlar. acun vuruyor para geliyor, kiğılı vuruyor para geliyor, koç vuruyor para geliyor. ki unuttuklarım, bilmediklerim vardır.

    sonra bazı arkadaşlar, yabancı sermayaye satılma durumuna karşı geliyorlar. futbolun mutfağı olan ingiltere'de tüm türk kulüplerinden daha köklü, ciddi gelenekleri olan kulüpler satılıyor. sonra biz durumumuza çözüm bulmadan, kendi içimizde bile halledemeden kulübün satılmasını ya da arza açılmasını ''ihanet'' olarak adlandırıyoruz. rakiplerimiz bizden önce bu süreci yaşarlarsa ve açtığımız sportif farkı bunun sayesinde kapandıklarında, karşı çıkan arkadaşlarımız ne düşünecek merak ediyorum. şurada 1 derbide yenilince, bir sezon başarısız olunca ortalık ''altta kalanın canı çıksın'' kıvamına geliyor. fenerbahçe'nin şu istediğini aldığı hali cezalı, ffpli, ve uzun yıllardır avrupadan falan gelir elde etmedikleri halleri. bir hatırlatmak isterim. adamların ceplerindeki para, bizim kasamızda yok.

    bu külübe yarar nereden gelecekse gelsin. türkü, norveçlisi farketmez. kim yatırım yapmak istiyorsa yapmalı, buna olanak sağlanmalı. sonra çürüyen zihniyetli türk yöneticilerle bu kaosları yaşamaya çok devam ederiz.

    son olarak; bu sözde galatasaraylı iş adamları ya iş adamı değil ya da galatasaraylı değil*