• 20
  galatasaraydan uzaklaşmış, çoluk çocuğa maskara olmuş, en az bir kere sırtından vurulmuş, evde kendi halinde takılan bir adamdır.

  galatasaray'a gelir, bir iki şampiyonluk alır, galatasaray taraftarını arkasına alıp kendini tek kıstırınca maskara eden çoluk çocuğa meydan okur ve imparator fatih terim olur.

  zaten yeterince imparator fatih terim olur olmaz bir yolunu bulup yine galatasaray'dan uzaklaşır, galatasaraylılara da imparatorluk taslar, galatasaraylıların gönlünü kırmasa da içine oturmayı başarır...

  sonra tekrardan başa dönülür...

  allah ömür verdikçe bu döngüde yola devam edecektir.

  biz de istisnasız her seferinde kendisine kırılır, söver sayar, kuyruğunu kıstırıp gelince mesafeli davranır, "bu sefer yutmam" der dururuz.

  her seferinde de bir noktada direncimiz kırılır, günün sonunda onu savunurken ya da güzelleme yaparken buluruz kendimizi.

  biz eşşeğiz çünkü ya, illa bir semer vuran bulunur...

  şu sampiyonluk ne biçim şey anne...

  uğruna atmadığımız takla kalmıyor...
 • 21
  galatasaray'a dört defa gelir sekiz şampiyonluk bir uefa kupası alır bir de şampiyonlar ligi çeyrek finalisti olur. üç defa ayrılır birinde hayali olan italya'ya gider orada fiorentina ve milan gibi takımları çalıştırır, ikincisinde başarısız olup ayrılmıştır, üçüncüsünde ise hem milli takım hem galatasaray'ı yönetme hayaline kapılır, kendisi görevdeyken başka hocalar ile görüşen ünal aysal tarafından antrenmanda kovulur. kendisi bu ayrılıklar hakkında özeleştiri de yapar wenger'in arsenal'de kaldığı gibi kalsam her şey başka olur muydu diye sorar. dördüncü ayrılığın olması için elinden geleni yapan vr yapacak iç ve dış minnaklara karşı da sevenleri her zaman olduğu gibi yanında olacaktır.
 • 22
  galatasaray tarihini değiştiren adamdır. terim öncesi bu ülke fenerbahçe ve diğerleri diye ayrılırken, terim sonrası galatasaray ve diğerleri diye ayrılmaktadır.

  senegal'in köyündeki adam galatasaray forması giyiyorsa, avusturya'nın banliyösünden çıkan siyahi beckenbauer (david alaba) diye adlandırılan topçu ben galatasaray taraftarıyım diyorsa, avrupa'nın baronlarına karşı davut ve golyat misali kupa kaldırmış isek ve üçüncü dünya ülkelerinin kahramanı konumundaysak tek sebebi imparatordur.

  yaşı yetmeyenler bilemez ey ahali, avrupa maçlarında tek farklı mağlup olduğumuz zaman konvoy yapıyorduk bu ülkede. kafamızı yukarıya kaldıran adamdır terim.

  şimdi üç beş kendini ve geçmişi bilmez yerden yere vuradursun ama unutmayın ki

  güneş balçıkla sıvanmaz...